Cena malih prasića na tržištu

Na zalost se kod nas proizvodnja ne moze planirati.Radi se i za plus i za minus.Sada treba uzeti pare za propusteno.A poznajuci ovu zemlju verovatno ce opet doci losa cena.ljudi ostali bez posla i kad trenutno naprave kalkulaciju,mnogi ce zapatiti prascare.E kad to stigne na naplatu,bice po usima.Onda sledi unistavanje fonda,pa Jovo nanovo.Treba se sa tim pomiriti i uzeti pare kad se moze.
 
Danas u Krusevcu prasici se cenili 250 ali tesko, prodavali se na 230.
Lepše izgleda sa velkim slovima. Z.K.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa to nije losa cena.Ja planirao da stavim u tov,ali na tu cenu bolje stavi pare u dzep i
icon6.png
 
Prodao danas prasice po 210 din prva klasa od 25-35 kg preko tog 200 din, ispod 25 kg vracali kuci. Kupac ZZ Kljajicevo. Novci iduce nedelje. :udri:
Tovario danas i debele, i prasice i ni dinara nisam dono kuci...... Jos samo da me milicija zaustavila i da sam moro platit neku kaznu, bio bi to najlepsi dan u mom zivotu ::jako_besan::
 
Zovu me šverceri sa kojima sam trgovao pre par godina , nude prasice
nešto se dešava ( izgleda da niko neće da kupuje prasice ( na cenu kukuruza od 25 din i sojine sačme 75 din))
 
Do pre dve nedelje nije se moglo u selu kupit prase ni za pecenje.Cena bila 230-240 din, a tovljenici 185 din(i svi se nadali,uskoro 200).
Sad dosla susa i vrucina,kukuruza nece biti,soja skupa,tovljenici tovareni po 165 din pre neki dan, odma je puna oglasna tabla sa ponudama od 15 kg pa nagore.
 
Nazad
Vrh