Cena malih prasića na tržištu

Imao si Sale kod Vite Mijazovog 15t kukuruza po 28,njegov kukuruz,vrsen,nije los al mislim da je prodao,ja uzeo 5t osljara po 28 od njega,kod tufegdzica ti je kukuruz 30 na dzak,vestacki suv,mozda bi dali i jeftinije na kolicinu.

Donosi meni Mikser kuci po 30 dinara,ali ne moze po 27.Evo odmah posle Bozica idem da doteram kukuruz,najverovatnije iz Uljme.23,5 dinara bez PDV-a + PDV 8% je 25,40.Prevoz kosta 30 000 i to drugarski,inace je 300 eura,sto bi bilo sa troskovima uz put jos 1,5 dinara minimum.Dok platim pretovar izadje to na 28.
Za jecam ga moram zvati ne mogu nigde da nadjem
 
Ja poranila,cekam da dodju kupci po prasad!Bilo kako bilo,ostavljam sebi dva praseta.Ako budem mogla da nabavim hranu jeftinije mozda ostavim krmacu. Ne zbog velike zarade,nego samo zato sto sam imala lepo iskuskustvo sa prasiljom koju sam imala.Prvi put u zivotu sam imala prasilju i imala sam srece s njom.(Ukucani su me prozivali da bih trebala da se preselim u svinjac u vreme njenog prasenja)Imala je pet prasenja.Naravno ja sam svakom prisustvovala i to je za mene bio dozivljaj.Bila je prasilja za medalju!Prvi put 12-ocuvala 9,drugi put 17 ocuvala 13,treci put 20 ocuvala ocuvala 13,cevrti put 17 ocuvala 14 i peti put 17 ocuvala 14.Eto to je moje iskustvo.Proslu turu prasica prodala sam po 200 dinara i to sve odjednom coveku koji ima pecenjaru i kome su se svideli prasici jer je kupio par komada iz predhodne ture.One koje sam cuvala za zimu imali su po 110 kg i pet kilograma masti.Da budem iskrena,nemam pojma koja je tacno rasa,rekoh da sam totalni amater,citajuci ovaj forum shvatila sam koliko ne znam ali boze moj,ja nisam sa sela,nemam iskustva ali nisam lenja i trudim se da naucim.Ne vidim tu nista lose.Cena je ovde tolika,potraznja velika,da sam imala jos 50 komada prodala bih.Imam ja i koze i od neki dan i jedno belo jarence,imam i koke nosilje.To mi hobi nije osnovno zanimanje. I naravno danas koljem jedno prase na poklon crkvi ""sv Arhangel Gavrilo"" i jedno za pecenicu svojoj porodici.Svim forumasima zelim dobro zdravlje i Srecan Bozic!
 
Pozz..nemoj mozda , nego ostavi tako dobru krmacu dobra je majka , ai ti ces se edukovati i biti prafi farmer,, i ja sam dosao iz grada u sumi pre nekih 8 god , ali odosmo toliko od teme da smo zasluzili da nam sve postove obrisu..:off_topic:
 
jaoj jelena pa sto zakla tako dobru krmacu :udri: sad da se oprasi nova treba bar godinu dana od rodjenja. danas me matori pita hocemo ostaviti nazimicu kaze ima 16 sisa a od dobre krmace pa ni sam ne znam sta da radim. inace prvu krmacu sam sebi ostavio ne zbog zarade na prasicima vec da imam prasice kakve ja hocu a ne kad odem na pijacu to je sve neka kost i koza i sve neki rahiticni to kad bi kupio za tov mogao bi se obesiti kako bi napredovali.

prasici danas 220,00 i uglavnom 25-30 kg(samo jedan odneo u vreci ostalo nakupci mozda kupili) i neka (budala) prodala nakupcima male od 10-tak kila po 200din/kg
 
Xsale
U cemu je problem covek kupuje na 27, na manju kolicinu, ti si nasao u Uljmi po 23,5 na vise
mozda je taj Grujun kupio po 21 -22 din, i radi covek na dinar - dva.
 
u cacku cena kukuruza 30 din sa pdv u maloprodaji vestacki susen kod takozvanog sumara svaki dzak 50 kg sigurnih provereno moze da bude samo neki gram vise sverceri prodaju od 27 do 30 u zavisnostti od toga koliko cekaju za pare
 
Xsale
U cemu je problem covek kupuje na 27, na manju kolicinu, ti si nasao u Uljmi po 23,5 na vise
mozda je taj Grujun kupio po 21 -22 din, i radi covek na dinar - dva.

