Case

Iztestirao bi ti i case-a isto kao i onog ruju i sta bi posle?
 
Kasapin je napisao(la):
koji je to?nikad nisam cuo za te :haha:
2qiuyqr.jpg
 
Kasapin je napisao(la):
ljudi kakvi su stari kejsevi? jel ima negde da se nadje jedan dobar 1455xl?
sad sam se setio da su oni jako dobri i nepoderivi,jel zna neko nesto o njima kakvi su dali se kvare i delovi dali su skupi? :ppozdrav:
Kasapin je napisao(la):
ma ne,taj nema sta da se testira,to su jako dobri citao sam na francuskim forumima
sta pitas kad znas
 
Kasapin je napisao(la):
ljudi kakvi su stari kejsevi? jel ima negde da se nadje jedan dobar 1455xl?
sad sam se setio da su oni jako dobri i nepoderivi,jel zna neko nesto o njima kakvi su dali se kvare i delovi dali su skupi? :ppozdrav:

1455 XL je izvanredan traktor, ekstremno snazan, tezak i masivno konstruisan.

1455xl_delaporte.jpg


Medjutim, pošto vidim kako "testiras" masine, nadam se da bi bio spreman da ga popravljaš kad nešto polomiš (a sa takvim "testiranjem" bi polomio i 1455 Xl, kojeg inače tractorpulling teško lomi).
Servisiranje 1455 Xl nije nimalo jeftina zanimacija, za razliku od servisiranja onog Belarusa sto si uništio. Pogledaj malo cijene nekih dijelova. Čisto radi ilustracije, evo cijene lamele i glavne hidraulične tandem-pumpe (dijelova za motor kao što su klipovi, karike te za mjenjač nema čak ni u Njemačkoj gdje je ovaj model pravljen, u Neuss-u):

https://ssl.kundenserver.de/traktorteile-shop.de/shop/cart/view?shop_param=

http://www.ersatzteile-landtechnik.de/shops/ihc/shopping_cart.php

Ne smijem ni da mislim koliko bi koštali dijelovi za mjenjač i gdje bi se uopšte našli u slučaju kakve havarije.

Takodje, on nazad ima 20.8-R38 gume, a one su skuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Jes da ova mrcina moze i da odradi (ima 140-145KS!), ali tu već treba biti spreman i da se dobro plati kad se nešto pokvari (mada se oni zaista ne kvare često, uz normalno korištenje naravno!!).
 
Delovi nisi skupi !
Kompletna generalna motora ne bi kostala vise od 4000 eura. To znaci da se uzmu originalni delovi i da se ne stedi na nicemu. Takav motor moze da izdrzi sigurno oko 15000 rs uz nirmalnu upotrebu i odzavanje. Menjac je ne poderiv tako da u njemu nema sta da strada. Izdrzava sigurno preko 20000 rs, sto vazi i za lamelu.
Delova ima i nije ih problem naci, stizu u roku od 10 dana najkasnije.
Takav traktor je skup ako prca 100 jutara, taj traktor je da radi bar 200 i da vuce 4x35 plug obrtac, kultivator od 5,5 m i jos stosta.
Traktor je mrcina i za njega nema tesko i nemoze.
 
delovi za menjac tesko da nadjes ako je stariji na svojoj kozi samiskusio,a motori su ekstra
 
paorpaor je napisao(la):
Delovi nisi skupi !
Kompletna generalna motora ne bi kostala vise od 4000 eura. To znaci da se uzmu originalni delovi i da se ne stedi na nicemu. Takav motor moze da izdrzi sigurno oko 15000 rs uz nirmalnu upotrebu i odzavanje. Menjac je ne poderiv tako da u njemu nema sta da strada. Izdrzava sigurno preko 20000 rs, sto vazi i za lamelu.
Delova ima i nije ih problem naci, stizu u roku od 10 dana najkasnije.
Takav traktor je skup ako prca 100 jutara, taj traktor je da radi bar 200 i da vuce 4x35 plug obrtac, kultivator od 5,5 m i jos stosta.
Traktor je mrcina i za njega nema tesko i nemoze.

Da, da, u potpunosti se slazem. Dijelovi nikako nisu skupi ako traktor ima šta da radi i da zaradi gazdi i zaradi za sebe odrzavanje. Ovo je veoma, veoma moćan traktor, moćniji od mnogih slične pa i veće snage. Moja poruka gore se odnosi na neoptimalnu primjenu ovog traktora. Ovo nije mašina za igranje i zaje*anciju, za njeg treba imati odgovarajuće mašine i dovoljno zemlje. Lično sam veliki ljubitelj starih Case traktora (mislim na IHC) i da mogu, zaista bih volio imati npr 955 XL (ali staru kockastu liniju, oni su mi prelijepi), ali ja jednostavno nemam zemlje za to.

Odrzavanje traktora praktično nikad ne moze biti skupo, ako traktor dovoljno radi da sve to, pa i samog sebe, otplati i zaradi novi traktor. Kasapin je pitao za ovaj traktor pa sam mu samo objasnio da dijelovi nisu nimalo jeftni ako se bude igrao s njim i "testirao" ga. U tom slučaju ni dijelovi za Belarusa nisu jeftini. 1455 XL je mašina za oranje naveliko, vuču teških germinatora, roto-drljača preko 5m (što sam sve vidio na Youtube) i slične teške poslove. NE ZA IGRU!

Prelijepa mašina, prelijepa!!!
 
paorpaor je napisao(la):
Ratko je napisao(la):
delovi za menjac tesko da nadjes ako je stariji na svojoj kozi samiskusio,a motori su ekstra

U VAIT-u ima i original nalepnice ako hoces.
Ne pricam napamet, veruj :cao:
sest meseci me zavlacili za jedan zupcanik na kraju se nisu ni javljali na telefon,nudili mi polovan menjac na nevidjeno bez ikakve garancije za 6500 evra a traktor sam platio 6900 evra
 
Ratko je napisao(la):
delovi za menjac tesko da nadjes ako je stariji na svojoj kozi samiskusio,a motori su ekstra

Nije samo za CASE, zupčanici za sve zapadne traktore su skupi i vrlo teško ih je naći. Našao ja na netu jedan MF 699 iz 1986. godine, mrcina od traktora, prodavao ga lik tamo blizu mjesta gje moja sestra zivi u Njemačkoj. Ona i zet isli da ga gledaju, bio jeftin pravo, al polomljen mu zupčanik prve brzine (čini mi se da on ima 12/4 sinhro mjenjač). Švabo ko' Švabo, pošten, ispričao im da NIGDJE nije mogao da nadje taj zupčanik. Trazio po otpadima, nalazio cijele mjenjače, niko nije htio da izvadi samo taj zupčanik (a ostatak mjenjača je bio 100% OK, serviser mu tako rekao), pa jadan trazio preko neta pa nema, pa išao u neku firmu u Mannheimu da mu naprave, pa oni zavalili neku masnu cijenu jer bi morali da rade 2 u paru (kosi zubi)...i jadni Švabo odustao i uzeo da ga proda tako, trazio 4000E za njeg (gledao ja slike sto mi je sestra slala,ekstra gume, kabina, očuvan, zupčanik imao fabričku grešku). Tako njima pošteni Švabi ispriča i onu odustanu, jbga kad ga on nije mogao naći kako bi tek ja prošao?

Servisiranje mjenjača je, kako god okreneš, skuplje i komplikovanije od odrzavanja motora.
 
Da si nasao jedan sa sje.anim motorom ili prevrnut/izgoreo uz taj sa puknutim zubcanikom... imao bi rezervne delove ihaha :cao:
 
Nazad
Vrh