Cena malih prasića na tržištu

Imam ja i krmace ali tovim prasad... A i uostalom otkud vi znate koliko ja hocu da platim, i koja je cena u mom kraju.... A i uostalom s vama hobi poljoprivrednicima nema svrhe raspravljati....
 
Nisam ja zivcan ni danas, niti zelim da se raspravljam, ovde smo da razmenjujemo informacije... Jednostavno nervira me kada neko pocne da se podsmeva ili prica kako niko nije lud da proda prase od 15 kg.... Normalno da ima onih koji nece prodati te kilaze, ali ima dosti njih koji hoce, jednostavno ljudi prodaju prasad te kilaze, nebitno da li su to farme ili individualni proizvodjaci....
 
Ima da se nadju na vise tako mali i po 150-160 -170 u selu Ogar i okolini ali je roba losa to su ljudi sto drze krmace po sumama i njima se to isplati ,dalje ima cak i u Progaru,Boljevcima,okolina obrenovca samo cene su razlicite u zavisnosti od kvaliteta i svako ima svoju racunicu ! ! !
 
Ne bih nikome za intenzvni tov, preporucio prasice iz sume. Genetika je tu O. Sto se prasica u Progau tice-mrka kapa. Jako slaba ponuda, da sam pre 2 nedelje imao jos 50 prasica prodao bih sve. Mislim da je i u Boljevcima i Jakovu slicna situaciju posto su me zvali i iz tih sela za prasice.
 
Ma bilo je uzo covek sad u Boljevcima 25 kom po180 nadju se ja sam u Ogaru uzo ima nadje se .

---------- Poruka napisana u 17:06 ---------- Prethodna poruka je at 17:05 ----------

Ma kazem da ima ti iz sume ali nisu za tov mada uzimaju ovi sto rane sa momom .
 
Poznanik svercer isao negde u Backu po prasice i doneo osrednju robu,platio tamo 180.Po te pare je mogao kupiti i ovde.Sad ce malo da ih hrani dok ne stignu sa 12 na 18 -19 kg pa ce da ih preproda po istoj ceni na pijaci.
 
Zanimljivo,svako ko iole zna ili muci muku sa krmacama i prasadima zna da je prase od 12-15 kg prebolelo sve zajebancije i da ga je dotle tesko sacuvati. Nakon toga ide mnogo,mnogo lakse...
Svako trazi ono sto mu odgovara.

Kod mene su takva prasad na prodaju ali za 300 dinarcica. Pa ko hoce bez muke neka plati! Posteno.

Inace prasad od 20-25 kg

180 dinara Sombor Stapar sever Vojvodine.
 
Eto opet,znaci ja ako hocu prase od 15 kg onda hocu bez muke tj hocu da opljackam nekog jadnog proizvodjaca..I sta se foliras kao ne das ti bez 300 dinara,a do pre mesec dana davali ste i po 150 samo ako je neko hteo da kupi.Stvarno mi niste jasni i ne znam cega se plasite,ako imate kvalitet.Ja godinama uzimam od istog coveka prasice,njegovo prase kad je odluceno ima 15 kila i nikako mi ne moze prodati macice od 8 kila posto takvih nema.Za kvalitetnu robu ja mu bolje platim,znaci koliko bude cena na pijaci u Sapcu,od mene dobije 20 dinara viseJa u ranilo ne unosim prase lakse od 20 kila.kad predje tu kilazu onda samo dobra hrana i teraj,sve ispod te kilaze je jako rizicno,pogotovo ako se kupuju dok je hladno vreme.

Ne znam da li sam bio dovoljno jasan,ja kad kupujem prasice prvo gledam kvalitet,a ne kilazu,a od vas ko misli da je lakse toviti svinje nego drzati krmace ima pravo da svoje prasice hrani do kraja i onda ce sve pare uzeti sam,nece mu ni jedan zli tovljac uzeti "muku"Iskren da budem meni nicija muka i ne treba dovoljna mi je moja.
 
Davao sam i po 70 din...
A i ti si tovljenike za 40...
Pa sta sad to ima veze?!
Vidi ovako prijatelju,ja to nisam rekao da ti nekog pljackas ili ne,svaka roba ima svog kupca,tako da neko proda sa 12 a neko sa 30,ne vidim zbog cega se osecas prozvanim,Ja NIKAD NISAM PRODAO PRASE OD 12 kg ili 15,niti bi ti prodao za 300 din rekao sam ti da je kod mene ta cena jer niko nije lud da proda tako ako NE MORA,
Voleo bih da upoznam tog tvog prijatelja koji ima zalucenu prasad od 15 kila,jos da mi kazes da ih odbija sa 28 dana....o tome necemo pricati jer je stvar diskutabilna.

Dovoljno si jasan,Moram ti nesto jos priznati Ti si pravi kupac kad si tako velikodusan pa jadnim proizvodjacima platis 20 din vise!

I jos nesto macici od 8 kila zaluceni sa 28 dana su dobri macici.


