Cena malih prasića na tržištu

Sutra vasar u Rumi.Tovari.:osmeh:Bez 200 ne idu na prikolicu.Danas nakupac platio 18 komada u Surcinu 195 i 1000 dinara odgore.472 kg su vagnuli.Prodavao tip po 210,al se tako pogodili i to jedva spustio.Do kraja pijace bi sigurno prodao i po 210.
 
QUOTE][/QUOTE]
Znam , ali kada je ovako velika razlika , isplati se terati na pijac ali , nemam vise zivaca za nerviranje , mogu da budu i 120 isto ce da mi bude ,, idem dalje , pobeleh od muke ... sve su mi suprasne , sledeca kolicina ide krajem aprila ..

---------- Poruka napisana u 21:47 ---------- Prethodna poruka je at 21:45 ----------

Pazarci to kazu: "Nasao sam mršu..." Mozes ti da dajes i dzabe ali, nebi trebalo da budes najgrlatiji u ovoj temi obzirom da prodajes po najnizoj ceni medju clanovima ovog foruma, pa cesto razmisljam da li radis za otkupljivace ili za prodavce.
"I mislim nemoj da se ljutis"
ja ti dajem podatke sa terena . iskreno ,, mogu da te lazem ako ti to cini nesto ali ne vidim razlog radim za sebe . zbog radi informacije , a ti ako mozes daj ih na 200 i tata bi sine
 
Kraljevo sa cenom ubise Mrcajevci i Samaila (okolna mesta sa stocnom pijacom).Sinoc je u Samailima bilo 160-180,i onda niko nece da plati vise-mislim na otkupljivace.
 
Ja sam za cetvrtak ugovorio jedno od 20 kg po 250 din a dva od 25 do 27 po 230 dinara. Trenutno imam kilazu od 15 do 35 kg kom 30 pa ce ostali otici verovatno do 18 januara. Kakva ce cena biti onda neznam , a ove cene su u skladu sa cenama u Novom Pazaru i Raski. Te cene diktiraju pecenjare a na pijaci se moze prodati dva do tri komada jer niko skoro ne kupuje.
 
Vas dole vadi Pazar,u njemu trenutno prasad 250.Ali, problem je kome oterati,jer uglavnom odozdo dolaze ovamo i kupuju.nisu ni oni mutavi.
 
Upravo tako. Pa to su prevejani sverceri. Vidis kolko placaju po Kraljevu a kolko prodaju ovamo. I sta jos? Zakazes mu kilazu zive mere naprimer 27kg on zakolje prase od 23 do 25 kg i kad ispece ti nemozes prema kolicini pecenja da znas da li te je zavrnuo ili ne. Desavalo se da je prilikom provere rezultiralo 30% pecenja. Ja te njihove kupce i nezalim sto ih neko zavrce jer narod koji ("nema para") vise nece sam ni da kolje ni da pece vec samo trazi gotovo. A oni ga ispeku , dusu mu izvade.
Pa dok je ovaca bice i sisanja.

---------- Poruka napisana u 22:07 ---------- Prethodna poruka je at 22:05 ----------

Post ili mrs u ovom kraju neigraju veliku ulogu.
Greh ne ulazi na usta vec izlazi iz usta, pa se to vise cuva.
 
Ovde je puklo nacisto.Prosle godine nisam mogao da obezbedim dovoljno prasadi za Bozic,koliko je kupaca bilo.Sada NIJEDNO se nije prodalo pojedinacno. Nem anarod para,a oni sto imaju narucuju pecene.Jbg standard.
 
Gledaju na sve nacine da ubiju cenu.
Ja sam ipak zadovoljan,ostalo mi je po 1800 din po prasetu cisto.Mada da nepravim sam hranu,tesko da bih se uopste uklopio.
 
Nazad
Vrh