Cena jagoda 2016.

Poz svima. Ja danas imao oko 1300kila. Prosek mi je oko 170 dinara. Ovo mi je Jollyka to cu da berem za rusa kada padne cena. Inace danas rusi na Volujcu su platili po 160 din napunili kamionse sto je trebalo da krene. Tako da nema vise 200 kao sto je juce bilo. E sad da li ce da ide gore niko ne zna ali cisto sumnjam
jollyka.jpg
jollyka2.jpg
 
Juce prodao 500 kg prosek 180din. Za danas lmam 250kg to ce otici po 200din na putu. Polako pada cena i po pijacama kako cujem juce na futoskoj pijaci NS bila 180din.

- - - - - - - - - -

Poz svima. Ja danas imao oko 1300kila. Prosek mi je oko 170 dinara. Ovo mi je Jollyka to cu da berem za rusa kada padne cena. Inace danas rusi na Volujcu su platili po 160 din napunili kamionse sto je trebalo da krene. Tako da nema vise 200 kao sto je juce bilo. E sad da li ce da ide gore niko ne zna ali cisto sumnjam
jollyka.jpg
jollyka2.jpg

Dobro izgleda jagoda kad budem prosirivao zasad prelazim na Jolly.
 
Udovice danas 100-130,ali uglavnom 100-110 se prodavale...retko da je neko uzeo vise! Polako ali sigurno nam se cena srozava...
 
Kisa je tek posebna prica! Sinoc pljusak kao lud,jedno 20 minuta...i kisa jedno sat vremena,a i danas bese pljusak,videcemo nocas kako ce da prodje..
 
Pa ljudi ja neznam odakle stize ova jagoda u NS kad je ima od 130 do 160 koliko hoces na futoskoj

Meni danas nudili 140 za sve sto uberem.I sitna i krupna mesana.
 
Zna li se koliko hladnjacari placaju industrijsku jagodu, zengu, sobzirom da je stigla za berbu?
 
Ova jagoda stize verovatno iz okoline Cera. Ako imate kvalitetnu jagodu nosite u Volojcu tamo su Rusi platili od 150-170 din danas zavisnosti od kvaliteta. Nije toliko bitna krupnoca ali da ne bude klikeri. I kod nas prema ns pala cena prema 150 din za dobru jagodu ali sta je tu je. Ja sam do sada zadovoljan i da bog da da ostane cena tako preko 100din. Inace dosta hladnjaca radi ove godine ne kao prosle. Na primer kod nas nocas je padala kisa i dobijem poruku da mogu da berem za rusa vec ujutro samo da ne bude mokra jagoda jako. Ove godine Rusi ne uzimaju jagodu iz turske i to jako utice na sadasnju cenu jagoda. Mada su ove godine turci pokusali da pakuju jagodu u grcko pakovanje ali nisu uspeli.
 
Nas kisa istera iz njive 40 gajbi kolko obrane otislo po 175 a za ostalih stotinak ako nema kisa ondak sutra.
 
Nazad
Vrh