Case

@ diklofen
Jer ovakav sa uzanim tockovima?


au9nat.jpg





dorlue.jpg
 
Jedno pitanje za iskusnije. Prijatelj je kupio IHC 946 i ima problem sa kvačilom, nenormalno je tvrdo. Zanima ga mogućnost podešavanja, postoji li i kako se radi?

---------- Poruka napisana u 20:11 ---------- Prethodna poruka je at 11:14 ----------

Problem riješen, našao sam odgovor ovdje:

http://334647.forumromanum.com/memb...international_harvester_neuss.html?onsearch=1


Evo najjednostavnijeg rješenja za sve vlasnike IHC traktora serije '46 (946, 1046, 1246) koji imaju problem sa jako tvrdim kvačilom:

2qk5et1.jpg


16lw8kn.jpg
 
Da li neko od vas zna kako da prepravim rucice mjenjaca, tj. da ih produzim na mom IHC 1246. To mu je jedna velika mana, potrga se mijenjajuci brzine, stalno sagnut, zabole ledja i ruke. Na nekima sam vidio da su izvedene sa strane ali ne znam da li su samo rucice u pitanju ili je drugaciji i poklopac mjenjaca. Ako ko ima kakvu ideju neka se javi sto prije. Evo par slika kako to izgleda.
1011866.th.jpg
[/URL]
1011867q.th.jpg
[/URL]
1011870.th.jpg
[/URL]
1011869j.th.jpg
[/URL]
 
Ovo nije dodatna oprema , ovo je licni hir i zelja vlasnika i naruceno je iz Italije preko jedne Sabacke firme.
 
Bitno da je gazda ispunio srcu zelju,pa ce sad da onanise na ovaj toplink.
A jeb** inzenjere sto su namestili ove slicovane rupe na donjim polugama,vlasnik je pametniji pa ce da obavlja ove predsetvene pripreme sa polugama u fiksnoj rupi.
 
Da li taj topling ima svoju blokadu (ventil) ili se sve oslanja samo na razvodnik hidraulike na traktoru?
 
Više je nego koristan za traktorski viljuškar to znam . Isto tako često neki priključak "visi" u radnom položaju a na uvratinama samo skratiš...
 
prvi put ovo vidim,mora da je dobra stvar,i kako se vidi sa slike ima neki ventil ili blok ,pa creva idu preko spojke,gledao sam i na hr forumu tema hidro toplink,ima isti ovakav ,vlasnik je tamo detaljnije napisao oko cene .
 
Poslednja izmena:
Imenjace lepo u slicovane kad se setvospremac osloni na donji deo imas isti efekat kao i da je u fixnom polozaju,a ako naidjes na preterano ugazeno zemljiste,razor...setvospremac moze da se izdigne malo tako sto poluga malo "hoda" po tom slicu.
 
Nazad
Vrh