Case

Colovni kasetni semerinzi.Ja sam menjao oba, mali od poluosovine i veliki od glavčine točka.Oba cca 30.000 rsd iz originala.Malog sam oštetio tokom montaže jer nisam skinuo deo starog pa sam uzeo drugi 50% jeftinije u J.D pakovanju jer je prednji most kao na J.D seriji 6000.Kada ga skineš izguglaj po dimenziji koja piše na njemu i naći ćeš ga u Corteco varijanti dosta povoljnije.
 
Цена је у иностранству двоструко мања...Ја сам себи набавио два за резерву купљена у енглеској комад је био 70 евра...Имам приајтеља који ми је то купи и доне...
 
Ja sam mislio da će zamena biti 300 evra uz plaćanje majstora :D Pokušaću da nađem kataloški broj, pa da vidim cenu

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Proći će mnogo jeftinije ,Pan-motor Novi Sad .
Ustvari ne znam šta je u pitanju ali ako je samo semering onda nije skup.
 
U Karlovcima sam kupio O-ringove za kardan, prošao mnogo jeftinije nego originalni.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Kad dodje zima to ulje nece odradjivati dobar posao. Donekle ce zupcanici biti zasticeni sa aditivima fosfora kojih ima 2x vise u gl5 formulaciji ulja, al ako bude bas hladno tesko ce dopreti do svih dwlova kako treba.
Ova formulacija je pre za Afriku i pustinju, al za nas bih uvek pre uzeo 80w-90.
 
Ево шта ми је пре пар година написао тај Енглез, а то је по упуствуи из приручника за кејс серију макусма 5100

85w-140 ep gear oil in the 5150. 6.5 litres in the axle and 1 litre in each planetary according to my operators manual

Значи ово је препорука КЕЈС фабрике које уље да се сипа у предњи мост и планетарце, е сад ако они греше грешим и ја...
 
Verovatno da je to preporuci, al ja oped do sad nisam cuo da je neko kod nas sipao tako gusto ulje u prednji diferencijal.
 
Uz to ulje ide i poseban aditiv bas zbog toga da ne bude dzem od njega zimi.. Serviseri iz kejsa koji dolaze uvek ga sipaju..
 
Aditiv se dodaje, al ne u to ulje vec u ulje koje ide u PS menjace, Akcela Hy-tran hidraulicno/transmisiono ulje.
 
Traktor ima 7500 rs i svaki servis sam bio tu kad je radjen. Smem u jagnjetinu da su to sipali u prednji most i bocne reduktore.. Mada to ne znaci da je i ispravno 😀
 
Moze li mi neko reci, case internatiomal 1056 da li ima posebnu pumpu za ukljucivane vuce ili koristi ulje od pumpe za poluge i ostalu hidrauliku
 
Nazad
Vrh