Cena malih prasića na tržištu

Sta se desava kada kupis krmacu za posek, koja se prasila kod drugog gazde? :osmeh:
 
Ja cu danas da rasprodam prasice po 250 dinara pa cu da slavim!Krmacu sam zaklala (jos je nisam prezalila) ali ne vredi.Cene koncentrata,kukuruza,soje...katastrofa a cena prasetine 250.Minus nevidjeni!
Jelena o kakvom ti minusu pricas na cenu od 250 din trebalo jeda ti se plati 150 din pa da razgovaramo ovako ti si na necemu vrlo problematicnom s'tobom nema diskusije ,, pozz od Gruja i ako si je zakala da ne citamo koje kakve gluposti ..
 
Ma neka pise ali da ne bude zadovoljna na 250 din bas interesntno ... pa nije ovo forum gde ce se pisati koje kakve nebuloze . to bi bilo isto kad bi vi u Vojvodini bili nezadovoljni sa cenom kukuruza od 35 din pa pusti neka pise ...u Kraljevu nema prasica isprodavalo se pre nedu dana
 
Izvinjavam se ako sam nekog uvredila.Ja svu hranu kupujem jer svoju zemlju nemam.Kad sam 2008 kupila prva dva praseta,placala sam ih po 200 dinara a tad je prekrupa kostala 1000 dinara-100kg a sada je 3000-100kg.I gde je tu logika?Ja nisam veliki proizvodjac,nisam ni strucnjak,niti imam nekog velikog iskustva ali znam koliko sam para dala za hranu zadnja tri meseca.Pardon,evo cene.Prekrupa 20kg-850 dinara,soja 10kg-1100,st.brasno 880 dinara-30 kg i koncentrat 10kg-870 dinara ukupno 3700 i tako svakih pet dana...
 
Ja cu danas da rasprodam prasice po 250 dinara pa cu da slavim!Krmacu sam zaklala (jos je nisam prezalila) ali ne vredi.Cene koncentrata,kukuruza,soje...katastrofa a cena prasetine 250.Minus nevidjeni!
steta sto si zaklala krmacu ali ako se ne mozes naci u ceni od 250,00 onda nesto nije u redu(jedino ako je mali broj prasica, ja kazem da ako othrani manje od 10 nema zarade tj. svaki racun pravim na 10 kom) da si ih prodala kao ja po 200,00(bio bih zadovoljan sa cenom od 230,00 ako vec ne moze 250 koliko sam prodavao za preobrazenje) pitao bih te o isplativosti.
inace juce sam oterao 11 kom koji su bili dogovoreni jos ranije pa sam naknadno dogovorio da ih jos tovim(do juce) prosek 20,5 kg(najvece 28 a najmanje 15,5kg) starosti 64 dana i u subotu i nedelju sam prodao po jedno sa istom tezinom(20,5) i kad izracunam koliko je krmaca pojela da je bilo makar jedno prase manje ja bih bio u minusu. Eno krmaca se bukari ali cu je pripustiti za 3 nedelje jer sledece prasice spremam za 19 august-preobrazenje
 
Izvinjavam se ako sam nekog uvredila.Ja svu hranu kupujem jer svoju zemlju nemam.Kad sam 2008 kupila prva dva praseta,placala sam ih po 200 dinara a tad je prekrupa kostala 1000 dinara-100kg a sada je 3000-100kg.I gde je tu logika?Ja nisam veliki proizvodjac,nisam ni strucnjak,niti imam nekog velikog iskustva ali znam koliko sam para dala za hranu zadnja tri meseca.

Sabacka pijac

do 20 kg - 250 din
+ 30 kg - 220 din

Gospodjo ako gledamo realno i 250 din i nije neka cena koliko ima posla oko odgajanja, hranjenja, bolesti...
Ali sa druge strane gledano, ovo je odlicna cena jer su ti isti prasici prodavani veci deo prosle godine ispod 200 din.

Mogu da vam jos kazem da ste uradili pravu stvar sa unistavanjem vaseg stocnog fonda. Iz vaseg pisanja vidim da ste
obrazovana gospodja koja ima neku skromnu platicu i ne zavisi od uzgoja svinja.
Gospodjo zbog takvih se sve ovo i desava, ko nema i jednog metra obradivog zemljista gaji svinje.
Zato mi koji zivimo od tog posla propadamo iz dana u dan.
Drzite se vi podalje od poljoprivrede, to je najbolje.

