Case

Obozavam nas mentalitet,kupis traktor od 30000e i sipas mu d2...posle kad stane,kad ti majstor rekne da je dizna 1000e....onda "auuuu ala majstori deru...."
 
Za tvoju informaciju dizna je oko 35000din,i jos ga nisam kupio,a ako moze na D2,nevidim razlog bacanja para na "navodno" ED.
 
Kakve veze cena traktora ima sa gorivom koje se sipa u njega? I kod mene u podacima za Zelenog pise da ide ED a motor najredovniji turbo-dizel i ima samo par davaca temperature. Sipao sam zuti lozak i ispostavilo se da trosi dosta manje..
 
Kakve veze cena traktora ima sa gorivom koje se sipa u njega? I kod mene u podacima za Zelenog pise da ide ED a motor najredovniji turbo-dizel i ima samo par davaca temperature. Sipao sam zuti lozak i ispostavilo se da trosi dosta manje..

Zuti lozak i jeste ED ako se ne varam. Na MB Gas pumpi na Altini u BG ima "zastekana" tocionica za Loz ulje, pitam radnika kaze, da je to ED samo bez akcize i da sipaju u sve motore koje trose ED. Tako da zasto ne i u Case ili Claasa?
 
Neznam zasto pricate o takvim stvarima valjda svaki traktor ima knjizicu i tamo pise sta se sipa .Zadruge nisu merilo jer tamo nikog nije briga sta ce biti sa traktorima jos su traktoristi sretni kad se pokvari nesto nemoraju da rade ili bolje nisu morali da rade. Probajte kod privatnika da sipate loz ulje umesto ev.dizela pa mu to objasnite da to sto je napisano u knjizici je glupost. Sipajte to sto mu je predvidenoi nece biti problema i tako je nase lose.
 
Za to gorivo kruze razne price ali ipak ga ne bih sipao u Common-rail motor.

CR motor i D2 gorivo se ne vole najvise zbog toga sto je nas D2 jako los, prljav a CR sistem ubizgavanja radi na mnogo vecem pritisku nego klasicno direktno ubrzigavanje i otud vece habanje potrosnih delova ubrzigavanja.
 
Mislio sam da je 2002,al je 2003,mislim da ce biti oko 30000e,mozda manje.
Colovnjak je,ima i PH,u kabini je dosta prost sto se tice dugmica,ima konzolu na desnom stubu,mislim da ima 18 brzina,na dzojstiku ides +-,nema ono A,B,C..,samo mi cudno sto trosi D2 a Common Rail(valjda dobro ispisano),mada mi kazu soferi iz Poleta Nikinci da su to sipali(nije od datle traktor),a ako je tako do mu.a
Gotovo sam siguran da je ubrizgavanje CAPS sistemom to je nesto izmedju CR i mehanickog ubrizgavanja. Stariji brat common rail ubrizgavanja. Gotovo sam siguran da loz ulje nebi podneo ali da mu D2 nebi pravio problem.
 
Ja sam pre pre 5 godina kupio JX95.Tada je bio njjeftiniji u toj klasi a da se može nazvati savremenim traktorom,Potpuno mehanički ali sa svim što treba ,udobnost ,upravljivost za 9,motor iveko za 10 snage više nego što piše,potrošnja kao kod drugih u klasi.El.instalacija turska za 6 mada je akomulator još original.U garanciji promenjeni semerinzi na polugama za silu vuče i na kardanskom vrailu inače greške prilikom montaže.Gume godyer francuske za 9.Najveći nedostatak na mom je brzina 30km (nisam mogao čekati isporuku)Sve u svamu za 29000+PDV potpuno opravdao očekivanja bez mesta za oduševljenje.Kažu da im sada motor nije original iveko što bi mogao biti problemjer sve što je na njemu tursko ne uliva poverenje mada ne mora da znači.
Samo da dodam ,pošto vidim da u imenu imaš rusa,uopšte nije za poređenje sa rusom 105 koga sam hteo kupiti, jer je za više od klasu iznad kao što je i case 105u sledećoj klasi u odnosu na 95.Moj ima 1400rh i za laika je nov ,a kolega koji je u isto vreme kupio rusa ima1100rh ima veoma polovan traktor.
 
