Cena malih prasića na tržištu

Interesantne su ove gore rasprave sta je malo prase sta nazime i td, a ustvari samo ona Srpska sujeta i tvrdoglavost JA pa JA sto mislim to je najpametnije.
Jeste za vas koji tovljenike koljete sa 110 do 130 kg prase ono od 20
A za nas gde su tovljenici tek od 200 do 300 kg malo prase je i od 60 kg. Kakva mi je to slava ili bilo kakva gozba gde se spremi prase od 20 kg?
a to o padu cena da ali u februaru pa onda opet gore u Martu i te koliko videce se 280 verovatno

Sad si ga preterao. Za tovljenike stoji to da mogu biti do 200 kg ili i tezi ali sto se tice prasadi od 60 kg tu si vec smesan.
Najsladje prase je oko 20 kg. A to sto ti imas problem zaklati 3 kom od 20 kg. da bi bilo dovoljno na trpezi to je tvoj licni problem. Ne mozes nikog na forumu da ubedis da je i to prase kad vec ima 60 kg.
 
Da li smo bar malo pismeni izgleda da nismo . ,tema je cena malih prasadi , a sta je i kome , to nema nikakve veze sa temom , a i koga je priga , zivimo u istoj zemlji pa imamo 100 vera , 100 cena , 100 naziva za sto sta ., i sada se postavlja pitanje , sta je i kako se zove nesto sto ima 30 kg ., alo zove se dzabe radimo .,,ee to je to, nemam vise zivaca , gledam i citam ,briga me kako se zove neka plati za to nesto , a to je za ono za sta i usta sam ulozio i ono sto nemam ..
 
prasici su pre Bozica bili po 180 za dalje cemo videti. Sto kaze moj imenjak iz prethodnog posta potraznja je slaba....
 
Jel to cesta pojava ili se samo ponekad desi da se prodaju ti prasici od 10-15 kila? Mislim bas na tu pijacu u Bogaticu?
 
Nazad
Vrh