Case

Ja sam to menjao na JD, al su tamo dva odvojena. Svaki je bio po 130 e.
Takav kao kod Frenkia u servisu klima uredjaja u Begecu bio 70 e 😕
 
Da li neko zna dimenzije semeringa prednje vuče Case Maxxum 5140 Pro? Je li komplicirano zamjeniti iste? Unaprijed hvala

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Nema dimenzije, samo kataloški broj.
Potrebno je da napišete koji semering tačno je u pitanju. Da li na izlazu iz menjača, ulazu u prednji diff, na izlazu poluosovine ili ulazu poluosovine u reduktor ili na samom reduktoru...
Napišite o kojoj poziciji je reč i izvadiću vam broj dela i Cortecov broj.
(Ide kao prva ugradnja na Carraro mostove)
 
Koje ulje ide u prednji most i planetare na Case 5140?

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Jesi siguran?
Tu na svim traktorima ide 80w-90 gl5, a u zadnje vreme cak i menjacko ulje, ali se dodaje neki aditiv.
 
Сигуран сам јер када сам био насуо то ређе, цурило је било на семерингу у раду на левом и десном точку. Чим сам насуо то гушће, цурење је престало. Ево већ две године ради без и једне капи на њиђа.

Не бих знао да ми један енглез на њиховом форуму није река, јер сам био спреман да мењам семеринге у точковима. Прво ме је питао које уље сам сипао, када сам му рекао које. Одговор је био да у њега иде то 85-140, никако ређе..јер пробије кроз семеримге уље, што је мени нелогично било и још увек је, али је тако..цурење је стало као што сам рекао
 
Није, као нови су када смо их скинули били....ја сам мењао уље и насуо ређе јер су ми тако рекли да иде у предњи мост...пропустио је чим би радио 5-6 сати то ређе уље...не много ,капало би по точку и тако данима...када смо насули ово гушће ни кап не пушта...и тако већ две године ради...

Знаш и сам да када семеринг страда то цури нон стоп...

Сајт за уља за ове старе максуме

https://www.kroon-oil.com/en/produc...e/maxxum-5150/53183/22232/#!/component:22232/
 
Не, караро је предњи мост, али са изменама, тако да не одговара ни један семеримг са било ког другог трактора, који има исто караро мост. Није стандардан
 
To je kasetni semering...tu vracanja nema kada ga jednom skines...a cim pusta bilo kakvo ulje-za zamenu je.a cena istog je najlepsi deo price.
 
Koja je cena semeringa? Trebao bih da menjam na MF 3630, semering prednje vuče, kroz koji prolazi kardansko vratilo.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh