Cena malih prasića na tržištu

Pre 3 dana prodao po 240. Cena je bila ugovorena nekoliko dana ranije. Inace cujem da su 200-210
 
Vratih se sa pijaca, ali sam zakasnio. Izgleda da ih nije bilo, ili sam kasno stigao (23 h) da bih video bilo koje prase.
Dobro Kraljevčani, ima li prasadi za prodaju? Ima li neko prasadi od 20 do 30 kg? Dva muska, očišćena, možda?
 
Evo i mene posle duzeg vremena.Sinoc u Kv nije bilo prasadi u ponudi.Po okolnim selima ima dosta robe,mada su oko 15-20 kg (kao i moja).Trenutna cena 220-230 kod kuce,do nekih 32-33kg.
 
I kod mene u okolini traze 250 po kucama i niko nece da kupi jer su prosli praznici i kupovina po par komada za tov za zimu. Svima se zuri za pare a niko nece da spusti cenu, moj odgovor svakome je bio da uzme sam da ih tovi pa ce videti kako se mi sto tovimo bogatimo.
 
Pitanje za komšije koje možda i imaju neko prase: Pošto? Koliko po kilu neko prase od skoro 30 kg. Recimo 25-30 kg. Pošto takvo prase?
Cena? Pa da se možda i dogovorimo.
 
Kod mene dosli neki ljudi i hoceju da kupe prasad od 8 do 10 kg jer nemam vece. ne pitaju za cenu i kazu da nema prasadi u okolini.
Nisam prodao jer su od tek prekjuce bez sise...
 
Nazad
Vrh