Cena malih prasića na tržištu

Pecenjare ,na komad ,po pijacama na kuci svi traze u vecini slucajeva oko 250 din do 30 kg sam reko a ne od 30 kg. I bila je povecana traznja ,kod kuma rezervisani 6 komada po 250 din
 
[QUOTE Nisi mi odgovorio koliko je koncentrat kod tebe, jer mi se ova maloprodaja kod mene cini preskupa.[/QUOTE]
Kod mene je SP 1 do 15kg po ceni 73 din a SP 2 15 do 25 je 65 din
 
Kod mene je SP 1 70din/kg, a SP 2 60din/kg. Ja mesam Piggi sa kukuruzom, psenicom i jecmom. On je malo preko 3.000 25kg, ali to je isplativije sigurno.jeste da malo kasnije stignu, ali isplativije 100%
 
Ko ima iz sapca i okoline kraja prasice oko 25 kg, cena 180-200(zavisi od kvaliteta) din neka mi se javi u inbox. Treba drugaru da skupim 150komada.
 
Imaju,uzimao sam od njega i ranije~posten "svercer":haha: Krajen movembra uzeto od njega 114 komada malih prasadi (8~15kg),samo jedno je "riknulo" ali ono je bilo ugnjavljeno u transportu.Ovi ostali su ko'puske zapete sad imaju 20~30kg(taman za novu godinu i bozic).:ppozdrav:
 
ddragan Kovin doduse nije mnogo udaljen od Smedereva, ali me interesuje na osnovu cega ta tvrdnja da je podrucje dosta zarazeno kugom? Ja licno nisam cuo da je u mom selu u poslednjih 10-ak godina bilo i jednog slucaja kuge a za ranije ne mogu da budem siguran jer se iskreno i ne secam. U selu Saraorci(opstina Smederevo) se na stocnoj pijaci u proseku proda od 300 do 500 prasica raznim nakupcima, pecenjarama, tovljcima koji zavrse u raznim krajevima ove nase zemlje tako da nije u redu okarakterisati podrucje kao ''dosta zarazeno kugom" jer to ne odgovara istini. Prasici proslog cetvrtka od 180 do 210.
 
hoce covek da ucini uslugu odgajivacima svinja sa smederevske teritorije pa da cuju ljudi i da zaobidju ceo kraj. neki put treba razmisliti sta se pise a ne samo udarati pi tasterima:sta:
 
Kupujem komponente i pravim sam.. u zaradi sam .. kg me kosta sve skupa sa nerastom 110 din, samo na hrani sam dobar od 15 do 25 din po kg pa je tu za pocetak u startu dobrih 30 do 40% na cenu kupovnog .... ja zadovoljan:ppozdrav:( sva legla su mi ove godine prosek 12 kom )
 
Kupujem komponente i pravim sam.. u zaradi sam .. kg me kosta sve skupa sa nerastom 110 din, samo na hrani sam dobar od 15 do 25 din po kg pa je tu za pocetak u startu dobrih 30 do 40% na cenu kupovnog .... ja zadovoljan:ppozdrav:( sva legla su mi ove godine prosek 12 kom )
Bez uvrede,ali sam vrlo dobro upucen u problematiku.PDV na stocne komponente je 20%,a na gotove koncentrate svega 8%:osmeh: Sto bi rekli zastita mesaona.Ti ne mozes da napravis kvalitetnu hranu za znaci 50% jeftinije,kad se uracuna PDV.:osmeh: Kvalitetna hrana i u kucnoj radinosti mora da kosta,pogotovo ako kojekakve aditive i stimulatore zamenjujes prirodnim i zdravim hranjivima.Ocu reci da su mesaone tu u velikoj prednosti sto proizvode hranu sa manje proteina,ali vecim stepenom iskoristljivosti istih.Opet kazem bez uvrede,ali se namece da je hrana losa i da samim tim prasici moraju biti masniji.O tome sam pricao i sa vise nakupaca,koji hvale kvalitet prasica na severu Backe,a kude u tvojoj okoline.Nece kazu tamo ni za 150.Cast naravno izuzecima.Mozda si i ti izuzetak,ne kazem.Generalno imate problem kvaliteta i zato vam je verovatno i cena najniza.
Nadam se da ovaj moj post nece biti pogresno protumacen.Pisem ga iz najbolje namere.Ne zelim nikog ni da favorizujem,niti da kudim.:ppozdrav:
 
ddragan Kovin doduse nije mnogo udaljen od Smedereva, ali me interesuje na osnovu cega ta tvrdnja da je podrucje dosta zarazeno kugom? Ja licno nisam cuo da je u mom selu u poslednjih 10-ak godina bilo i jednog slucaja kuge a za ranije ne mogu da budem siguran jer se iskreno i ne secam. U selu Saraorci(opstina Smederevo) se na stocnoj pijaci u proseku proda od 300 do 500 prasica raznim nakupcima, pecenjarama, tovljcima koji zavrse u raznim krajevima ove nase zemlje tako da nije u redu okarakterisati podrucje kao ''dosta zarazeno kugom" jer to ne odgovara istini. Prasici proslog cetvrtka od 180 do 210.
Nisam pre odgovorio jer sam sad video post.
Pre par god (3-4-5 nesecam se tacno)jedan lokalni proizvodjac prasadi(kad mu zafali kupovao je u Salinac pa prodavao kao svoje)uneo je kugu u selo i tad je pobijeno stotine svinja kod nas.Ja sam dan pre nego sto je doneo te prasice kupio 5 kom od njega i bili su ok,dolazili su veterinari,inspektori cuda bozija su bila tih dana ali sve je bilo ok.
Svi koji su kupili par dana kasnije imali su ogromne stete cak i njemu samom je ubijeno 12-13 krmaca,vepar i svi prasici koje je imao kod kuce.
Covek koji je imao oko 200 kom u tovu i kupio par prasica od njega takodje sve pobijeno...i da ne nabrajam vise.
Tako da nepisem napamet,jako dobro znam sta je bilo jer sam i ja saslusavan i tacno se zna odakle su stigli prasici.A takodje sam SAMO CUO da je bilo jos slucajeva u tom kraju.
Verovatno se i dosta forumasa iz Bavanista seca toga jer nije bilo tako davno.
 
Kupujem komponente i pravim sam.. u zaradi sam .. kg me kosta sve skupa sa nerastom 110 din, samo na hrani sam dobar od 15 do 25 din po kg pa je tu za pocetak u startu dobrih 30 do 40% na cenu kupovnog .... ja zadovoljan:ppozdrav:( sva legla su mi ove godine prosek 12 kom )

Ti bi bata Grujane trebao da pravis smese i prodajes, dodjes mu jeftiniji od mesaona, iako one imaju povracaj PDV-a od 12%. Svaka tebi cast na umesnosti. To treba znati.:ppozdrav:
 
@ sama
Opet kazem bez uvrede,ali se namece da je hrana losa i da samim tim prasici moraju biti masniji.

Moja prasad su toliko posna .. a na oko nabivena da ovakvu prasad pojedini davno nisu videli i hvale me na sva usta , stari poznavaoci svinjarstva,, a da kada se jedu treba ti majonez , kecap . ili ruska salata , da se ne bih udavio verovao ili ne tako je kod crnog gruje .. a cenu ne diktiram ja vec trziste .
prosek 32 kg , , sto znaci imam prase dva od 28 a ostali i po 34 za 85 - 90 dana od prasenja
 
Nazad
Vrh