Case

cicimoric

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2008
Poruka
4.481
Jermenovci ( opstina Plandiste / juzni banat )
I u transportu samo u 16+ brzinama.

Meni se desilo pre jedno 4-5 godina da je u oranju s vremena na vreme ukljucivao boost na kratko 1-2 min. Neverovatno koliko snage dobija u tim trenucima. Prebacivao sam u brzinu vecu i bilo mu je lakse nego bez boosta u manjoj brzini.

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.723
Kada se upali onaj zeleni znak +kw sa znakom motora to znači da mu je tada omogućeno da mu doda tu dodatnu snagu ako je potrebno(da li je i vama tako rečeno?)Takvo sam objašnjenje dobio od servisera.Kada sam u transportu,čim ubacim u 16.ili veću brzinu taj znak svetli.Ukljucivao mi se u tanjiranju ali nisam primetio da nesto drugačije radi motor.

Tomić Toma

Član
Učlanjen(a)
25 Jul 2014
Poruka
3.106
Za pocetak prekontrolisi instalaciju od termodavaca. Mozda je neki kabal ostecen pa brljavi. Mehanicki (gasni) termometri obicno pokazuju manju temperaturu kada suneispravni. Najbolje ti je da kupis onaj infracrveni termometar za koju crvenu na KP i utvrdis koji koliko laze. Mozes meriti tmperaturu svega i svacega, tipa izduvni gasovi, ulje u hidraulici, diskovi na autu...

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.761
Rešo pored traktora, lonče na rešo, vodu u lonče, davače u vodu, i nekim boljim termometrom vidiš jasnu situaciju... :osmeh:

galicije83

Član
Učlanjen(a)
15 Sep 2013
Poruka
3.841
Ма требао сам понети термометар који мери прецизно па га гурнути у хладњак на увратини чим сам стао....тако бих добио приближно тачни температуру....а успут сам од те воде могао направити и кафућино:haha:, сам да није антифриз унутра све би било ок, овак отровање загарантовано, после испијања тогтоплог напитка

Učlanjen(a)
14 Nov 2017
Poruka
2.210
Ма требао сам понети термометар који мери прецизно па га гурнути у хладњак на увратини чим сам стао....тако бих добио приближно тачни температуру....а успут сам од те воде могао направити и кафућино:haha:, сам да није антифриз унутра све би било ок, овак отровање загарантовано, после испијања тогтоплог напитка
Što bi pio antifriz naopako,pravi orač nosi kao prvu pomoć flašicu vatrene vode i odma ide oranje :haha:

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
4.492
Jbg mi prošle nedelje oremo poslednje njive nas trojica pa nas krenulo ja se vratim kući ostavim traktor uzmem RANGER-a i gajbu piva naramak kobasica i balon rakije
Od podne do 8 smo završavali 2kj sa 577 i 560
Pa usput na večeru u restoran
Jedva kući došli kao mačići

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
4.492
Nije velik ali i okupili smo što naši kažu MAJMUNSKO OSTRVO
Svi okolni orači su bili pozvani i prišli na čašicu razgovora
Svake godine ostavimo svaki po malo pa svi zajedno idemo završavati nas 3_4_5 jedne godine bilo nas 7 na njivi
Da se bar malo zezamo i druzimo kad su poslovi gotovi!! Da se čuju neke odvale !!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
1.417
ej drustvo da li jos neko prodaje delove za kejs traktore ,treba mi cev od bos pumpe do dizne ,pusta mi gorivo kod bos pumpe ,nigde nije pukla pokusao doteci i opet curi ,zvao Titan masineri nemaju na stanju ,uputili me na neki bos servis poslali su mi specifikaciju cevi

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
30.865
Traži ko rastura Zastava kamione.Imaju isti motor kao kod tebe na traktoru ili zovi prodavnicu Bomati iz Surčina, drže nove delove.

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
6.711
Marko pukla je sigurno, ali se ne vidi. Okači sliku tog kraja koji pusta da vidim da li možeš sam da je popraviš.

Vrh