Cena malih prasića na tržištu

Ja sam prosle srede platio 290 din.17Kg prosek ali ekstra roba pocisceni
 
Malopre kod komsije neko doterao prasad po 200 din. Pitam jesu li muska ili zenska. Kaze muska. Nisam imao vremena, rado bih pogledao tu robu.
No, meni svejedno stize roba sutra. No, pitam se da me nije komsija lagao za cenu?
 
Pa vise se traze muski za ranu.Lakse se stroje.Kad ranis krmacicu,pa kad pocne da se buca,ode mast u propast.
 
Ovamo kod nas nema nikakve razlike , ko kupuje za tov isterava ih za 4.5-5 meseci tako da i ne stignu da potrazuju.
 
To je intenzivan tov.Ljudi za kucu hrane duze,hrane pomijama,travom i ostalim otpacima.Ne retko hrane i do 200 i vise kila,tako da je trazenje neizbezno.To i jeste zrelo meso za susenje.Dzaba slaninice od ovog mladog.:osmeh:
 
A, pa tek useljeno.....

Drago mi je da neko kaže da je dobar objekat, moj stari kuka kako je visok objekat, prava džamija, kaže.

A prasiće polako ranimo.... do zime će taman doći do prave kilaže.
 
Pogodio sam po 200 jedva. Kazu, post, slabo ide i to je elemenat visine cene, jer u ovim krajevima cena zavisi od pecenjara a ne od tovnih zahteva. za dan dva javljam kako je proslo nadmudrivanje oko cene jer ovde tvrde da u Kraljevu i Krusevcu kupuju po 180.
 
Na komad dva sam prodavao ovih dana po 230 muski.
Osam komada utovareni jutros pecenjari prosek 39 kg po 200 dinara, pare domah.
Imam veliku potraznju za muske... i sa 230 niko i ne pita moze li jeftinije. Nazalost ostali su samo zenski... Narod se plasi da do kraja tova nebudu trazile da se pare. Lud narod, pa to nema neke posebne stete.
 
Nazad
Vrh