Cena malih prasića na tržištu

Grujan nam se osilio.:osmeh: Isto je to.Uvek neko nekog ucenjuje,samo sada doslo tvojih 5 minuta.Ne treba zaboraviti da smo prodavali i od 10kg,samo da ih skinemo sa rane.Vise je kostala hrana nego sto narade.Ne ponovilo se.Ipak ne treba zamerati ljudima sto traze.Ako neko hoce ili ne daj Boze mora da proda tako male,neka proda.Trgovina je to i neumoljiv zakon ponude i potraznje.
 
Pozdrav svima!Citam o cenama prasica ali cisto da proverim kako sam prosao sa trgovinom.Jutros sam kod kuce prodao 14 komada prosecne tezine 11.5kg. za 45000 din. A cuo sam da je i pijaca u Macvanskom Prnjavoru bila sa slicnim cenama za takvu robu.Toliko od mene,pozdrav!!
 
Kod nas traže i kupuju žensku prasad a suprasna nazimica je naučna fantastika. Biće do godine u ovo vreme prasadi ko Kineza...
 
Poslednja izmena:
NAzimice idu kao na najboljim farmama,po 2.5e po kilu,ali retko ko ima za prodaju.Menen non stop zovu za krmace i nazimice.Bice haos iduce godine,kad se poprase a hrana skupa,pa budu po 0.5e/kg.Ima da pevamo.
 
Nisi samo uzeo u obzir da neki koji su hteli klati ili prodati,ostavljaju za krmacicu,te ne treba 11 meseci,vec 6 ili 7 i prase u prodaju.Do nove godine sta se ulovi,ulovi se.:ppozdrav:
 
Da, ali krava tek sa 2.5 godine donosi prvo tele, a dok poodraste tele treba jos vremena na to...
 
Jutros komsija kupio u Bogaticu 10 komada 19,5 kg prosek po 255 dinara,sverceri ne daju bez 270-280 tu kilazu
 
Nazad
Vrh