Cena malih prasića na tržištu

Stvarno treba razdvojiti temu na prasice za tov i prasice za razanj.
Pocerina,moj komsija je doneo stotinjak komada iz okoline Pozarevca prosek ispod 15 kg po 170 dinara placao,roba prilicno losa.Kod mene u selu ima po neko leglo da se kupi u glavnom izmedju 15 i 20 kg cena 190-210.Cim krene cena tovljenika dole,odmah bude i prasica vise za prodaju,posto rekreativnim tovljacima padne entuzijazam,pa je manja potraznja.Moj ti je savet da sacekas jos malo sa kupovinom.
 
Ne, nego treba da se podsmevate coveku sto trazi prasice za tov od 15 kg,kao da je trazio dzabe.Jednostavno moze da se iskulira.

Kod nas se kupuju za tov od maks 20 kg.Najbolje da kupim "prase od 40 kg po 200 dinara i da ga platim 8 hiljada,pa da ga hranim jedno 3 meseca i da ga prodam za 13000.,pa stvarno bi mi trebalo citati strasnu.Za "svoje potrebe" to sto ti kazes nije tov nego dotov.
 
Tako je Zoki daj reci nam nesto pametno , da te ne iskuliramo ili da te ne citamo ili da citamo i da se nerviramo, kulaza samo vas slusam sta radite ..meni prodaja krajem aprila , a vi mozete i sa sise da ih prodate sto se tice mene ...samo opusteno, ha ha blago vama
 
Ko kaze da ja pizdim, vi ste se prvi potresli, kada smo poceli pricu o kupovini malih prasadi za tov.... Ja koliko znam vama nisam nista rekao sto vi prodajete vecu prasad, tako da ne vidim svrhu da se mesate u moje postove....
 
Meni nije jasno da li neki ljudi stvarno misle da cemo mi pojedini pristati na njihov predlog i prodavati prasad od 15 kg.!?
Ja kupujem prasad od 12 do 20 kg hranim do 35 40 i prodajem samo nazalost nemogu da ih nadjem u ovom kraju. Jos kada kupim jeftinije nego sto prodam to je pravi pogodak. Nazalost u mom kraju se mogu naci mali samo u starackim domacinstvima koja nemogu da ih drze duze, ili kod onih koji se ne nadaju da ce cena biti veca u narednom periodu pa nezele da rizikuju za sitne pare.
A Zoran Kostovic neka malo bolje sagleda sve postove, pa ce doci do zakljucka cija diskusija je tendenciozna.
 
Nazad
Vrh