Cena goriva

A inače na koliko bi sati menjao filtere?
P.S. imam istu pumpu za gorivo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Pa iskreno nekako mi to malo, ili ja nabijem to casom pa mi brzo ali evo pre sam na rusu na 400 500 sati menjao,kombajn jednom u sezoni, sad minimun 3 puta u sezoni menjam, ... ne znam kako tvoja ali ova moja pumpa ko zna koliko godina ima, bez greske radi, a bas nije neka poznate marke.
 
Isti problem,ali ne samo nisovo gorivo,maltene sva,i od nakupaca i sa pumpi mada poslednje dve godine na 150rh menjam ulje traktorima i kombajnima i sve filtere goriva i nema tolikih problema
 
Pa iskreno nekako mi to malo, ili ja nabijem to casom pa mi brzo ali evo pre sam na rusu na 400 500 sati menjao,kombajn jednom u sezoni, sad minimun 3 puta u sezoni menjam, ... ne znam kako tvoja ali ova moja pumpa ko zna koliko godina ima, bez greske radi, a bas nije neka poznate marke.
Ja sam je uzeo polovnu pre jedno 10 godina i još radi bez greške...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pa iskreno nekako mi to malo, ili ja nabijem to casom pa mi brzo ali evo pre sam na rusu na 400 500 sati menjao,kombajn jednom u sezoni, sad minimun 3 puta u sezoni menjam, ... ne znam kako tvoja ali ova moja pumpa ko zna koliko godina ima, bez greske radi, a bas nije neka poznate marke.
U cemu drzis naftu? Ja sam tako imao problema dok je stojala u buradima i metalna cisterna. Kako sam presao na bidone, zaboravio sam sta su filteri, pumpe, dizne.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
I ja drzim u bidon od 1000 litara plastican, ali stalno imam problem na torpeda da mi se zapusi gorivo iako radim malo zemlje...
 
@Rasa91 u bidonima od 1000 litara stoji, dok sam imao zmajeve bilo u buradima,jednom godisnje promenem filtere i teraj nikad stali nisu i kada ih menjam ne budu tako prljavi. Ove godine sam na kombajnu promenio pred pocetak zetve uradio 40kj jecma i poceo da se gasi kombaj, rezervoar opran sve cisto,skinuo filter namestio drugi, kombaj bez greske ide.
 
Gorivo držim u metalnoj cisterni, filtere menjam kada se setim i to čisto onako reda radi čak i ne cedim dok točim u rezervoare.Jedino imam problem na D.F jer mu je rezervoar prljav a mrzi me da ga skidam i perem jer je ogroman posao pa menjam filter na 100-150 sati.Na kombajnu sam imao zezancije sa mikro sitom u ac pumpi dok nije pokupio svu prljavštinu i sada evo već tri sezone nema problema, niti čistim, niti menjam filter goriva.Na 577 sam menjao filtere 2016 kada mu je rađen motor...🙄😱
 
Ja ne menjam filter goriva jedino kad stane a ima koji nisu menjani skoro 2000rč i dalje ide samo provereno gorivo i ide to bez brige. Dok nismo počeli da uzimamo uvek od istog samo mol-ovo gorivo. Bilo kad je jedan drugi dovezo gorivo i ostalo preko zime u bidonima i u proleće bio pun neke sline zapušio čak i sito na usisu od pumpe sa molovim ed nema tih problema. A sa nisa gorivo ne može da bude tolko jeftin da bi se isplatio sipati jer troši skoro 20% više nego molovog.
 
Jel se sa protestima nista nije promenilo oko tocenja goriva na Nis-ovim pumpama? Ustvari jel uošte bio neki “zahtev” vezan za to?
 
Ne znam koliko si upucen u razvoj situacije oko protesta i njegovog samog zavrsetka? Shodno tome da su potpisnici sporazuma udruzenja i likovi koji se lizu sa ovim propalicama iz vlasti, osim licne koristi mozes misliti koliko je dobrog doneseno za obicnog paora!
Mada mozes u privatnoj poruci pitati naseg clana i predsednika udruzenja Stig Nedeljka, sta je tamo potpisao i dal ima nesto za naftu!
Znam da je inicijativa za opstanak poljoprivrednika Srbije imala medju zahtevima da se po ubrzanom postupku izdaju nisove kartice i da se omoguci sipanje na svim pumpama a ne samo na nisovim!
Medjutim oni nisu docekali zavrsetak pregovora kako su ga i zapoceli, vec podmetanjem od strane ministarstva i ministrasa raznim "Bacinama" potpisano nesto bezveze i protesti uguseni! Kako je sve lazno u ovoj drzavi pocev od predsednika Srbije koji laze dok zine tako i svi ostali i sve ostalo na istom nivou.
 
20 din po litri 50 litara po hektaru na račun gazdinstva tako nešto , moratorijum na kredite , doplata za suncukret Itd jebiga brate otišle pare za paradu pederi su zajebaniji od seljaka
 
Kada procitam ovo za nisovo gorivo bolje i da se nepodnosi zahtev za karticu.Potrosnja veca jos problemi sa filterima, pumpom i diznama moguci.Drzim se ja mola.
 
Колико једном аутомобилу треба времена да потроши ~1000 литара нафте? Има и тамо свега али мењају филтере па се и не примети тако. У последње време код мене у селу сад да ли купују на црно или на пумпи али издувни гасови баш даве. Већ почиње да ми смета.
 
@dragan.kovacev Znam sve, ali niko ništa da kaže opet, da spomene, da se osvrne na proteste, na te kao “zahteve”.

@markojx Jel nešto od toga ispunjeno, službeno? Ja mislim ništa još uvijek
Mislim da nije ništa ne znam za premije za mleko dal su isplaćene 15 din a gorivo nema pomaka ništa od kartice, povećano je na dva puta po 60 l dnevno na karticu ili 2 puta u rezervar valjda tako nešto
U trezoru gužva vidim da idu ovi moji koji je sjeo suncukret da ispravi parcele
Moratorijum kad spomeneš u banci svi begaju
Tresla se gora rodio se nekom nov kombajn nekom kredit bespovratan a većini go k…c
 
Kada procitam ovo za nisovo gorivo bolje i da se nepodnosi zahtev za karticu.Potrosnja veca jos problemi sa filterima, pumpom i diznama moguci.Drzim se ja mola.
Ka od kako za sebe znam sipam ma Nis-u, 95 posto goriva njihovog potrošim, i nikad nijedan problem.... Čak i potrošnja je ista ko i sa drugih pumpi... To što neki imaju problema smatram da, su izdvojeni slučajevi, dal su im stare i ne održavane cisterne, dal radnici nešto petljaju što je bilo slučajeva..
Na nis u točim i u vozila stara preko 40 godina, i u ova moderna sa komon rejl motorima, i samo vatra..
 
"
Европска нафта Брент за новембарску испоруку (фјучерс уговори) пала је за 1,24 долара или за 1,44 посто, на 84,91 долар по барелу, према последњим расположивим подацима са портала oilprice.com који прати цене на тржишту у реалном времену.

Фјучерси америчке нафте WTI, такође за испоруку у новембру, потонули су за 1,32 долара или за 1,68 одсто, на 77,42 долара за барел.

Цене оба типа нафте су се у петак суновратиле за око 5,0 процената на најнижи ниво од јануара ове године, преноси Ројтерс "

Pa odreagujte više aman mamu vam j#bem lopovsku!
 
Nazad
Vrh