Cena malih prasića na tržištu

Jutros sam prodao 10 kom po 195 (jedva, svi se pozivaju na Kraljevo) prosek 35,4 kg

Svaka cast ..:ppozdrav: samo kad je hteo da plati ai prosek ti je za primer ,, ovde ti ne bi uzeli a kamoli da jos da plate po 195 .. imas srece .. daj posalji nam tog ,postenog kupca , da se otarasimo ..ovih bezobraznih .,,prekupaca
 
Pa krusevac i okolina toliku prasad kolju za slave, bozic, preslave i ostale tuzne i srecne dogadjaje. Kod mene na pijaci ako nadje prase lakse od 29 kg ti si ubo premiju ;). Stric klao juce 45kg piatrena, ja sam 33, moj rodjak 30kg. Tako ti to ovde ide. Inace mi smo placali po 160, unapred dogovorene cene, neznam koliko je bilo na pijaci.
 
Pa krusevac i okolina toliku prasad kolju za slave, bozic, preslave i ostale tuzne i srecne dogadjaje. Kod mene na pijaci ako nadje prase lakse od 29 kg ti si ubo premiju ;). Stric klao juce 45kg piatrena, ja sam 33, moj rodjak 30kg. Tako ti to ovde ide. Inace mi smo placali po 160, unapred dogovorene cene, neznam koliko je bilo na pijaci.
Ikod nas je tako ja sam za sutra kupio jedno od 29 kg po 170 din manje nije imalo a svoju prasad vec prodao
 
cena u vreme novogodišnjih i božićnih praznika i nije toliko merodavna,
posle praznika biće druga priča jer sumnjam de će se u januaru uzimati za tov u nekoj većoj meri a pogotovo ti veći od +25kg
 
Nisam mislio da kosta vec da je veliko, posto slabo jedemo pecenje.. Tako da sam uzeo zivo oko 23 kg i komsija mi uredio i ispekao.
 
Pa jos 75 dana i ima 100 kg,jel to onda nazime?

Kod nas se gleda po tezini,ne po starosti,sve preko 30 pa do 60-70 je nazime.
 
Nekad je kod nas prase ,,bilo" samo do 20 kg tezine ( koja kila mozda preko gore da se prizna ) sve preko su bila nazimad
Pa ako je prase 2.5 meseca 30 -31 kg sta je onda ... svinja starosti 5-5.5 meseci tezine oko 100 kg pa i vise - nazime
Da se razumemo odmah , nemam nista protiv sta ko prodaje i po kojoj ceni ali jedno je prase a drugo je nazime
videcemo za 10-tak dana sta ce biti sa cenom ( ne mislim nikom nista lose, kome ce prodati svoje prasice i koja ce cena biti jer vecina tovljaca ce poceti da pune svoje obore tek krajem februara i pocetkom marta a u medjuvremu ce sverceri cuda da prave )
A crnogorci sto kupuju 35-40 kg i to samo muske i ,,ociscene" ( u vecini slucajeva), pa kad to kupuju ?? Samo u turistickoj sezoni i evo sad za bozic u ovo vreme mislim da do pre neku godinu nisu kupovali ovoliko
Ta kilaza 30-40 kg najvise odgovara svercerima jer proizvodjaca ucene ( ko ce to kupiti vidis koliko je ) a kupca zacene ( pa vidis koliko je vredi, ne moze ispod toga ) a tovljac u 99% slucajeva nece kupiti tu kilazu
Ovo je mozda sve van teme Ali tema je Cena malih prasica !!!!
 
Poslednja izmena:
ja ujutro vozim devet komada po 16 kn (~225 rsd) onako odoka prosjek 26 kg a tocno cu vidjeti na vagi.
 
Interesantne su ove gore rasprave sta je malo prase sta nazime i td, a ustvari samo ona Srpska sujeta i tvrdoglavost JA pa JA sto mislim to je najpametnije.
Jeste za vas koji tovljenike koljete sa 110 do 130 kg prase ono od 20
A za nas gde su tovljenici tek od 200 do 300 kg malo prase je i od 60 kg. Kakva mi je to slava ili bilo kakva gozba gde se spremi prase od 20 kg?
a to o padu cena da ali u februaru pa onda opet gore u Martu i te koliko videce se 280 verovatno
 
Nazad
Vrh