Cena malih prasića na tržištu

Ja ga licno ne bi prodavao od 12kg.U tome se slazem sa kolegom.Isto tako ne mogu drugima zabraniti da prodaju tu kilazu.Cinjenica je da se svasta kupuje i prodaje.Neki su se cak bunili na prase i nazime.Aman ljudi vise.Sve sto se proda,a nije tovljenik spada u prase.Cemu te svadje.
 
Ma sve stoji naravno, narod mora prodati ako nema drugog izbora, ja sam samo govorio o racunici sto se tice prodaje,na tako malu kilazu,

Proizvodjac prasadi NEMA NIKAKVU ZARADU TJ IDE U GUBITAK da ne iznosim sad detalje. I nimalo se ne ljutim kada mi neko trazi takvo prase,ko hoce nek plati.

Cena prasadi 180 din kod mene,Danas.
 
Ja nisam preprodavac, prasad kupujem za tov.... Prasad od 15 kg kupujem zato sto je manji ulazni kapital, jeftinije mi je da ga ja hranim i da tako dobija kilazu, nego da platim vece prase.
 
@pocerina Ako ti je za utehu i ja kupujem prasice iskljucivo do 15kg tezine pa ko hoce da proda hoce ko nece neka ih on tovi jer meni posle ne trebaju i uopste se ne nerviram oko toga. ;)
 
Momci citam ove vase komentare i nevjerujem, pa znali iko staviti na papir troskove jedne krmace godisnje, plus prasadi, hrane, lijekova, naseg rada. Imam 65 krmaca i nikad se prasad neprodaju ispod 25 kg. u prosijeku na godisnjem nivou oko 31 -32 je prodajna masa. cijena im je trenutno oko 2 eura, a ljetos je bila najniza oko 1,6e. Veliki pozdrav
 
Momci citam ove vase komentare i nevjerujem, pa znali iko staviti na papir troskove jedne krmace godisnje, plus prasadi, hrane, lijekova, naseg rada. Imam 65 krmaca i nikad se prasad neprodaju ispod 25 kg. u prosijeku na godisnjem nivou oko 31 -32 je prodajna masa. cijena im je trenutno oko 2 eura, a ljetos je bila najniza oko 1,6e. Veliki pozdrav
Racunica i zelje su jedno,a realnost nesto sasvim drugo.Kad bi se tov stavljao na papir,sta bi se dobilo ili koja bi trebala biti cena tovljenika.Sve je zakon ponude i potraznje.Uvek bilo i bice.Da niko nece da proda prase od 15kg,niko ga ne bi mogao ni uzeti.Ocigledno je da se moze naci.Koliko se to ljudima isplati,to je njihov problem.Najbolje je prodati prase od 30kg po 200 dinara.:osmeh:To zna svako.Cinjenica je da sam pasirao i to,a isto tako sam prodavao od 15kg po 100 dinara.
Odosmo u :off_topic: i mislim da je red da se ova rasprava prekine.Neka prodaje ko sta hoce i neka kupuje ko sta hoce,a posto hoce,to naravno ne zavisi od nas,vec od stanja na trzistu.
 
cena 180 dinara kod mene u kraju prasad 18kg do 20 kg, pozdrav ljudi prvo da se vratimo na temu i da je malo obrazlozimo ;cena malih prasica; ako je malo prase 30 kg onda nemamo sta da pricamo valjda su mala prasada oko 20kg + - 2 kg, i ja sam bio i proizvodjac prasadi i drzao sam svinje u tovu ali ovo morate razgraniciti oko malih prasadi e sada kome se sta isplati to je njegova racunica(dal da proizvodi prasad ili da tovi svinje) ali mala prasad od 30kg e to je za mene:haha:.i to je moje misljenje i nisam nameravo da uvredim nikoga ko se ljuti nek se ljuti
 
Gde je Zoki da pogleda sta se sve pise na ovom forumu . , pa bogamu poljubim , nisam znao da drzimo kengure , kad nabaci 30 kg, e sad neznam da li prase ili kengur , sta li je to ???
 
