Cena malih prasića na tržištu

@ sama


Moja prasad su toliko posna .. a na oko nabivena da ovakvu prasad pojedini davno nisu videli i hvale me na sva usta , stari poznavaoci svinjarstva,, a da kada se jedu treba ti majonez , kecap . ili ruska salata , da se ne bih udavio verovao ili ne tako je kod crnog gruje .. a cenu ne diktiram ja vec trziste .
prosek 32 kg , , sto znaci imam prase dva od 28 a ostali i po 34 za 85 - 90 dana od prasenja

Hvalte me usta moja il cu vas pocepati.:haha:
 
@ sama


Moja prasad su toliko posna .. a na oko nabivena da ovakvu prasad pojedini davno nisu videli i hvale me na sva usta , stari poznavaoci svinjarstva,, a da kada se jedu treba ti majonez , kecap . ili ruska salata , da se ne bih udavio verovao ili ne tako je kod crnog gruje .. a cenu ne diktiram ja vec trziste .
prosek 32 kg , , sto znaci imam prase dva od 28 a ostali i po 34 za 85 - 90 dana od prasenja
Oterajte decu sa prozora...
 
@ sama


Moja prasad su toliko posna .. a na oko nabivena da ovakvu prasad pojedini davno nisu videli i hvale me na sva usta , stari poznavaoci svinjarstva,, a da kada se jedu treba ti majonez , kecap . ili ruska salata , da se ne bih udavio verovao ili ne tako je kod crnog gruje .. a cenu ne diktiram ja vec trziste .
prosek 32 kg , , sto znaci imam prase dva od 28 a ostali i po 34 za 85 - 90 dana od prasenja
Postujem ja sve to,al da te hrana kosta po ceni cistog kukuruza,to ne biva.Il si pretero onomad,il sad.:haha:Inace kod mene slabo ide prodaja majoneza.Zrtvuj der jedno,pa da ti dodjemo u goste.Nas majonez,a tvoje prase,pa da vidimo cije je posnije.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nisam pre odgovorio jer sam sad video post.
Pre par god (3-4-5 nesecam se tacno)jedan lokalni proizvodjac prasadi(kad mu zafali kupovao je u Salinac pa prodavao kao svoje)uneo je kugu u selo i tad je pobijeno stotine svinja kod nas.Ja sam dan pre nego sto je doneo te prasice kupio 5 kom od njega i bili su ok,dolazili su veterinari,inspektori cuda bozija su bila tih dana ali sve je bilo ok.
Svi koji su kupili par dana kasnije imali su ogromne stete cak i njemu samom je ubijeno 12-13 krmaca,vepar i svi prasici koje je imao kod kuce.
Covek koji je imao oko 200 kom u tovu i kupio par prasica od njega takodje sve pobijeno...i da ne nabrajam vise.
Tako da nepisem napamet,jako dobro znam sta je bilo jer sam i ja saslusavan i tacno se zna odakle su stigli prasici.A takodje sam SAMO CUO da je bilo jos slucajeva u tom kraju.
Verovatno se i dosta forumasa iz Bavanista seca toga jer nije bilo tako davno.

Ja uopste ne sumljam u istinitos ove tvoje price i ne znam niti sam cuo sta je bilo u Salincu pre 3-4-5 godina, i da li je bilo jos kojih slucajeva i gde, ali okarekterisati celo podrucje kao VEOMA ZARAZENO je unajmanju ruku nekorektno. U nasoj opstini se nalazi odredjen broj velikih odgaivaca svinja(prasica, tovljenika ...) i veoma veliki broj malih u koje i sebe ubrajam, tako da ljudi dolaze zaista sa svih strana i kupuju prasice za sve namene.Kupuju za pecenjare, kupuju pa preprodaju u Bolec, kupuju pa nose za Rumu, dolaze Cacani pa i Crnogorci, dolaze i ljudi iz tvog mesta(mozda si i ti nekad bio) uzimaju za tov ja licno dajem coveku iz Deliblata takodje za tov kad mu treba i kad imam tako da je podrucje zarazeno niko ne bi ni dolazio. A ako sumljas u istinitost ove moje price pozivam te u sredu oko ponoci da navratis u selo Saraorci i sam se uveris, pretpostavljam po pricama da ce biti bar oko 1000 komada jer kako vidim svi spremaju nesto za Novu godinu i Bozic. I da zavrsimo ovu diskusiju,:ppozdrav: sve najbolje ...
 
