Cena malih prasića na tržištu

Tacno da je to petak ali nikad niko Sv Jovan ovde nije postio pa nece ni sada, sto sam cuo u razgovoru sa ljudima jer ovde ga slavi 60% u mom i okolnim selima. Znam ja kako se u Kraljevu to gleda i postuje, a ovde ne.
Pa i dole kada slava padne u sredu i petak oni goste pozivaju narednog dana ili cekamo da prodje ponoc pa onda -vadi prase (posle ribe).
 
ih Draganpan bi sada da bude mrsno i cena 250 , nece da moze .. rani, cisti ,i na kraju nakupci ..sverceri , nude toliko i sta sada mozemo da kukamo koliko hocemo , to nam je sto nam je ....pa jos zeli da su markirani . pa bi i bilet . e za te pare nema nema
 
Treba da se pogodim za neku zemlju .. da se prosirim .. dajem prelepu njivu za ovo do mene , pa kad ogradim , nema cena ovo ono sve u tov , ne mogu da izgubim , nema sanse . i druga sorta ljudi
Clan zorano023 je promenio nick , red je na vas :osmeh:
Necu pisati o ceni prasica i oticicu u of
Poslednji put kad sam tovio svinje za prodaju 2007 godine cena pocela strahovito da pada ispod ulozenih novca , upalio sam auto i od mesara do mesara i nadjem lika u umcarima da mi otkupi po pristojnoj ceni " docicu da vidim al nemogu skoro , kupujem placam odma al samo 1 klasu" ja se sa njm dogovorim da doteram svinje ako muse svidi ostavljam ako mu se nesvidi vracam nazad ( znaosam sta imam u oboru) vratimse kuci zakacim auto prikolicu skinem sa ograde 4 okna , skratim na meru i zavarim za prikolicu na zadnju stranu sam stavio 2 parceta fosne , ujutru natovarim 5 tovljenika i oteram 80 km u umcare prodam i vratimse po jos 5 komada i odnesem ih .
Tada sam zaradio 10e po komadu , niko u selu nije prodao tovljenike u naredna 3 meseca ..............
Dok ne izvucete pouku iz mog teksta ........... batalite
 
ja sam danas prodao 4 komada 27 kg prosjek, al hebiga pala cijena pa su otisli po 15 kn cca 211 din. a sto se tice tova jednom bude dobro, ko sad vec prosle godine kad je cijena bila ista kao i odojcima (do 150 kg tezine) pa su cak i krmace isle po 10 kn (140 din) ali pretprosle moj rodjo je ostavio 20 komada i ona sve prodao podravci za 1 euro po kg i jos cekao za novce mjesec i pol.
 
Prodao 20 kom za priplod (jorkšir x pietren ) po 200 din/kg prosek 25 kg a drugih 20 kom po 190 din pečenjari (na kup)...:osmeh:
 
Au kome treba 20 komada za priplod :))

Uzimali po 2 kom jedan uzeo 3...uglavnom ljudi koji drže domaće svinje pa hoće nešto bolje od toga su dolazili.Čuli da imam dobre krmače jorkšira još kad videli prasiće sa pietrenom pokidali se.

---------- Poruka napisana u 07:08 ---------- Prethodna poruka je at 07:00 ----------

pozdrav. zna li neko gde mogu nabaviti dva praseta cistog duroka? negde u blizini beograda. hvala

Kod Davidova u Melencima možeš kupiti duroka.Nije blizu al nije toliko ni daleko... http://www.youtube.com/watch?v=dRRZU2vQtQc
 
Razlikja izmedju 150 i 170 je velika. Po prasetu je to od 600 do 800 dinara (polovina od zarade)
Ja sam danas prodavao po jedno i to
26 kg po 230
28 kg po 230
18 kg po 250
A Sutra ili preksutra ce doci pecenjar da kupi 10 komada tezina od 32 do 39 kg, pa se zato i raspitujem kolko placaju danas po Kraljevu i je li istina 165 do 170. Ja mu trazim 200 on nece dati a koliko hoce videcemo.
Manji ostaju i dalje u stali i prodajem sve od 15 kg pa nadalje
 
pa u tome jeste problem ,, tako placaju ... sto i mene nervira ... ne prodajem na komad nikada ,, jedino pecenjara po narudzbi ali toga zadnje vreme nema imam zaradu jer pravim sam koncentrat , problema nemam legla su mi velika .. a cena staje tu je uuu bre pa docice oni kod dede pa da vidimo aaaa
 
Nazad
Vrh