Cena malih prasića na tržištu

Cicevac jutros 260-270 sitniji prasici. Ja cu danas kuci da trazim 250-240, prosek 30 kg. Nakupci se rastrcali po selima,. ali im je merak da i dalje drpnu po 220-230.
 
Danas sam imao brdo kupaca koji traze 15 kg prase i nije problem 300 dinara cena.Jedini je problem sto ce to prase za Sv Jovana imati 25 - 30 kg i takodje ga mogu prodati i zaraditi nesto.
 
Za slavu ide puno gostiju i naravno vece prase.Bozic se slavi u krugu porodice i odma manje.:osmeh: Inace kod mene prasici 300 do 320 u zavisnosti od kilaze.
 
Danas u IDEI robnoj kuci ocisceno prase kako sam cuo 460 din!!!Ne razumem kako su tako skupa prasadi koji je razlog zbog toliko velike cene prasadi kad nema potrebe...ali videcemo cenu prasadi na prolece!!!
 
Tebi ocigledno trebaju za tov,pa ti skupo.:osmeh: Kako nema potrebe za takvom cenom,kad je spic sezone slava i praznika.Da ne pricam koliko je krmaca poklano u ranijem periodu.Trenutno kod mene krmace dostigle cenu tovljenika.I to nesto govori.Kome se ne svidja,nek tovi one iz Ideje.
 
Nazad
Vrh