Cena malih prasića na tržištu

Ja imam 80tak komada do 25kg, 33 od 100-120kg i 10 krmaca sve prodajem . Ostaju mi samo dva legla sa 20komada i njih bi prodao da nisu suvise mali nemaju ni 8kg !
 
Veoma::lose::,a i zalosno.Jel ti nesto ostaje?.Kazi mi koliko si dugo u svinjarstvu i sta je presudilo toj odluci,sem trenutno jako nepovoljna situacija.Inace ovde kako sam nacuo trenutna cena prasica je 170din./kg.Meni stizu oko N.G.,Bozica 15 kom.
 
Poslednja izmena:
@ Fantastiko
daj oglas ,, nije ovo chat idite na PP... doslo mu ,eto to mu je ///
Nisam ovo napisao radi oglasa, kupaca imam !

Veoma::lose::,a i zalosno.Jel ti nesto ostaje?.Kazi mi koliko si dugo u svinjarstvu i sta je presudilo toj odluci,sem trenutno jako nepovoljna situacija.Inace ovde kako sam nacuo trenutna cena prasica je 170din./kg.Meni stizu oko N.G.,Bozica 15 kom.
Ostaje 7 nazimica koje cu kasnije koristiti za priplod i 20 komada u tovu, cisto da ima da ne gledam prazno toviliste i ove male koji su tek opraseni. Veoma dugo tj. moji su dugo . Skupa hrana, ja kupujem kukuruz, soju, suncokret, premih, super ne isplativo na ovu cenu.
 
Pozdrav, imam jedno pitanje koje interesuje mnoge nadam se. Da li ste nekada racunali koliko para se zaradi, a koliko prasad pojedu hrane? Koliko se moze zaraditi po prasetu ako je cena recimo 200 dinara za kilogram?
 
Ako je cena 200 din ili manje u sadasnjim uslovima moze se zaraditi samo bolest.
Cena od 200 din je donosila zaradu pre 5-6 godina.
 
Pravim sam hranu ;
-premix Salvana 10% ,42e dzak od 25kg to pocnem davati dok jos sisaju
-premix Salvana 4% , 46e dzak od 25kg od zalucenja do 25-30kg tezine
-kukuruz 30din
-s. sacma 86din
-s. pogaca 80din
-jecam 30din +minazel + neosulfox po lucenju to je ugrubo racun samo za hranu.
 
Pravim sam hranu ;
-premix Salvana 10% ,42e dzak od 25kg to pocnem davati dok jos sisaju
-premix Salvana 4% , 46e dzak od 25kg od zalucenja do 25-30kg tezine
-kukuruz 30din
-s. sacma 86din
-s. pogaca 80din
-jecam 30din +minazel + neosulfox po lucenju to je ugrubo racun samo za hranu.

Ja imam svoju hranu, dok su sisali jeli su predstarter od Farm komerca(Novi Sad), malo sam im davao starter, ali posto je cena 62 dinara do 70, odustao sam od koncentrata.
Sad kupujem Piggi 25kg 3400 dinara i to mesam sa 25kg kukuruz, 25kg jecam i 25kg psenice.

Nisi mi odgovorio koliko je koncentrat kod tebe, jer mi se ova maloprodaja kod mene cini preskupa.
 
Nazad
Vrh