Cena malih prasića na tržištu

Sledece godine nece moci da se prodaju ni po 150. Ko ce da tovi kad ce kukuruz i soja biti ko zna koliko...
 
ovde je cijena malo bolja prosli petak bili su prasci do 30.kg oko 1,5€ a danas vec su se prodavali oko 2.€
 
Juče Šabac , traži se 200 din /kg ali sve je teža roba od 30 kg pa naviše ( bilo ekstra prasica ljudi koji su zatvorili da tove sad prodaju, jer neće imati sa čime da ih uhrane ) ali slabo ima kupaca
 
Cena kod nas od 250-270 din/kg hoces neces kad robe nema a bice je sve manje jer krmace ce ljudi poklati pa cemo kupovati zamrznute prasce iz Indonezije,mora cena pratiti cenu soje i kukuruza + jos sto ih u nasem kraju nema
 
pa dokle ova cijena da ide, kod nas cijena soje 1,30 km/kg, gdje smo mi u svemu tome, a prasici jedva po 4 km i to potraznja nikakva :(

Pa i kod nas je sacma kao i kod vas (75 dinara),a prasici su 3 km cak i ispod,ali kazu ljudi ,nesto se mora raditi.Sreca pa je bila nestasica kukuruza,inace bi na onu cenu od 300 dinara za prasice bilo ostavljeno krmaca da bi sad bilo prasica i po 50 dinara.Narod radi sam protiv sebe,a najveci problem je sto krmace drze svi kao dodatnu zaradu,ne treba puno prostora ni hrane.Cim skoci cena svi vide laku zaradu i zatvaraju krmace u svaku supicu koju imaju.Prosli put kad je cena bila ovako ekstremno visoka,mi smo u nasem selu izracunali da se oko 3 puta povecao broj krmaca,sto je kasnije dovelo do sunovrata prvo cene prasica,pa onda i tovljenika,posto se nijedno to prase nije bacilo,nego sto nije prodato sve je odgajeno do 100 kg.
 
Juče u Šapcu se trazilo 200 din ali se prodavalo po 180 din
Dobra ponuda i bilo dosta kvalitetnih prasica
Ko god je doneo svoje prasice trazio je 200 din/kg a sverceri su prodavali po 180 din /kg ( da mi je samo znati posto li su oni kupovali onda)
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh