Cena malih prasića na tržištu

Nece oni uvesti prvu klasu.Bitno je da je jeftinije.:zli:Cilj i jeste da se obori cena,a ne da se podigne.Neka nam je Bog u pomoci.:osmeh:
 
Pa sta mislite koliko ce kostati uvezeno prase ,bice ova nasa domaca prasad jos i jeftina za 180-200 din/kg,nije sve u carini pa napolju su skuplja prasad

ovo što si napisao je točno da su vani skuplji ali oni dobe izvoznu subvenciju od države pa na kraju ispadnu jeftiniji, kod mene je trenutna cijena 2.1 do 2,4 eura u austriji 2,9 a opet farma nedaleko od mene uveze 400 komada s cijenom od 2,2 eura sa svim troskovima i bez ikakvih zezazncija samo javi trebam 400 komada tezine 25 +/- 1kg i to dobije. tako da ti nije problem cijena koja je na njihovom tržištu vec koliko imaju viška i koliko im je država bogata da subvencionira proizvodjaca. evo ti stranice gdje se objavljuju tjedne cijene svinja u gornjoj austriji http://www.agrarnet.info/partner/parse.php?mlay_id=2500&mdoc_id=1641864&xmlval_ID_DOC[0]=1298086
 
Kod nas ako nadjes prasce za 200din/kg sretan si nema losa ponuda ,sto kaze crni tekir za Uskrs moze samo gore cena da ode
 
Poslednja izmena:
@Crni Gruja.Grujane batice,najblizi veci odgajivaci svinja Bajinoj Basti su u Mrcaevcima,sto ce reci da ovdasnje trziste zavisi od svercera i nakupaca.Da situacija bude jos smesnija,van sezone(novembar~januar~slave,n.godina i Bozic) i (april~maj~predslave) samo jedan jedini dobavljac(svercer) snabdeva redovno ovo podrucje.Da pojasnim: sada ovog vikenda meni je trebalo 10~tak prasadi i 7 jagnjadi.Pijac prazan(POST!),okrenem doticnog svercera i on mi dotera u roku od pola sata.Cena 210 din./kg~ko'za mene jer najvise godisnje proda upravo ovde.Ja znam da je svugde u Srbiji dosta jeftinije ali za 10~tak prasadi nemam racuna da se mrdam iz pekare.Po selima ljudi gaje po 1~2krmace i to sto imaju prasadi (ako je iole dobro) kupimo ali to je sve sitno i kilavo.Kada su veliki poslovi uvek se na vreme snabdemo (250 komada u obore) i onda "nema zime" ali ovaj period i leto...mora ovako.::novac:::ppozdrav:
 
Tekir : da li ti držiš pečenjaru i pečeš uslužno, inače i kod nas je isti slučaj ako ti treba 1-2 kom 200 din a na više 180 i što je najtužnije nema prasadi
 
@dulebdp. Usluzno pecenje,ne na razmeravanje vec samo usluga.Zovnes telefonom narucis,mi nabavljamo i pecemo:svadbe,rodjendane,sve vrste veselja,slave,ispracaje u penziju:haha:,vikend krkanluke i nazalost sahrane.Bukvalno SVE:prasad,jagnjad,jarad,curetinu,ribu itd....:ppozdrav:
 
Pa nek svrati da kupi kod pecenjara po 800din/kg ako im ne odgovara.


Jako konstruktivan i poucan komentar .Ne znam kako bi preziveo danasnji dan bez ovog saznanja

A sta mislis,posto ocigledno ti prodajes prasice,da ti odes kod njih da ti plate po 150 dinara?

Na sabackoj pijaci su uglavnom sverceri koji su se ponadali posto sad krece zatvaranje za tov da ce dobro zaraditi posto su svi kupili prasice od 10-12 kg pocetkom februara,pa ih malo hranili do te kilaze.Sto se mene tice izbor je lak.Ubacivati prasice od po 5-6 hiljada u tov ili prodati kukuruz po 22-25 dinara i ne smrdeti 4 meseca,odgovor se sam namece.
 
Pa kazem da se toliko trazilo 200 - 220 ali skoro nista nije prodano jer su sverceri uglavnom pokupovali sve od ,,proizvodjaca " pa zacepili cenu i nista nisu prodali
Zato su skoro svi ti sverceri danas bili u Rumi na pijaci i prodavali iste te ,,prasice" po 180 -190 din
ALI opet je jako malo i prodano
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh