Cena malih prasića na tržištu

juce Kragujevac kupio prase 25kg po 200,do duse na farmi u poslu subotu 220 pijaca
 
Ja ti neznam sta ti je to Ginis niti znam kako se i od cega prave koncentrati niti hocu sam da ga pravim. Ja lepo platim gotov koncentrat, kontrolisem ga cesto na institutu kvalitet je nepromenjen. Stala mi je ona najprostija seljacka a prozori su po mrazu zarvoreni kartonom i hartijom. I sto je najvaznije stalni kupac je vrlo zadovoljan kvalitetom.
Inace kod nas se jos uvek drzi cena 270 kod pecenjara a kupuju ih od nas po 230 do 250 na kilazu do 40 kg
 
Dali tovis svinje?
Za koliko utovis na recimo 100 kg tovljenika od dana prasenja, koliko ti pojede hrane?
 
B.Basta zvanicna cena i u pecenjarama i na pijacu 260 din/kg,a sto se tice koncentrata,ukusi su razliciti:):novac::) po meni SUGI je neprevazidjen.Jedno vreme su ga bili zabranili...ne znam kakva je sad situacija.:sta:
 
Leposavic, prasad 25-40 kg: 270 din

@Janosh,
kada sam poceo da se bavim svinjarstvom 2004 god, iz prvog legla za 100 dana od rodjenja, 2 najveca praseta su merili 67(musko) i 62kg(zensko) od 8 prasadi, ostali su bili preko 50 kg, tada mi je krmaca bila na betonu sa slamom.
Posle toga sam u drugom objektu napravio kanale, stavio plasticne resetke, podno grejanje... ali vise NIKAD nisam imao takav prirast.

Stvar je o sterilnom objektu, odnosno da je dezinfekcija jedan od glavnih faktora u proizvodnji prasadi.
Tako da mogu da potvrdim reci @draganpan-a
 
Sve je to u redu, nemam ja nista protiv.
Voleo bih da Draganpan napise za koliko utovi tovljenika od 100 kg od dana prasenja?
 
@ draganpan
Tovis li bar za sebe , to te covek pita vreme nas interesuje , ali bez kontrole u institutu ,, znamo da je kvalitet uvek isti ... bilo bi dobro mada nije , nego daj reci vreme tova do 100 kg . nije valjda da nikad nisi utovio tovljenika .
po logici ti bi trebao da produzis tov jos 70 dana i eto stoje . (100kg) mnogo gresis sto ne tovis jer si na planeti najbrzi u tovu blago Gruji ....
 
Trudim se da govorim Srpski. Za sebe ne tovim na nacin na koji bih tovio za prodaju. Moj tov svinja (za sebe) izgleda dnevno ovako: ujutro sveze nakosena trava, uglavnom lucerka, u podne kanticu od 3 litra jarme (kukuruz 50% a 50% tritikal+jecam) uvece seckana tikva "posoljena" jarmom. Voda po zelji na poilice. zadnjih mesec dana malo pojacam hranu. Eto vam pa se smejte... Za sebe ne koljem ispod 200 kg bar dva komada, a ostalo prodam komsijama.

Ta racunica od 70 dana mi nije jasna. Od 35 do 100 kg je 65. Ako prase u osamdesetom danu napreduje vise od jednog kg dnevno, kolko mu onda treba dana za 65 kg,
 
a racunica od 70 dana mi nije jasna. Od 35 do 100 kg je 65. Ako prase u osamdesetom danu napreduje vise od jednog kg dnevno, kolko mu onda treba dana za 65 kg

dvevni prirast tovljenika , je 700 -800 gr,,,, i to je to sto moze masina da napravi... ako tako gledas godisnjak bi trebao da ima preko 300 kg , nece da moze ...
 
Sto se mene tice ja odsada odustajem od ove teme, jer mi je ispod casti da razgovaram sa ljudima koji nisu nacisto da li svinja ima cetiri ili tri noge.Ustvari radi se o ljudima koji su prase videli samo na nekoj slici "prasice kasice". A sajmovi, pedigrei rekordera i sl e to se ne gleda vec samo ukupna tezina. Izvinjavam se sto su me pojedini karijeristi izveli iz teme.
Ali ne zaboravite da mnogi od njih imaju dve vage za merenje (jedna za kupovinu a druga za prodaju)
 
Sto se mene tice ja odsada odustajem od ove teme, jer mi je ispod casti da razgovaram sa ljudima koji nisu nacisto da li svinja ima cetiri ili tri noge.Ustvari radi se o ljudima koji su prase videli samo na nekoj slici "prasice kasice". A sajmovi, pedigrei rekordera i sl e to se ne gleda vec samo ukupna tezina. Izvinjavam se sto su me pojedini karijeristi izveli iz teme.
Ali ne zaboravite da mnogi od njih imaju dve vage za merenje (jedna za kupovinu a druga za prodaju)
Ne treba da se nerviraš , svaki napredak se uvek gledao sa nevericom !Napiši samo tačno gde možemo doći i kupiti takav genetski potencijal - izmedju Golije iKopaonika je širok pojam - ja lično sam za ekstenzivni način sa zdravim načinom ishrane ali moje komšije će vrlo rado doći da trgujete ..!!
 
Nazad
Vrh