Cena malih prasića na tržištu

B.Basta~220~230 din/kg. Mi u pekari necemo davati ispod 240,takav je dogovor izmedju pekara.Kod nas 4 najveca pecenjara sednu,dogovore se i formiraju cenu.Ostatak prihvati i to je to.:ppozdrav:

Pekari prasadi u Raski zaracunavaju cenu zive mere od 260 din po kg + klanje i pecenje (dzigerica, srce creva nema)., doduse secenje je gratis,
 
Danas dolaze na kuću kupci za prasad 200 din/kg neuštrojeni do 25 kg. mogu biti šareni ..!

- - - - - - - - - -

P. S. izgleda u Kljajičevu nema dosta ...
 
Ja sam danas prodao Ambaru 35 komada prosek 20 kg po 220 dinara.Mogao sam da ih dam kod kuce po 230 ,a ovako sam odneo njemu u Surcin po 220,ali dogovorio sam se ranije sa njim.Na pijaci u Bogaticu nestalo prasadi rano,posle bili i 250,tako kazu.
 
@xsale
Neveruj bas u te price , ovi za klanje 20-30kg su prilicno pokupljeni jer je tovario i Trlic , al je zato manjih ostalo i vraceno kuci.
Pijaca nije skoro bila slabija , dal zato sto se poklopila sa Rumom ne znam...
 
Sv Jovan je velika slava,a nije posna.Samim tim je i povecana potraznja.Posle sv Save,koji se nesto manje slavi je zatisje s potraznjom,do kupovine za kucni tov.E sad to zavisi od jacine zime.Ako je slaba,potraznja krece i u februaru,pa sve do Djurdjevdana.:osmeh:Nekad su stvar vadile svadbe i ispracaji,al danas toga vise i nema.Ima svadba naravno,ali uglavnom po restoranima,koje snabdevaju same gazde ili prekupci.
Potom ponovo krece potraznja sa jesenjim slavama,a time naravno i cena.
 
@Draganpan.Kod nas je klanje i pecenje 1300din.Ne pecemo preko 40kg(zive vage),secenje gratis a cena za Bozic je 260 din/kg.Ja sam vec poklao i stavio u hladnjacu 270 komada a u naredna tri dana cu jos 90.Vise ne moze ni pile da stane u pekare~KNAP!:ppozdrav:
 
Ja cu danas da rasprodam prasice po 250 dinara pa cu da slavim!Krmacu sam zaklala (jos je nisam prezalila) ali ne vredi.Cene koncentrata,kukuruza,soje...katastrofa a cena prasetine 250.Minus nevidjeni!
 
Kod nas je baksuz,ako svoju krmacu koja se prasila zakoljes,a sad dodje baksuz i ako je ostavis da se prasi :osmeh:.Znaci samo prodaja.
 
Nazad
Vrh