Case

Obecao sam vec. To jest covek je dosao i dogovorili smo se da dodje po njih. Inace gume su jos mogle koliko hoces.
 
A kako si to skidao zadnje gume,zasto su ostala ona srca na osovinama a felne skinute?
i kakav je bio kvar na prednjoj vuci?
 
Tako je bilo najlakse za zamenu. Na prednjoj vuci je proklizala prednja osovina sa nutevima pa je morala da se skida da ide na doradu. Sad je uradjeno odlicno i posle toga je uzorao oko 150 kj. Opravka me kostala oko 250 e.
 
paorpaor je napisao(la):
Tako je bilo najlakse za zamenu. Na prednjoj vuci je proklizala prednja osovina sa nutevima pa je morala da se skida da ide na doradu. Sad je uradjeno odlicno i posle toga je uzorao oko 150 kj. Opravka me kostala oko 250 e.

Ne kontam, kako ti je proklizala prednja osovina?Imas neku sliku tog dijela koji je pravio problem?

Inače, CASE ti je fakat mrcina, mogu misliti kako ore. On ima hidrauličnu spojnicu?
 
zombie_666 je napisao(la):
paorpaor je napisao(la):
Tako je bilo najlakse za zamenu. Na prednjoj vuci je proklizala prednja osovina sa nutevima pa je morala da se skida da ide na doradu. Sad je uradjeno odlicno i posle toga je uzorao oko 150 kj. Opravka me kostala oko 250 e.

Ne kontam, kako ti je proklizala prednja osovina?Imas neku sliku tog dijela koji je pravio problem?

Inače, CASE ti je fakat mrcina, mogu misliti kako ore. On ima hidrauličnu spojnicu?

Nemam sliku. Prosto iz prednjeg mosta izlazi nazubljena osovina kao sto na kraju traktora izlazi kardan. On je dalje spojen sa pogonom. Ta nazubljena osovina je bila problem pa je morala na doradu da bi se zubi produbili. Nije bas jednostavno za objasniti, ali uglavnom kvar nije bio velik, Medjutim zog toga prednja vuca nije radila i moralo je da se odradi pre oranja.
 
paorpaor je napisao(la):
zombie_666 je napisao(la):
paorpaor je napisao(la):
Tako je bilo najlakse za zamenu. Na prednjoj vuci je proklizala prednja osovina sa nutevima pa je morala da se skida da ide na doradu. Sad je uradjeno odlicno i posle toga je uzorao oko 150 kj. Opravka me kostala oko 250 e.

Ne kontam, kako ti je proklizala prednja osovina?Imas neku sliku tog dijela koji je pravio problem?

Inače, CASE ti je fakat mrcina, mogu misliti kako ore. On ima hidrauličnu spojnicu?

Nemam sliku. Prosto iz prednjeg mosta izlazi nazubljena osovina kao sto na kraju traktora izlazi kardan. On je dalje spojen sa pogonom. Ta nazubljena osovina je bila problem pa je morala na doradu da bi se zubi produbili. Nije bas jednostavno za objasniti, ali uglavnom kvar nije bio velik, Medjutim zog toga prednja vuca nije radila i moralo je da se odradi pre oranja.

Kontam, to nazubljeno vratilo je imalo plitke zube pa nije bilo uzubljeno kako treba? Jel to fabrička greška ili je na njemu već radjeno? Vrlo čudan kvar, zaista, al nije pretjerano skupa popravka, u odnosu na sposobnosti traktora.
 
Nije fabricka greska, nego je spojka koja spaja taj izvod i osovinu koja dalje ide prema menjacu obliznula jel nije bila doboljno stegnuta. U sustini mi nismo znali da je taj jedan saraf trebalo proveriti i to nas je kostalo 250 e. Inace nisu nutevi bili skroz pojedeni nego samo osteceni, ali je zbog sigurnosti i dugotrajnosti taj deo morao na doradu. Da je vraceno tako kako je bilo ne bi bilo dugog veka.
To je osovina pod brojem 8.

s3es7d.jpg
 
navari se nije problem veci poso skinuti.imao lufta u spojnickoj cauri,nisu bili stegnuti srafovi nevide se od zastitnog lima
 
Kod mene je najveci problem taj sto je osvina iz jednog dela zajedno sa konusnim zubcanikom. Sve je to prilikom fabricke ugradnje uradjeno tako da je bilo nemoguce skinuti bez da se pokida lezaj koji je bio kao nov, pa je i on morao da se zameni.
 
ljudi kakvi su stari kejsevi? jel ima negde da se nadje jedan dobar 1455xl?
sad sam se setio da su oni jako dobri i nepoderivi,jel zna neko nesto o njima kakvi su dali se kvare i delovi dali su skupi? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh