Cena goriva

Lukoil se odlično pozicionirao,njihova je i rafinerija na Siciliji.A jedini imaju tehnologiju za preradu Ruske nafte.Ameri udarili sankcije na Rusku naftu, ali kad je Lukoil preradi na Siciliji onda to postane Italijanska nafta pa nema snakcija i normalno ide u Ameriku.
 
Delujes mi kao bistar momak pa povjeruj u ovo- kako i na koji način švercer nafte sa Dunava dolazi do 100 pumpi(i to kakvih pumpi),par hiljada hektara zemlje, mehanizacije,kamiona,farme svinja od 50 000 komada. Ako meni ne vjerujes pogledaj na YouTube Mihajlo Ulemek Knez Petrol pa javi dal malo vjerujes u moju priču.
Šta ima da sluša Ulemeka.Knežević pravosnažno osudjen za šverc nafte, kako beše ide pesma " nikad pare nisu bile sladje, nego kad se nafta skidala sa ladje"

A i dalje voli da vara, izadje na tender sa jednom cenom, fakturiše 30% veću.
 
Price su vam rekla kazala
Mozda je nekad moglo, ali sad tesko
Do prvog miliona je najteze doci
Radim na skladistu goriva i znam kako sve funkcionise
Mozda se moze potkupiti inspekcija ali ne moze konkurencija
Napravis sranje, ostanes bez kupca pa vidi kako otplatiti kamione, cisterne i platiti radnike
Znaci budite svjesni da mozes nekog jednom prevariti ali pitanje hoces li imati priliku da jos jednom prevaris ili ce taj kupac preci kod drugog dobavljaca
 
Price su vam rekla kazala
Mozda je nekad moglo, ali sad tesko
Do prvog miliona je najteze doci
Radim na skladistu goriva i znam kako sve funkcionise
Mozda se moze potkupiti inspekcija ali ne moze konkurencija
Napravis sranje, ostanes bez kupca pa vidi kako otplatiti kamione, cisterne i platiti radnike
Znaci budite svjesni da mozes nekog jednom prevariti ali pitanje hoces li imati priliku da jos jednom prevaris ili ce taj kupac preci kod drugog dobavljaca
Ne vara on nikog nego kupac hoće da se nafta prekrsti,ko neće ide normalna nafta. Kako cisterna( ko zna koliko) Mol dizela završi u susednom selu i ide u maloprodaju jeftinije 40,50 dinara nego na pumpi? Ako se svaka litra kontroliše? Za milion si u pravu ali doći od tog jednog do 500 isto nije lako.
 
Па шта мислиш где оде онолико уље ко има екструдер за соју или пресу за сунцокрет, само талог остане . Овде је инспекција хватала да су мешали базно уље за производњу двотактола и дизел, било и на тв-у. Па ником ништа.
 
Па шта мислиш где оде онолико уље ко има екструдер за соју или пресу за сунцокрет, само талог остане . Овде је инспекција хватала да су мешали базно уље за производњу двотактола и дизел, било и на тв-у. Па ником ништа.
Ništa čudno, pričalo se za preradjeno ulje i ulje iz transformatora da završava u dizelu. Inače u našoj opštini jedan je pao sa gorivom i gle čuda naša policija nije ni znala za raciju već je upala policija iz susedne opštine.
 
Ocigledno da se neke stvari trebaju crtati jer ste previse naivni
Inspekcija kad uzme uzorak goriva ce otkriti 10L benzina u 5000L dizela, pomjeri se tacka paljenja pa vi vidite prolazi li muljanje


Evo jednog primjera kolika je kazna ukoliko gorivo nije u kvalitetu
 
Ocigledno da se neke stvari trebaju crtati jer ste previse naivni
Inspekcija kad uzme uzorak goriva ce otkriti 10L benzina u 5000L dizela, pomjeri se tacka paljenja pa vi vidite prolazi li muljanje


Evo jednog primjera kolika je kazna ukoliko gorivo nije u kvalitetu
Taj inspektor koji uzme uzorak u Knezu može samo ocekivati otkaz u toku dana. To su ljudi koji su nedodirljivi.
 
Ne mozes drzavu prevariti
Pri uvozu se carini roba po odredjenim carinskim stopama i kolicinu koja je uvezena moras zaduziti i razduziti do poslednjeg litra
Ja je ne mogu sigurno prevariti ali ovi imaju neke šeme koje prolaze. Pričalo se za dva biznismena iz Kosovske Mitrovice kako trguju sa naftom koja I ne ulazi na Kosovo a njima ostaje 18% pdv-ea.
 
Ne mozes drzavu prevariti
Pri uvozu se carini roba po odredjenim carinskim stopama i kolicinu koja je uvezena moras zaduziti i razduziti do poslednjeg litra
Godina 2005,Knez petrol se uortači sa Stojanovićem, koji ima firmu za proizvodnju i promet boja i lakova.Preko Stojanovića iz grčke uveze Petrolej i JET A1 na koji ako se koristi kao sirovina za proizvodnju boja i lakova ne ide akciza.Taj petrolej na kraju završi kod Knez petrola i prodaje se kao D2.

Onda na Kosovo je izvežena ogromna količina naftnih derivata kad je ukinuta akciza i pdv.Najveći izvoznik Knežević Petrol,vlasnica doduše sestra, a ujedno i jedini zapošljeni u toj firmi.
 
Nazad
Vrh