Cena malih prasića na tržištu

Mislim da ce da krene tov,samo da se poplacaju ovi astronomski racuni sa -25.U protivnom ce svi na jesen u vegetarijance.:haha:
 
Potraznja je krenula. Nisam ni ocekivao ovoliko poziva za rezervaciju u martu i aprilu. Kazu ljudi jos je hladno nemaju ih kuda pre... Jeste doduse da svi traze jedno dva i tri ali se zale da nema prasadi nigde. Moj stalni kupac pecenjar mi je rekao da nikom ne obecavam jer ce ih on uzeti sve. :cool:
 
Ja imam moje i tovih im jer imam farmu, ali uvek vrlo lako nadjem da kupim i stalno kupujem. Trenutna cena je 170 dinara i to ce verovatno i biti plafon cene jer Matijevic otkupljuje po 160.
 
Za to ne znam, kupujem samo prasad a ne nazimedi. :riba:

Treba ti da tovis za zimu ili da koljes? Da li ti odgovara da su iz Baca, Malog Baca?
 
LJudi sta se ovo desava sa prasadima?
Upavo sam davao covjeku za 80 kom od toga 15 zenskih prosjek robe 28kg po 1.95 eura, tacnije 215 dinara, a on ne moze da mi da robu ispod 2.05eura tacnije 225 dinara....
 
ja sam danas prodao ostatak od prijasnjeg legla 3 komada zenske , ukupno 82 kg, po 17 kn (250,50 rsd) da su bili muski platio bi mi i vise. kod nas od pocetka godine konstantno cijena raste a dokle ce tako , tko zna.
 
Kod nas u sjevernoj bosni danas 2,2 eura a moze se traziti i vise ako je dobra roba. Ko trazi 1 ili 2 komada to je 2,5 eura, i to jedva da nadjes dobru robu.Danas u pelagicevu prodano 70 komada po cijeni 2,25 eura, prosjek 40,5 kila.
 
Nisam znao gde drugde da postavim pitanje pa cu ovde. Da li postoji neka veca farma koja proizvodi prasad (jorksir ili jorksir-landras) za tov i koja ih prodaje manjim farmama za tov ?? Najbolje bi bilo ako znate neku juznije od Beograda. Uzimali bi vece kolicine tokom cele godine.
 
Nazad
Vrh