Cena malih prasića na tržištu

spasoje prijatelju tako je tema je o ceni a ne o (kome se isplati kada prodavati)cena kod mene 170 dinara ali posto si ti zakljucujem iz druge drzave nemoj da se uvredis neigra nam veliku ulogu cena kod tebe ali u svakom slucaju dobro je znati:ppozdrav: a u pravu su kolege sa forumada i svako gleda svoj interes .:bravo: svako ko ulazi u bilo kakav posao, tako i u posao kupovine prasadi za dalji tov gleda da sto manje ulozi::novac:: pisao sam i znaju ljudi ,da sam se bavio kako tovom tako i odgajanjem prasaica ,i po meni je kako rece kolega @ milan 971 "Ljudi koji se bave iskljucivo proizvodnjom prasadi prodaju odmah po zalucenju ,jer je tad najmanji trosak na njima, a cena najbolja." :ppozdrav:
 
Sasvim je drugacija situacija u RS i ovamo kod nas bila i pre a i sada.Drugacije se i kategorisu svinje.
Ovde u Bogaticu na stocnoj pijaci osim sezone kada su slave i kada ide sve odreda ,prasici do 30kg kategorisani su u cak 4 grupe.
1)8-15kg
2)15-20kg
3)20-25kg
4)preko25
a preko 30 se vec racunaju nazimad i imaju najlosiju cenu.
 
Ne verujem da je neko bio lud da donese prase na pijacu na - 26 koliko je bilo kod nas u cetvrtak izjutra
 
@xsale
U pravu si sto se temperature tice.
Ostalima se izvinjavam ,isao sam do pijace a tamo ni zive duse pa zato nisam nista ni javljao.
 
da li neko iz okoline Kraljeva(do 15 km) ima da proda jedno prase od 15 kila i da ga zakolje i sredi? koja cena? 064 67 28 002 bojan
 
Opet se pocinje rasprava tog tipa.Svaka roba ima svog kupca,prodavca i naravno cenu.Ko pita ne skita.
 
ja sam za bozic kupio u Podunavcima prase od 15 kg po 180 din . nude mi sada od 25 kg po 150 din ali ja to ne bih sem ako ne nadjem od 15 tak kg.isecem ga na 4 dela plus glava i stavim u zamrzivac. ne treba mi vece ,samo ja i zena jedemo,dete mi je malo -2 god.meso se lepi za prste,ne moram da placam analizu mesa,brzo potrosimo pa uvek sveze bude.ne razumem ove price "ja volim kuvan kupus a ja pasulj"??postujte malo sta koga zanima

---------- Poruka napisana u 21:39 ---------- Prethodna poruka je at 21:25 ----------

Luka bar ti znas da se to ovde neradi.Ono bi kostalo minimum 300din/kg.
ovde se i svinjsko meso susi 3-4 dana a iz kraja odakle sam susi se 20-25 dana
 
Nazad
Vrh