Ajde stvarno mi reci da mislis da ce neko u Vojvodini ove godine da proda kukuruz po 21 dinar?Jedina kombinacija je ako taj vara drzavu za PDV.
 
Kod nas na lokalnoj pijaci kukuruz se prodaje na malo po 33 din/kg. U vrecama je 49 kg, tako se pakuje jer
svercer u onu 1 kg racuna cenu vrece (dzaka). Skoro vidim jednog sto je pre par god kupio nesto kukuruza od mene
rece prodam par vreca.
E, sada koliko kosta na vise, nisam ga pitao, samo znam da se u okolnim selima slabo kupuje.

Xsale

Kada im krenu krediti, a otkupljivaci pocnu da zatezu sa otkupom, placanje posle mesec - dva
sigurno ce s naci neko da prodaje po nizoj ceni.
Koliko vidim trenutno je 24 - 25 na otkupu.

Mozda i vara snalaze se ljudi.
 
Danas prodao 7 kom po 230din prosek 29 kg i tri komada zaklao i prodao po 290 očišćene stim da ih sutra pečem pa će da padne još 4000 za pečenje , ko akže da se neisplati raditi sa prasićima neka radi nešto drugo cena od 230-250 din je sasvim zadovoljavajuća i ja bih voleo da su 300din ali trenutno nemože više, kad imaš po prasetu 1200 dinara zarade to je super ali na jednu krmaču to je ništa količina daje zaradu
 
Ja sam danas prodao 3 po 230 dinara po 20 kg,mogao sam i vise,ali nisam hteo posto su manji.Imam jos 36 oni ostaju za Svetog Jovana.
 
Xsale

Ako nije problem posalji mi recepturu za prasice i tovljenike koju koristis. na pp
 
Jutros bio na pijaci u Paracin.Cena prasica:17-18kg=najvise 250din;20-25kg.=220-230din i 30kg. i preko=190-200din.Ovog sto je trazio 250 din. nazivali kupci budalom,ali je on bio dosledan svojoj ceni i(dok sam ja bio) pola isprodavao.Rekao sam mu svaka cast,tako treba ceniti svoj proizvod.
 
Ja sam danas prodao 3 po 230 dinara po 20 kg,mogao sam i vise,ali nisam hteo posto su manji.Imam jos 36 oni ostaju za Svetog Jovana.
Meni je rezervizano za sv.Jovana dva.Od 14 praseta samo su dva imala po 17 kg svi ostali po 20kg,22kg,23kg a danas je tri meseca od prasenja.Veterinar kaze da je interesantno to da 12 praseta u istom leglu budu skoro jednake tezine,samo dva manja.Ja se ne razumem puno.Davala sam im zira,i sve sto dajem zamutim u toploj vodi pa slatko jedu.Koliko su stari tvoji prasici?
 
Jutros bio na pijaci u Paracin.Cena prasica:17-18kg=najvise 250din;20-25kg.=220-230din i 30kg. i preko=190-200din.Ovog sto je trazio 250 din. nazivali kupci budalom,ali je on bio dosledan svojoj ceni i(dok sam ja bio) pola isprodavao.Rekao sam mu svaka cast,tako treba ceniti svoj proizvod.
U petak u Pozarevcu prodao 16 kom prosek 17.4kg po 250din. natkupcu (10.01 pune dva meseca). Ali to nije merilo, nikom vise nisu placali vise od 230, ali kad nekom nesto zapadne za oci on ne pita sta kosta.
 
Hranio sam prasice Milkivitovim Winerom,sa 12 kg sojine sacme,posednjih 7 dana jedu cetvorku sa 20 kg s. sacme.Iskljuicio sam im pojilice i sipam vrucu vodu u hranilicena svakih sat vremena,mislim da je to presudno.75 komada prasica svaki dan popije oko 120 litara vode.Prasici su stari u proseku 9 nedelja,neki su malo stariji neki malo mladji,ali otprilike je to to.
Sto se tice tovljenika samo nastavim sa cetvorkom do 30-35 kg tezine posle ide trojka a postepeno se smanjuje sacma.Kad predju 70 kg smanjim trojku sa 3 na 2,5 kg i sacmu na 14 kg.
U stvari je najbitnije sacuvati im stomake dok su mali,da nemaju proliv i da se ne uniste hemikalijama,kad ima dobro varenje prase ima i dobar imunitet,kad "preboba" kako se kod nas kaze,posle ide kao iz vode.Ako se zajebu kao mali muke su posle sa njima ,i neki i ne mogu da stignu na 100 kg
 
Nazad
Vrh