Molim vas, nemojte ovaj moj komentar protumaciti kao zlonameran.

pozz,
 
Jelena nema sta da se izvinjavas ti si samo iznela svoje iskustvo pa kome se svidja...
Ima ovde clanova koji mesec dana intezivno kukaju o propasti , a onda sledeci mesec se ubijaju od love.
Cena od 250 (oko 2.25e) nije mala , ali ta cena bi trebala biti bar 2 godine da bi pricali o nekoj zaradi , a ovako kad se cena u 2 meseca promeni 6 puta budi pametan i planiraj proizvodnju.
 
Sacuvaj boze da cena 2 godine bude cena 250 dinara.Mislim da bi tad cifra prasadi u Srbiji dostigla milijardu
 
Grujo,to su cene,jer se kupuje na male kolicine,sto vece kolicine stocne hrane,tim i cena ide manja.
Samo prikrupa je i kod nas skupa,nije 3000,ali jeste 2800.
 
Ja vas razumem ,, ali mene covek snabdeva sa robom iz Vojvodine ,, kukuruz na 27 din soja 82 to su cene na dzak vrlo malo skida cenu ako se uzima vise jer ima malu zaradu pa zar se ne vidi samo na soji kolika je razlika , max sam placao 92 din a ona na 110 din pa mora da nema zarade
 
Strategija je da se narod zaposli ,a ne da svi gajimo stoku,a niko nema para da je kupi.Grujo odgovorno tvrdim da lupas sto se tice kukuruza po 27.Ja sam pretitrao sva skladista i prodavce u Vojvodini i nema kukuruz da se nadje bez 25,5 dinara,plus prevoz do mene kosta 1,5 dinara,uzimam 25 tona,plus pretovar i eventualno dzakiranje.Skrati malo sarana.Sto se tice prirasta tu te podrzavam,kod mene je obicno prirast oko 0,8-0,9 kg dnevno tovljenika,ako su prasici bili zdravi i nisu imali proliv kao mali i ako je dobra i kvalitetna roba.Moze i bolje ,ali retko.
Kolega milan 971 moze da dodje kod mene u Dublje da proceni da li polovina prasica koje sam uzeo 12. oktobra prosek 15,5 kg imaju po 100 kg sad.Cisto da ne bude da i ja lazem.

Kod nas Dukela prodaje s. sacmu po 78,a uglavnom je po 79.
 
.Grujo odgovorno tvrdim da lupas sto se tice kukuruza po 27.
dal si ti u opste normalan sta kucas , sta bre odgovorno trdis , pa zar sam ja lud kad ti kazem da sam danas kupio na 27 kd 179 kg a tritikal na 29 din 50 kg na cemu si kad sebi dajes za pravo da ti odgovorno tvrdis bas si interesantan i uzmi se malo u pamet ,i sa kucnim vaspitanjem ,, opominjem te ... ili administratori nek reaguju .. nisi mi pisao na PP
 
Ajde pitaj tog tvog posto ce dati kukuruz na 30 tona posto na dzak ide 27,ove godine kukuruz nije bio jeftiniji nego sad,a sad je na kamion toliko,u stvari nek dotera kamion kod mene platicu mu 27,5 nedzakirano,koliko god dotera?Nije do mene dalje nego do Kraljeva iz bilo kog dela Vojvodine.Kucno vaspitanje nalaze da se i ne laze,iz koje Vojvodine ti kupujes kukuruz?Administratori bi stvarno trebali da reaguju.

Nemoj da mislis da mi smeta sta ti pises,smeta mi samo ako mislis da treba da ti verujem.
 
Imao si Sale kod Vite Mijazovog 15t kukuruza po 28,njegov kukuruz,vrsen,nije los al mislim da je prodao,ja uzeo 5t osljara po 28 od njega,kod tufegdzica ti je kukuruz 30 na dzak,vestacki suv,mozda bi dali i jeftinije na kolicinu.
 
smeta mi samo ako mislis da treba da ti verujem.
covece dozovi se pameti ,, ko od tebe sta trazi ..po toj ceni sam danas kupio ,, verovao ili ne .. ja sam zadovoljan i nemam nista dal ti verujes ili ne i ne mislimm uopste sta ce bilo ko da kaze , to sto pisem je tako pa svidjalo se tebi ili ne a imami u maloprodaji po 33 din ,, to kupujem na odlozeno na cekove na 90 dana . pa sta mi se zalomi , e sada dal i to verujes .. i to me ne interesuje tu kupujem soju na 83 ali na 90 dana odlozeno Srbine urazumise ,u trgovini sam i u zanatu . 20 god , e sad dal ces da verujes ,, a imam i dvoje unucadi ,, a reci i to da ne verujes , ha ha
 
Nazad
Vrh