Cena malih prasića na tržištu

Ne zavisi od nas , to je trenutna cena zadnjih 10 dana , ima i teskih prevaranata ,, kao ne treba mu,ma evo ti 200 din i to su uspleli kod nekolicine ...

- - - - - - - - - -

Juce prodao prasice kom7 po 270 din/kg. Prosek 40 kg. Kupac zakasnio da uzme ali odrzao rec. Jesu prerasli ali njegova greska sto je i sam priznao.
Pozz... Dragane , posalji tel tog kupca da vidim da li obilazi ovaj teren ovde
 
Izvinjavam se za :off_topic:
:haha:
146358757240753283924323.jpg
 
Pozdrav.Da se i ja prikljucim ovoj temi.Juce sam prodao 5 komada po 280 din prosek 29 kg.Cudi me ovogodisnja cena sobzirom da je cena prasadi a i tovljenika iz godine u godinu stagnirala.Dali ova godina znaci da dolaze neka lepsa vremena za svinjarstvo ili je ovo period srece pred katastrofu za nas uzgajivace jer kad krene uvoz iz "drage nam EU" po snizenoj carinskoj stopi kao i prateci ovogodisnji skok cene prasadi mnogi koji su bili odustali od ovog posla pocece ponovo da gaje prasad sto opet znaci vecu konkurenciju na trzistu tako da sledece godine bar ja nepredvidjam bas neku cenu.Sta vi mislite o tome?
 
Nista ne mislimo!..Mi hranimo svinje, trziste radi svoje... Kada nam izadje iz volje mi cemo da radimo nesto drugo, a neko ce vec da dodje na nase mesto. Kod mene je DRP (na prevaru) sistem, pojedini nakupci uspevaju i na 210 din da uzmu robu, a realna cena kuci je 230 din. Meni stizu 19 kom, razvlacim ih prema N. godini- Bozicu, mada vec sada imaju prosek 24 kg.
 
Nazad
Vrh