Poslednja izmena:
znam ja to za rusa...nije problem meni dati 30000 hiljada za rusa kad nije kvalitet i nije udobnost...ja hocu traktor koji moze da radi sve,i koji je udoban da mogu da orem sa njim 150 jutara a to sigurno mogu sa case-om od 95 ili 105,nije bitna samo snaga meni je bitna i udobnost a bome na danasnju cenu gorima i potrosnja...jer mi rus je trosio u oranju ove i prosle zime od 20-25 litara loz ulja...sto je mnogo...a cuo sam da case malo trosi.mislim za razliku od rusa
 
Neznam kakva je zemlja u erdeviku,ali generalno za rad mora da se uloži energija što naročito važi za oranje.Sa povećanjem snage ne pada potrošnja po jedinici površine nego vreme potrebno da se operacija izvrši.Ja nisam imaop rusa ali sam obraćao pažnju jer sam ranije hteo da ga nabavim.Kada u blizini neko ore u istoj duži ja namestim da zajedno krenemo(rus imt757 ja kverneland 3x35 obrtač)na 400m rus 20sec pre izađe na leniju ali dok ponovo uđe u brazdu ja već 30sec orem tako da ga psle 5 krugova opet stignem.Moj zaključak je da rus troši znatno više od modernijih traktora u praznom hodu dok je u živom radu tu negde.Naprimer moj kum je ove godine sejao sa JD80ks sa četiri reda oko 2l po jutru sitne parcele.Ko seje rusom zna razliku.:off_topic:.Case troši ko i svi traktori iz klase oko 10lna sat punog opterećenja pa šta uradiš.
 
znam ja to sve...ali mi je dosta skup...:)..a znam da i za kvalitet treba dosta novaca,to se sve opravda ili kod nas je tesko to...i znam sta govoris ja sejem sa torpedom ceo dan i prskam ceo dan i ostane mi goriva ohohoj u rezervoaru a rus bi ga potrosio celog samo tako...i idem na sajam pa cu videti sta cu uraditi...:)
 
Slazem se s vama rus malo vise trosi al nemoz reci da nema snage tu je sve to ja imam JD od 95ks i u mom selu rus 892 ide ko moj msm kad oremo samo potrosnja i udobnost je razlika nista vise po meni .:ppozdrav:
 
Slozio bih se sa konstatacijom Steca. Kumov nh t5060, koji isto sto i case jxu 105, u prskanju i transportu smesno trosi u odnosu na mtz. U teskim operacijama je tu negde, mozda 5-7 posto manje. Udobnost, buka i uopste komfor nije za poredjenje sa mtz ili yto kao uostalom i cena. Medjutim sve ima svoje prednosti i mane. Ja kada bih kupovao iskreno ne znam za sta bih se odlucio.
 
Slozio bih se sa konstatacijom Steca. Kumov nh t5060, koji isto sto i case jxu 105, u prskanju i transportu smesno trosi u odnosu na mtz. U teskim operacijama je tu negde, mozda 5-7 posto manje. Udobnost, buka i uopste komfor nije za poredjenje sa mtz ili yto kao uostalom i cena. Medjutim sve ima svoje prednosti i mane. Ja kada bih kupovao iskreno ne znam za sta bih se odlucio.

To je vrlo mala razlika za koju treba prilično opsežno i točno mjerenje. Imam NH T-5060 i MTZ-892, pa u nekim poslovima MTZ sa potrošnjom šije T-5060 da se sve puši. Razlika u postotcima je dvocifrena i ide u korist rusa.
 
a437du.jpg

263c39d.jpg

12545eo.jpg

5d2n4k.jpg

96b0yb.jpg

2dw9qnn.jpg
 
Nazad
Vrh