Cena malih prasića na tržištu

Ko ce da uzme za tov sa kilazom 30 do 38kg? Tovljenik od 100kg 18000, a tvoje prase gotovo 10000din.Jedino razanj njih spasava ili da ih ti tovis do kraja.
 
Ko ce da uzme za tov sa kilazom 30 do 38kg? Tovljenik od 100kg 18000, a tvoje prase gotovo 10000din.Jedino razanj njih spasava ili da ih ti tovis do kraja.

Izgleda da je pojam praseta u Srbiji ne definisana kategorija ! U mojoj okolini prase za ražanj je 25-26 pa max. do 30 kg dok po Srbiji i 40 kg nazivaju prasetom.Jeo sam skoro neko nazime od 38kg sa ražnja ali nije to ono pravo pamflek (po meni najbolji deo praseta )masan a kost od rebra ko taraba...po meni sve preko 30kg nije prase niti bi ga kupio po ceni praseta a bilo bi me sramota da ga prodajem kao prase.
izvinjavam se za off
U Pančevu cena 270-280 dinara za prasiće do 25 kg
 
Cena kod nas se vrti oko 230-250 dinara.Sto se tice pojma prasete lokalna klanica koja kupuje prasice placa po sistemu prase je do 20 kila sve preko toga placa se kao tovljenik.
 
hehehhehhe malisana od 55kg :D ajde bre ljudi budite ozbiljni :D ae racuna se prasence do nekih 30tak.. al se zna za lepo pecenje do 30 :) najbolje vepra da koljete za pecenje :D
 
Nazad
Vrh