Cena jagoda 2016.

oko 18h na Olujcu su Rusi platili 200din. Tako mi je rekao BrankoJagoda. More jagoda more kupaca! E sad ne znam koliko je sada cena..

Nije Olujac nego Volujac. Poljaci su naterali cenu na 200 posto su stigle njihove hladnjace.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Znaci onda ne Rusi nego Poljaci kupuju kod nas? Jel to provereno? Ja sam sada bio na kvantasu u Novom Sadu ovde od 160-200din
 
Danas cena u Volujcu i Rumskoj( to su dva sela u Pocerini gde je veleprodaja jagoda) 170 sitna, 190 i preko krupna
 
Kako kod nas najniza cena jagode okolina Smedereva 130 na veliko i to prva klasa u Smederevo na zelenoj pijaci krcme od 150 do 170.
 
Ni meni nije jasno! Ja malo pre nosio u Udovice,i dao po 130. Za 140 mora da bude ogromna! U Udovicama trenutno ima 15 nakupaca. Prekojuce bio samo jedan! @Branko dj Izgleda da oni posle nose za BG pa tamo prodaju za 170-200 nase jagode!
 
Upravo tako. Mogu u Volujcu da se otimaju sa Rusima i Poljacima, ili da je kupe tako negde. Odlična cena se postiže ako imate količinu od bar par tona dnevno. Ja imam raznih ponuda, ali kada stigne količina za branje. Sve to ide van zemlje, ne mogu preprodavci na malim pijacama da isprate te cene.

Upravo otišlo po 180, u dvorištu. Samo probrano 150kg sa 60a, da bih oprskao Teldorom.
f27884293c253df842c2bb34aa86f9ff.jpg
 
danas Kostolac na malo 150 i 200 ..jedan dedica dao lepu jagodu po 130 dok on nije rasprodao samo smo gledali.Pozarevac kvantas smederevci :) ubivaju cenu.Davao sam pijacarima po 160 na 10 i vise gajbi dok nisu nanjusili negde po 130 mislim u Osipaonici...
 
Radasine, roxana?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ni meni nije jasno! Ja malo pre nosio u Udovice,i dao po 130. Za 140 mora da bude ogromna! U Udovicama trenutno ima 15 nakupaca. Prekojuce bio samo jedan! @Branko dj Izgleda da oni posle nose za BG pa tamo prodaju za 170-200 nase jagode!

Ja sam jutros nosio na starom Merkatoru.Cena kod svih i krupna i sitna 200 din. i nije spuštana cena ceo dan.Imao sam par gajbica prvu klasu i 5kg extremno veliku (prva god. clery).Prvu klasu sam prodao u proseku po 220 na mišiće (40 kg), a ove extremno velike sam 2kg vratio.Tako da mi ove cene sa kvantaša u BG nisu jasne,verovatno ta jagoda završava po prodavnicama,a ova iz Udovica na tezgama.
 
Danas sam imao nesto izmenju prve i druge klase,mesano,ali malo prasnjavo jer nemam foliju , nego je njivski zasad,i uvek me zezaju za to sto nisu ciste. Nosio sam i u Pozarevac par puta ali i tamo nekad 140,nekad 120...i ne daju vise! U utorak bilo dosta jagode u PO,jedva sam prodao. Ove prve ture su mi 40-80kg tako da nije neka kolicina...

- - - - - - - - - -

@radasin Kako si zadovoljan sa Roxanom? Planiram 20-ak ari da posadim na leto ali se jos nisam odlucio za sotru. U njivi mi je klery,jedino sa njom imam iskustva,doduse tankog....
 
Roxana - samo uz VRHUNSKU zaštitu! Izbaci preko kilogram po živiću (ako sve uradiš top), ali koliko ćeš uspeti da unovčiš, pitanje je. Vrlo je problematična za zaštitu, baš problematična. Ja trenutno imam u proseku po 40-45 komada ploda extra kvaliteta, imam malo botritičnih, danas ih pobrao i izneo iz njive. Ujutru - Teldor, pa videćemo šta će biti na kraju.
Tebi bih preporučio Albu od ranih, odmah za njom Joly i od poznih Arosu. Pozdrav.
 
Sve sam ja to prosao :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kad svi o ceni da kazem i ja par reci,,prodao danas bele po 400 din 200grama,,ode pet kila na brzaka od kuce...a ove druge samo nesto malo sam imao i to ode po 210 din kilo,,a inace potraznja se povecala...
 
Nazad
Vrh