Pozdravljam te i nemoj se jediti.
 
Krecem se dosta po Vojvodini i znam da ta manja prasad nisu sigurno ni blizu 300 din za kg... Mozda jedino u Somboru, ako kolega tako kaze, ali za dosta mesta sam siguran da su jeftinija....
 
Ajd dobro. Pozivam Vas obojicu da dodjete kod mene odvescu vas kod malo,malo ozbiljnijih proizvodjaca koji imaju 20-tak krmaca i koji znaju koliko kosta prase na prasenju,pa pitajte posto bi vam prodali prase od 12 kila.

O cemu pricamo mi ovde? meni je to jasno zasto ljudi tako rade i koji kupuju i koji prodaju,o kakvom tovu pricate sa prasetom od 12 kg?

Ni jedan ozbiljan tovljac nece kupiti prase od 12,15 kg za tov,to rade nakupci i preprodavci. Ali i to postujem.SVAKA ROBA IMA SVOG KUPCA.
 
Kod nas je prije 5 godina isao Sano s anketom koliko je ljudi spremno njima prodavati odojke od 10 do 12 kg, s time da bi oni osigurali genetiku i naravno premikse , a nakon toga bi ih oni klasirali i isli bi drugim kooperantima koji bi ih tovili do 25-30 kg i nakon toga kod tovljaca do 110 kg. kako je bilo puno nepoznanica a oni nisu davali vise informacija (cijena, sto sa skart robom itd) sve je bilo osudjeno na propast odmah u startu jer nisu dobili ni jednog zainteresiranog.
 
Ajd dobro. Pozivam Vas obojicu da dodjete kod mene odvescu vas kod malo,malo ozbiljnijih proizvodjaca koji imaju 20-tak krmaca i koji znaju koliko kosta prase na prasenju,pa pitajte posto bi vam prodali prase od 12 kila.

O cemu pricamo mi ovde? meni je to jasno zasto ljudi tako rade i koji kupuju i koji prodaju,o kakvom tovu pricate sa prasetom od 12 kg?

Ni jedan ozbiljan tovljac nece kupiti prase od 12,15 kg za tov,to rade nakupci i preprodavci. Ali i to postujem.SVAKA ROBA IMA SVOG KUPCA.

Ne znam zasto je tebi cudno da kvalitetno prase vredi 20 dinara po kilogramu skuplje od svercerske robe na pijaci?Ja kupim 50 prasica i kosta me skuplje 200 eura,a toliko lagano ustedim na lecenju i uginucima,a plus moze da se desi da pokupis prasice zarazene kugom kao jedan moj mestanin,pa su mu ubili 70 komada od po 40-50 kg,a sve to zbog tih 200 eura.
ti kazes da ne prodajes od 15 kg,pa eto i ja ne kupujem takve pa se dzabe pogadjamo.
Ja sam reagovao samo na onaj deo gde svi skacete kao da vam je covek trazio dzabe prase ako je pitao jel ima od 15 kila.Takodje ne znam zasto je tebi cudno da prase koje je odvojeno od krmace ima 15 kg.
 
Ajd i ja da se ukljucim jer me pogadja ta kilaza. Kod mene u kraju se upravo takvi prodaju 12-15 kg, o kvalitetu netreba raspravljati jer to prase je staro najmanje 2 meseca. E sad ono sto mene muci je da niko nece da kupi vece(izuzem za neko slavlje), niti neko gleda na kvalitet. Znam da idem u of ali evo jedan primer, pre mesec dana bio sam na pijaci u pozarevcu i trazio za mog tovljenika(120kg) 150 din(6meseci), covek ne kupi od mene nego od coveka do mene po 140din. Nekim slucajem to svinjce zakolje kasapim koji mi je dobar drug, evo njegovog komentara- starost otprilike oko 18meseci, 30kg masti itd.Da se vratim na temu onaj koji zna sta prodaje nece prodati prase od 15kg po ceni onog od 30kg.
 
Ovde iz Krusevca dovozili prosle nedelje po 190 din, Na veliko, pecenjarama. Ovih dana zovu kupci (pecenjari) nude po 220 din ali prasadi nema. Kaze nesmeju da idu za Kraljevo zbog velikog snega.
Kazu da sada kolju i pune rashladne komore jer ce cena naprolece biti mnogo veca.
Znaci na cenu utice apsolutno SVE, i vremenske prilike i doba godine i crkveni kalendar i penzije i zdravstveno stanje u odredjenom regionu i na kraju kvalitet, jer kad nema i nema daj sta das...
 
Apsolutno si u pravu . Kad ne treba robe onda su im debeli drze usi krivo,neznam kakve sve gluposti,a kad treba robe daj sta das kakvi god da su.
 
Drugari ja neznam cemu to prepucavanje dali je 12 ili 30 kg doslo je takvo vreme da narod nema para i da mora da proda da bi doso do neku paru da przivi.
 
Nazad
Vrh