Case

Barbu nova maxxum serija ti je na trecoj slici, sto je gabricin postavio, maxxum 110 ... te nove serije imaju neki novi sistem vezan za izduvne gasove, tako da svi izduvni gasovi iz motora prolaze kroz odredjenu tecnost koja ih preciscava
 
Rucica bliza vozacu ima 3 polozaja. U skroz gornjem polozaju ona dize hidrulik u transportni polozaj , to jest u skroz dignuto. U tom polozaju druga rucica gubi sve funkcije. Ovo koristis kad zavrsavas oranje i izlazis na kraj njive ili si u transportu sa nekim orudjem, a u ovom primeru sa plugom.
Srednja pozicija rucice do vozaca ukljucuje, ili da kazem, stvlja u funkciju i drugu rucicu koja je u predhodno bila van funkcije. Ovo je radni polozaj hidroulike za oranje i rucicom se steluje dubina, to jest pozicija zadnjih poluga. Koliko vidim obelezena je od 1 do 10.
Treci polozaj rucice do vozaca, ili skroz donji, potpuno iskljucuje hidroulik i sad su zadnje poluge skroz pustene pod uticajem sopstvene tezine i sile G. Ovaj polozaj se koristi kad se upotrebljava recimo setvospremac ili germinator koji ima tockove i rotore, iliti sopstveno nosenje. Ovaj polozaj bi mogli nazvati i plivajuci jer poluge imaju iskljucivo ulogu vuce dok je funkcija polozaja potpuno iskljucena.
 
Kad pogledam ovaj prelijepi crni 1455 i ovu nakazu Case Maxxum 100...jbte, za desetak godina će im točkovi biti jedni do drugih, kao na County traktorima (koji su ipak prelijepi). Dokle je došla štednja u materijalu, skrate traktor 1 metar, navale naprijed i nazad tonu tegova i udri. Stvarno ružno izgleda tako kratak.
 
Rucica bliza vozacu ima 3 polozaja. U skroz gornjem polozaju ona dize hidrulik u transportni polozaj , to jest u skroz dignuto. U tom polozaju druga rucica gubi sve funkcije. Ovo koristis kad zavrsavas oranje i izlazis na kraj njive ili si u transportu sa nekim orudjem, a u ovom primeru sa plugom.
Srednja pozicija rucice do vozaca ukljucuje, ili da kazem, stvlja u funkciju i drugu rucicu koja je u predhodno bila van funkcije. Ovo je radni polozaj hidroulike za oranje i rucicom se steluje dubina, to jest pozicija zadnjih poluga. Koliko vidim obelezena je od 1 do 10.
Treci polozaj rucice do vozaca, ili skroz donji, potpuno iskljucuje hidroulik i sad su zadnje poluge skroz pustene pod uticajem sopstvene tezine i sile G. Ovaj polozaj se koristi kad se upotrebljava recimo setvospremac ili germinator koji ima tockove i rotore, iliti sopstveno nosenje. Ovaj polozaj bi mogli nazvati i plivajuci jer poluge imaju iskljucivo ulogu vuce dok je funkcija polozaja potpuno iskljucena.

Ja ovu rucicu skroz do sjedista stalno koristim(kao glavnu,s njom stalno podizem i pustam),ali ne podigne poluge do kraja vec kad povucem ovu drugu(do blatobrana)do kraja-kolko moze onda se poluge podignu jos sigurno nekih 5-10 cm i tu se osjeti kao da hidraulika zakuje pa imam osjecaj da nabija puno pritisak cuje se kao pistanje,i kad je malo popustim cuje se nesto slicno kao rislag zanci nesto kao slabiji pucanj i dodje do olaksanja,.a kad zakacim neki tezi prikljucak i kad podignem sa ovom prvom do sjedista opet mogu povuci ovu drugu i podigne se jos malo i cuje se opet nesto kao udarac i ja mislim da je to nesto kao zakljucavanje hidraulike,.


evo jedan snimak mog case-a od neki dan kad je bilo -20, tesko sam ga upalio,moro sam poskidati sve da mu sa plinskom bocom na usis ubacim vreo zrak jer njegov grijac nije mogo da ga dovoljno zagrije a jos kad tome dodamo i kvalitet nafte nista mi nije cudno

 
pa neznam dali bilo koji drugi traktor ima ovako prepoznatljiv zvuk, neznam dali je to do auspuha, ali je stvarno mocno
 
Evo jedne stare slike kad sam kupovao traktor
rmp4t0.jpg

I jedan CS94
2zzs4d3.jpg
 
Kolko ovaj mali snagator ::novac:: izgleda dosta kratak nadam se da je isto takav kao i univerzal jer kad sam ga kupio mislio sam kad idem sa sejalicom od 3m do njive ima da idem na 2 točka nadam se da izgled zavari oko :osmeh:
 
Mali Case je stvarno lep,ali isto tako mislim da je jako kratak,i ta sa trobraznim obrtacem cupka po asfaltu,mozda je namesten prvanstveno zbog prednjeg utovarivaca,verovatno je jako pregledan.
Samo sto mi se ne svidja sto je isti new holand,kabina je identicna kao sa nove T serije,blatobrani takodje samo je hauba druga,jeste da je to ista grupacija ali marka je marka.a mora i da kosta djavo ipo!
 
@draganNb
To i jeste nova serija T New Hollanda samo u crvenoj boji. Isto kao Case Farmall C i New Holland T4.
 
Mali Case je stvarno lep,ali isto tako mislim da je jako kratak,i ta sa trobraznim obrtacem cupka po asfaltu,mozda je namesten prvanstveno zbog prednjeg utovarivaca,verovatno je jako pregledan.
Samo sto mi se ne svidja sto je isti new holand,kabina je identicna kao sa nove T serije,blatobrani takodje samo je hauba druga,jeste da je to ista grupacija ali marka je marka.a mora i da kosta djavo ipo!
kad ja sa CASE JX95 sa trobrazni plugom prevrtac VARIO idem bez brige na put sa njim onda zamisli on kako ide
attachment.php
attachment.php
 
Nisam mislio da bukvalno skace po putu,samo mi je nekako jako kratak,ali verovatno su mu natovorili milion tegova....
 
Nazad
Vrh