Cena malih prasića na tržištu

Ove godine sam ispao budala,nisam ostavio krmacu vec zaklao a mogao sam da pustim vepra i lova u dzep,to mi je skola za drugi put,kako se kaze budala se uci na sopstvenim greskama a pametan na tudjim
 
Zato i jeste takva cena,sto nisi jedini koji je raspatio.Masovno su se tamanile krmace zbog lose cene prasica u duzem vremenskom periodu.Zlatno pravilo je sej ono sto se slabo seje i zapati stoku kad svi tamane.Cena mora u tom slucaju doci.Naravno kao i u svakom poslu nekad treba imati osim para naravno i vise srece nego pameti.Sad ljudi uzimajte pare za svaki osteceni zivac u prethodnom periodu.
 
Prasici Bogatic pijaca:
mali (10-15kg) niko nece da meri 4000 komad.
18-25kg idu po 280din
preko 30kg ,250din.
 
Onda posle kazu nema para.:osmeh: Ima nesto cudno u nasem mentalitetu.Kad su prasici bili 100 dinara ne ponovilo se ljude kao da je bilo sramota da za slavu posluze prase.Svi navalili na jagnjetinu i jaretinu.Dobra cena,velika potraznja.Ovo sad doduse ima naravno veze sa tamanjenjem krmaca,ali generalno je tako.Sad je ponos izneti prase za slavu,koje vala sad kostaaaa.
Samo da nam ova cena potraje.:ppozdrav:
 
Filozofija kupca je cudo.
ne zeleci da skrecem sa teme imam jedan primer.
Izneo sam na pijacu jabuke pre neku godinu i na jednu kutiju stavio cenu 14 din a na drugu 12. (iste jabuke) Svi su skoro kupovali iz one kutije od 14, a ja sam samo posle svakog merenja prebacivao iz one kutije...
Tako je i sa prasadma. Kome sam dobro naplatio, hvalio se da su mu bili SUPER a onima kojima sam dao po nizoj ceni, te nece da jede te nije prdnulo... te ovo te ono. I svuda u zivotu mnogo te vise cene oni koje si ODRAO nego oni kojima si nesto poklonio.
 
Sto se tice cene prasica u nasem kraju ,,moje" misljenje da ce posle Đurđevdana za 1-2 nedelje cena ici dole
juce u Rumi na pijaci su uglavnom kupovali za pecenjare i to oko 30 kg tezine i placali su dosta debelu cenu i do 270 din/kg
Dok za manje niko nije hteo ni da se pogadja
npr. dogovorena cena 270 din/ kg ako su oko 30 kg medjutim kad su poceli meriti oni 25 kg i nije bilo trgovine
Tovljaca skoro da nije ni bilo samo sverceri i ko kupuje za pečenjare
Pečenjare trenutno imaju ekstra zaradu , pogledajte računicu :
nazime ( malo vece prase ) 30 kg *270 din= 810 din , pecenja bude oko 17 kg ( bude tu i vise a i manje , zavisi ...) pa *900 din/kg pečenja , racunajte ...
 
Nazad
Vrh