Case

ja neznam dal ima ove serije u Vait Novi Sad ja sam planirao da uzmem jedan od jx60ks al su dosta skupi oko 25500 eura sa PDV a ovaj model 65 C MOZDAI SKUPLJI
3991-Case_IH_Quantum_65_C_Allrad-804548-0.jpg
 
Taj od 60 ks je traktorče, zavisi za šta ti treba, trenutna cena je oko 27000e ima nekih izmena u odnosu na prethodni model.
 
Kada pricate o ceni nekog traktora, morate uzeti u ozbir opremu koja dolazi uz njega. Ta oprema cini jako dobar deo cene. A navedeni JX 95 za 29000e nema apsolutno nista od opreme, sve se doplacuje.
 
Cena mu je nesto ispod 29, nekih 28990+18%. a od opreme nema ništa osim da biras uzane ili siroke tockove, Sediste, dupli rezervar, radni dupli farovi, tegovi zadnji sve je to dadatno, cak i mrezica na auspuh se doplacuje 100 eu, a moze se napraviti za 1000 din.
 
Case IH jx 60, oktobra 2009. godine kada sam ga ja kupio, koštao je 25.680 evra, u osnovnoj verziji.
Mims@
Ovaj model jeste traktorče u odnosu na Steiger-a od nekoliko stotina konja...) Vrlo je univerzalan i za manja gazdinstva do 30-ak hektara je sasvim dovoljan, pored još jednog od 40-tak konja, tipa IMT 539... A i za veće proizvodjače može biti interesantan.
 
To sam i ja rekao, zavisi za šta se pranira koristiti može biti odličan trakor - ima lepu opremu, kabinu, lepo je odrađen, najviše mi se svidela lakoća okretanja volana, ali je to ipak mali traktor sa velikom cenom.
 
Mislim da je to CASE / David Brown 1494 http://www.konedata.net/Traktorit/case1494.htm, nezgodan traktor za održavanje, dijelovi su im jako skupi. Neko ovdje na forumu ima malo veći CASE te tipe i imao je problem sa mjenjačem koji ga je skupo koštao. Inače HydraShift mjenjač je jako skup za održavanje, čitao sam o njemu jer sam htio da kupim jedan 1394 ovdje u BiH, čak ni ljudima u inostranstvu ga nije lako održavati. Motor mu je takodje David Brown a ta kompanija odavno ne postoji tako da su dijelovi vjerovatno dostupni samo preko Gold Value programa firme CASE mada mogu da se nadju i preko neta, evo npr seta za remont motora

https://www.tractorpartsasap.com/Major_Engine_Kit_for_David_Brown_p/103694.htm

M
ože dakle da se nadje ali sve je u inostranstvu. Bolje traži neko International Harvester / CASE (IHC), njih je mnogo lakše održavati, posebno serije pravljene u Njemačkoj i Francuskoj.
 
Nazad
Vrh