Cena malih prasića na tržištu

Supruga otisla u "Roda market" da ostavi avans za uredjeno. Sutra akcija 20% popusta sa 365 din na 292 din. uredjeno.
 
U pravu si ali kod nas je sada izuzetno tesko naci zivo prase. Zvao jednoga komsiju, kaze juce rasprodao sve (komsija nakupac) po 220 din. Ima doduse jedan ali prodaje samo uredjene po 320 din. Sve u svemu nema prasica.
 
EE drustvo da vidite sta se jede u nasim kasapnicama, prasici su zaledjeni pre 15-20 dana, sad ih trpaju u vrelu vodu da se odlede pa ih peku, danas gledao a svi se zalecu 300-400 uredjeno, pa kad ga je kupovao na 130-140 moze ga i dzabe davati ako pazaris preko 10.000
 
Ljudi odosmo u off grdice nas Zoran.
Nema potrebe da Vas grdim. Sve van teme je obrisano. Z.K.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pricao mi je tip koji radi kod jednog naseg poznatog klanicara,da su odtkupili 4000 prasica po bagatelnoj ceni i ubacivali ih u neki bazen sa hemijom.Posle brckanja idu u hladnjacu.Kad se izvade budu ko novi.Samo ne smeju ponovo da se zamrzavaju.On nezna koja je to hemija.To je gazdina poslovna tajna.Svedoci smo one frke sa piletinom.Americka piletina se sva umace,da bi zadrzala svezinu.Verovatno se isto radi i sa jagnjetinom.Doduse ne mogu potvrditi takvu informaciju.
Ne kaze se dzabe da zdravlje ulazi na usta.Isto vazi i za otrove,pa ko voli nek izvoli.Ja i ako nesto kupujem,ocu da ga vidim da je zivo i veselo.Nije mi mrsko sacekati uredjivanje,a ne zalim ni to platiti.
Izvinjavam se za :off_topic: Jednostavno sam isprovociran prethodnim postovima.:ppozdrav:
Dok sam kucao doslo je do brisanja prethodnih.::sramota::
 
Prosto neverovatne razlike u ceni.Sta bi bilo da nema tih svercera ili anglera kako ih ko zove.Razlika u ceni bi bila jos veca.Oni ipak nose odande gde su jeftiniji u skuplje krajeve.Pazova je na jako dobrom mestu.Blizina Beograda i Novog Sada.Ogromno trziste,pa i ne cude dobre cene.
 
Veceras u Kv ponuda jadna,potraznja nikakva.Cena je startovala sa 190,da bi sisla na 170.Jedan idiot dao po 150.Mada je sve bila velika roba,preko 32kg.
 
U Valjevu juce do 20 kg bili po 200 a od 20 do 35 po 180-190 dinara.
Ponuda je bila velika a potraznja mala.
U prodavnicama i kasapnicama uredjeno sa glavom i dzigericom 300 dinara.
Ja sam planirao da uzmem uredjeno ali su imali samo preko 25 kg, a to mi veliko.
 
Kikinda 190-200 din
Danas nosio kod pekara na pecenje prase,pa mi u gomili zapala za oko jedna praseca polutka sa pecatom, blede boje, skoro siva. Kladio bih se da je moja krmaca koja je oprasila prase koje sam odneo mladja od te polutke, kao da su je vampiri sisali :)
 
Nazad
Vrh