Dobro mozda sam trebao da napisem Šalinac umesto Smederevski kraj,izvinjavam se.
Sasvim je druga prica kad je sve uredno i kad tovljac dolazi kod tebe po prasice nego kad ide preko natkupaca,oni kupuju sve i svasta i onda nastaje moguci problem.
Da ne kupuje Sava Puljenca iz Deliblata od tebe prasce?
 
Oterajte decu sa prozora...

Verovao ti ili ne ..takva mi je prasetina , to ne kazem kazem samo ja koji sam ugostio dosta drugara .. za rodjendan mojih unucica.. nego sami gosti ... meni su takvi kakvi jesi ako lazem ja vas lazem sebe ... a sto bi ???
a od najprednih prasadi idi u tov 120 kg nemamax 5-7kg masti .. nemam mast moram da dokupljujem..
 
Kao što sam pisao , Sombor sa okolinom neće da kupuje šarene prasice Pietren X Durok i ostale mesnate rase sad se otkriva i zašto .:na pijaci nacrno pošto nam brane prodaju - čvarci dosežu cenu i do 700 din/kg bez obzira dali su praseći ili krmeći ! Ili kao što sad pročitah treba dokupljivati majonez , mast ...?
 
@ sama


Moja prasad su toliko posna .. a na oko nabivena da ovakvu prasad pojedini davno nisu videli i hvale me na sva usta , stari poznavaoci svinjarstva,, a da kada se jedu treba ti majonez , kecap . ili ruska salata , da se ne bih udavio verovao ili ne tako je kod crnog gruje .. a cenu ne diktiram ja vec trziste .
prosek 32 kg , , sto znaci imam prase dva od 28 a ostali i po 34 za 85 - 90 dana od prasenja

Grujane ti bi trebalo da ih prodaješ mesto ćurećeg belog mesa:osmeh:
 
Ne razumem u cemuje problem , ok neki se zezaju a druga se utripovali .. treba da kazem da su masni i da mi tovljenici imaju po 50 kg masti ,, e nece da bude ,, istina je pa sta ha ha prase tek od 38 -40 kg , javlja se ono malo masti pod kozu da bude taman... pozz od GRUJE
 
Sve je moguće.Evo moje pečenici od prošlog božića.:off_topic:
sg1ox1.jpg
Ove godine zaklana njegova majka i nisam ni topio mast ,samo koža i ostalo.
 
mmmmmmmmmmm samo fali pivo
sutra idem kod drugara,zaklao prase inace trguje prasicima,zaglao i ispekao za svoju dusu pa malo da posednemo malo pivo,vino itd,valja se :)
 
Sutra dolazi nakupac po prasiće ,zna kakvi su ,al kaže niko to ne gleda.Plaća mi 1.8e.:zli:
 
Ja prodajem po 250 danas jedno merilo 20 kg,pre Sv.Nikole prodao jedno od 24 kg.Imam jos 2 narucena za Bozic,jos 2 za prodaju i jedno da zakoljem za nas.Ovo ostavljam za tov za iducu zimu!
 
a u dokle smo doterali cena prasica ispod ekonomske racunice a i to nema ko da plati, malo pre me zvao neki hoce jedno od 15 kg da ima za bozic i kad sam mu rekao da ako ostane kod mene jos nedelju dana ima da nabaci par kila tako da ce on sutra napraviti mesto u zamrzivacu i doci po njega
 
Nazad
Vrh