Cena malih prasića na tržištu

oni su kupovali po 150
u jarku 150-160 u hrtkovcima oko 200 u plticevu od 150 do 200 cena zavisi od prodavca koliko jos ima kukuruza da rani i prodavca naravno
 
Meni danas stigli prasici prosek 23 kg infovani , muški očišćeni i data im inekcija od glista cena 220.oo din/kg.
 
A 3kg koncentrata je 195 din znaci dobit po kilu zive mere 5 din puta 309 je 1500 din zarada SVEGA
znate li u koj ste temi ., nisu ovo tovljenici .. nego prasad .. dobra hrana i konverzija 1.7 za kg prirasta , ako se razumemo ako ne da pojasnimo .. i koji je koncentrat 65 din predstarter .. ok pojede ga 1 kg ,,eeee nervirate me .. strasno .. izgleda samo ja imam zaradu . a svi u minusu .. :haha:
 
Jesi ti skoro kupovao predstarter.Pa nije valda kg predstartera po ceni 2kg kukuruza.:haha:Preterasmo,ali i zaokruzismo.Sa krmacom je u minusu garant.Naravno,ti prasici i krmaca su jeli jeftiniju hranu,al po ovim cenama.::lose::
 
Ja ne razumem da se neko bavi ovim poslom,i da kupuje hranu na dan.Valjda se kupi hrane koliko treba za godinu i onda kad je najjeftinija ,pa se posle malo dokupi neceg ako je manjka i proda visak.Onaj ko drzi svinje bilo koje velicine i sad kupuje kukuruz i treba da je u minusu.
To me podseca na naseg Bobana mecku http://www.youtube.com/watch?v=aamclBfWJXM (to je ovaj pesnik) ,koji drzi kafanu i kad mu dodju gosti treba odmah da se izjasne sta i koliko ce popiti da skokne do prodavnice da kupi,posto on nema para da ulaze u pice i da mu pare stoje.
 
Nazad
Vrh