Case

Који од ова два инструмента лаже, јуче сликано док сам орао..табла сама од себе прорадила и тако неко време показивала све податке...
78222790_3058509534374509_4246936676728832000_n.jpg
74604369_3058509874374475_7742102820794400768_n.jpg
 
Za pocetak prekontrolisi instalaciju od termodavaca. Mozda je neki kabal ostecen pa brljavi. Mehanicki (gasni) termometri obicno pokazuju manju temperaturu kada suneispravni. Najbolje ti je da kupis onaj infracrveni termometar za koju crvenu na KP i utvrdis koji koliko laze. Mozes meriti tmperaturu svega i svacega, tipa izduvni gasovi, ulje u hidraulici, diskovi na autu...
 
Rešo pored traktora, lonče na rešo, vodu u lonče, davače u vodu, i nekim boljim termometrom vidiš jasnu situaciju... :osmeh:
 
Ма требао сам понети термометар који мери прецизно па га гурнути у хладњак на увратини чим сам стао....тако бих добио приближно тачни температуру....а успут сам од те воде могао направити и кафућино:haha:, сам да није антифриз унутра све би било ок, овак отровање загарантовано, после испијања тогтоплог напитка
 
Ма требао сам понети термометар који мери прецизно па га гурнути у хладњак на увратини чим сам стао....тако бих добио приближно тачни температуру....а успут сам од те воде могао направити и кафућино:haha:, сам да није антифриз унутра све би било ок, овак отровање загарантовано, после испијања тогтоплог напитка
Što bi pio antifriz naopako,pravi orač nosi kao prvu pomoć flašicu vatrene vode i odma ide oranje :haha:
 
Jbg mi prošle nedelje oremo poslednje njive nas trojica pa nas krenulo ja se vratim kući ostavim traktor uzmem RANGER-a i gajbu piva naramak kobasica i balon rakije
Od podne do 8 smo završavali 2kj sa 577 i 560
Pa usput na večeru u restoran
Jedva kući došli kao mačići

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nije velik ali i okupili smo što naši kažu MAJMUNSKO OSTRVO
Svi okolni orači su bili pozvani i prišli na čašicu razgovora
Svake godine ostavimo svaki po malo pa svi zajedno idemo završavati nas 3_4_5 jedne godine bilo nas 7 na njivi
Da se bar malo zezamo i druzimo kad su poslovi gotovi!! Da se čuju neke odvale !!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
ej drustvo da li jos neko prodaje delove za kejs traktore ,treba mi cev od bos pumpe do dizne ,pusta mi gorivo kod bos pumpe ,nigde nije pukla pokusao doteci i opet curi ,zvao Titan masineri nemaju na stanju ,uputili me na neki bos servis poslali su mi specifikaciju cevi
 
Traži ko rastura Zastava kamione.Imaju isti motor kao kod tebe na traktoru ili zovi prodavnicu Bomati iz Surčina, drže nove delove.
 
Marko pukla je sigurno, ali se ne vidi. Okači sliku tog kraja koji pusta da vidim da li možeš sam da je popraviš.
 
Danas cev namestena ,napravio sam novu u firmi Metal proizvod iz Novog sada ,skinuo staru i odneo u roku dva sata gotova ,uradio dva komada za svaki slucaj cena 10 e po komadu ,pokusao sam pre toga da podbacim bakarnu platnu na konus i nije pomoglo ,pa sam aluminijumsku i nista opet je curilo ,moje misljenje je da Case nije ozbiljna firma da na stanju nemaju takve sitnice
 
Ko prodaje ovakve krajeve spona?Traktor ima jedan cilindar za volan i ovakve spojeve sa obe strane,u ovim zglobovima sto idu do klipa se pojavio dosta velik luft.
bbf24f647eec74b60f81ef0a60460938.jpg
de253d745309460d3440be900f8ebde1.jpg
463ac45574fdba0b4ba4f448d629e53f.jpg
 
Nazad
Vrh