Poslednja izmena:
cena 180 dinara kod mene u kraju prasad 18kg do 20 kg, pozdrav ljudi prvo da se vratimo na temu i da je malo obrazlozimo ;cena malih prasica; ako je malo prase 30 kg onda nemamo sta da pricamo valjda su mala prasada oko 20kg + - 2 kg, i ja sam bio i proizvodjac prasadi i drzao sam svinje u tovu ali ovo morate razgraniciti oko malih prasadi e sada kome se sta isplati to je njegova racunica(dal da proizvodi prasad ili da tovi svinje) ali mala prasad od 30kg e to je za mene:haha:.i to je moje misljenje i nisam nameravo da uvredim nikoga ko se ljuti nek se ljuti
11ux828.gif
 
draganpan kakvo je to ponasanje i kultura tj.nekultura ako si ti nezadovoljan mojom diskusijom i mojim informacijama sta ti ja mogu je nisam nikoga uvredio a ti si bez potrebe uvredio par clanova, drgruja clan sa foruma je bio kod mene pre par dana i video je ko sam i cime se bavim (imam toviliste za 200 svinja i prasiliste za 20 krmaca ) i tovio sam i svinje i proizvodio prasice sada je to sve prazno vec 3 god jel se meni ne isplati i poceo sam da radim vise zemlje i tako i sticajem okolnosti brat mi je veterinar i kao sto tema kaze" cene malih prasica", lepo definisana tema" malih " ako je prase od 30 kg malo onda smo svi mi budale au svakom slucaju ti si i bezobrazan i nekulturan sto si nas nazvao budalama a takvima nije mesto na forumu.a cene malih pracica tezine od 20 kg 180 dinara i dalje i niko kod mene u ktaju ne kupuje kome treba dalje za tov teze prase od 22 kg.pozdravljam sve prave proizvodjace i tovljace kolege poljoprivrednike:ppozdrav:
 
U Macvi ne bi mogao prodati prase ni za klanje od 35 kg,a taman posla za tov da neko kupi 10-20 komada.Jedino se tako teski uzimaju ako ti neko duguje para,a i tad je cena manja prilicno.Zavisi od mesta do mesta koja kilaza prolazi,ali u nasem kraju rekreativci sa po 2-3 krmace ne mogu da prodaju teske prasice.Sto se tice ponude u mom selu ima nekoliko trgovaca prasicima i ovcama i kod njih uvek ima bar po stotinjak prasica u ponudi raznoraznih velicina.Koji prasici im predju meru,tj nece niko da ih kupi,stavljaju ih u tov.Drugacije je gde je slaba ponuda onda mogu da se zavrcu usi,a po meni tako i treba posto niko nema milosti ni kad je obrnuta situacija.

Ljudi kupuju prema svom novcaniku,a ne prema tudjem,mislim ne vode racuna da li se tom koji prodaje isplati,a sto se tice "kengura" od 30+ kilograma,pa svakako bi za iste pare kupio jagnje za klanje,posto su mi puni zamrzivaci svinjetine,nego da opet koljem svinju.
Sto se tice cene ,ne znam koliko je bilo na pijaci,ali mene je juce zvao jedan,a danas jos jedan i nude prasice po 170 dinara.Verovatno su se smrzlli posto nemaju uslove,a i ako nisu,ne znam kako bi ih preneo po ovakvom vremenu.Mada je to sve svercerska roba iz okoline Pozarevca,a to ne uzimam ni po kojoj ceni
 
ok odnosi se samo na mene ali tema je cena malih prasica a ti ako neznas nista o kretanju cene malih prasica nemoj ni dapises glupave komentare i na "stipsu" imas (" sistem trzisnih informacija,") imaju cene prasadai od 15 kg i od 16 do 25 kg ,to su kreirali ljudi malo pametniji od tebe a to sto tebi neodgovaraju trenutne ce malih prasica u mom kraju to je tvoj problem i ti prijstelju imas problem sa sobom cena i dalje 180 dinara prasad od 18kg do 22 kg i uglavnom se takvi prodaju
 
Nazad
Vrh