Cena malih prasića na tržištu

Ma sareno ko koga kako prevari ,ali nema robe posto smo pregrmeli ovu navalu .Ali prognoziram pad cene u narednih dva tri meseca .
 
@PKB ja sam isto mislio da ce se dogoditi pad cijena ali upravo suprotno , jucer je komsija prodao po 19 kn (po forexu 264 RSD) prosjek mu je bio 28 kg.
 
Ja neznam gde vi te cene nalazite mozda ako zajebete nekog na komad pa zakoljete i uredite,kod nas i dalje od 180 do 200 ,u Obrenovcu u Subotu bili 180 takodje ,stvarno neznam sta vi pricate gde nalazite tih 230 din .

---------- Poruka napisana u 10:37 ---------- Prethodna poruka je at 10:33 ----------

 
Poslednja izmena:
Ocito je da ih kod vas tamo ima vise. Ovamo ljudi non stop zovu i traze jer ih nema na trzistu. Citaj postove od Nikola koji kaze da ih na pijacu u Kraljevu nema nijedno vec dve nedelje. A te od 45 sacekaj dok budu 60 ...:osmeh:
 
Uglavnom je sve bilo oko 20kg i ispod te kilaze
Covek je trazio da kupi 30-35 kg ali nije bilo
Vecina su bili sverceri i jedan je trazio za 15 kom 55 000 din ili 210 din /kg , mislim da nisu bili tezi 16-17 kg ( mozda i manje)
 
Ovo ja stvarno ne razumijem gdje je tu računica, jer ako se radi kalkulacija proizvođačke cijene odojka onda je najveca stavka u toj kalkulaciji krmača a ovakvom prodajom proizvođačka cijena raste.
Seljaci i neznaju da kalkulisu, vec jednostavno kad prasad pocnu da jedu oni kupe po dzak koncentrata po prasetu i kada to pojedu oni odmah na prodaju.
 
Kupio sam danas jedno leglo joksir landras po 170 din po kg kilaza od 15-25,znaci neki prosek 18 kg.
 
Nazad
Vrh