Cena malih prasića na tržištu

cena malih prasica

Jel bio ko u Bogaticu na pijaci,imam 13 kom po 23,24 kg,koja je cena,koliko da trazim::novac::.
 
Nema sta tu da neko prica da li ima ili nema ,pijaca je merodavna !?!
Dodjes na pijacu i vidis da li ima ili nema i da li se kupuje ili se ne kupuje a ako je ,,velika" potraznja a mala ponuda moze da trazi koliko hoce a ako je mala potraznja a velika ponuda e onda vidis i sam ...
Ko hoce da proda prilagodice se novonastaloj situaciji a ko nece vratice kuci pa ce mu doci svercer i na kraju platiti mu manje nego sto je mogao prodati na pijaci
Znati svi kako to vec ide
 
Tacno je da nam je stocni fond unisten i po ponudi tovljenici i prasici bi trebali biti duplo skuplji.Problem je medjutim u potraznji,tj standardu.Mnogi su presli na povrce i na zalost kontejnere.Platezna moc je uzasna.Neki se sigurno secaju da se ranije mogao kupiti tovljenik za topli obrok.E tada je bilo dobro za sve.Sada ttreba cela plata i to ko ima srece da je prima,a tovljacima mala zarada.Jednostavno niko nije zadovoljan.Mozemo samo da se nadamo da ce ponovo doci dan kada cemo biti zadovoljni i mi i kupci.E snovi pusti snovi.
 
Jutros u Šapcu se trazi 230- 250 din /kg zavisno od kilaze , medjutim niko nije prodao po 250 din
Ponuda slaba , kvalitet slab, kupovalo se jako malo
Kupuju samo dzakarosi po 2 -3 kom ( da imaju bravce za zimu ) od tovljaca tako reci ni traga ni glasa ( niko nije kupio 10-tak i vise kom.)
Od svercera cujem da je tako bilo i juce u Bogaticu samo je prodaja bila bolja
 
Slazem se sa@ta Perom u vezi zakona pijace koja je merodavna.Ja sam upao proslje nedelje u raskorak sa cenom i morao da dam"kuci" po 215 din/kg.Prosli vikend pijace Paracin,Razanj,Cicevac...sve su bile krcate prasicima.Ujutru se trazilo 230-240,apri kraju davalo na 220-210-200 i nesto se vratilo kuci.Da nepoverujes,jer sada kod nas cele nedelje su Litije,Bogomolje..i svi se nadali dobroj prodaji.Medjutim kajmak su pokupile mesare sa usluznim pecenjem rostilja(nisu mogli da postignu).Em prodjes jeftinije,prakticnije samo dodjes ko gospodin covek uzmes vruc rostilj:hvala-dovidjenja,a prasici neka hvala,drugi put kad budu jeftiniji.I ja se slazem sa ljudima u potpunosti ,ovo je prejaka cena za nas standard,t.j.naludu kisa,naludu susa sto se tice cena.
 
Sad sam stigao iz bolnice i neprijatno se iznenadio-Kv kuci otkup 180-200.Prasadi koliko hoces,nema toliko potraznje,i kolaps.Ugovorio moje prosek 22 kg na 240,i prezadovoljan sam.
 
Meni za tov placaju od 250 do 270 din i to unapred,, danas mi bio drugar trzi tovljenike , otisli kaze na 190 din... teram 0d 28 do 32 kg .. Pazarac Srbo me ovih dana zvao, nema prasadi da ne dolazi za djabe ( to su njegove reci .. )

---------- Poruka napisana u 18:39 ---------- Prethodna poruka je at 18:36 ----------

Veceras u Kv cenili 270,ja prodao po 260,9 kom prosek 29 kg.
Kod kuce palo na 230.
ovo je bilo pre 7 dana .. kod nas je sve moguce pa iz dana u dan ,, nista nije strasno .. trenutni udar broja prasadi..
 
Ja moj tovarim u nedelju 250din mislim da imaju oko 25kg, trenuto nisam mogao bolje dolazili su da uzmiu za tov i nude 5000 pa 5200din idu na klalje
 
Nazad
Vrh