Case

e tu si se zezno,naucno dokazano da kejs sa timmotorom i 34 gumama trosi najmanje goriva a sa jos vecim gumama trosice jos vise nafte,ali u svakom slucaju neces propsti zbog te razlike u potrosnji.
Post je spojen: [time]уторак, 01. фебруар 2011. 10:39:26 CST[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
jel si oprao traktor? :haha:
Post je spojen: [time]понедељак, 31. јануар 2011. 20:35:17 CST[/time]
_________________________________________________
duja je napisao(la):
traktor je kostao 41064 evra sa pdvom a sto se tice potrosnje videcemo ali mislim da zivica gresi jer njegov motor moras stalno terati u vece obrtaje da bi postigao vecu snagu ovom je sasvim dovoljno do 1800 obrtaja a pritom su mu i zadnje gume vece 38 coli :ppozdrav:
Post je spojen: [time]уторак, 01. фебруар 2011. 03:35:51 CST[/time]
_________________________________________________
Na kojim obrtajima mu je najveći obrtni moment?
na mom je na 1600 o/min
Post je spojen: [time]уторак, 01. фебруар 2011. 17:41:30 CST[/time]
_________________________________________________
pa daj slikeeeeeeeeeeeeeee
Post je spojen: [time]среда, 02. фебруар 2011. 00:49:00 CST[/time]
_________________________________________________
ti motori volu velike obrtaje jer se na kamioncetu vrte i do 5000 o/min i nista im nefali
Post je spojen: [time]среда, 02. фебруар 2011. 07:51:02 CST[/time]
_________________________________________________
no kad predje 2000 o/min onda vidim kolika je zverka od traktora nezaustavljiv,neoseca 2 brazde u oranju kao i da nisam spustio plug.
Post je spojen: [time]среда, 02. фебруар 2011. 14:52:15 CST[/time]
_________________________________________________
u dobroj zemlji i tri brazde lako vuce,video sam da neko ore i sa 5x35 i ide dosta brzo za 5 brazda,ali je i zemlja dobra.
 
reci mi kakvi su ti utisci kako se tebi svidja?
Post je spojen: [time]1296680204[/time]
_________________________________________________
mladen87 je napisao(la):
pa sta je dve brazde za traktor od 90ks?
e ima zemlje gde je i dve mnogo za taj traktor,danas iso za becej i vidim traktor lamburdzini od 145 ks sa dve brazde,trecu podigo.
 
da sta ste mislili,kad nejde onda bas nejde.ove godine nisam mogao da orem sa 2 brazde sa ukljucenom prednjom vucom dok neukljucim blokadu tek tad je islo nekako.sad se zemlja dublje zaledila pa je dosta teze oranje.
 
jd 300 ks vuce 4 brazde , case jx 95 na istom lokalitetu vuce 5

ako sam dobro razumeo
 
ja orem 10 god i samo jednu godinu pamtim da se rit dobro rasipao,oranje kao sitan sljunak a ostale da nespominjem.sa kejsom sam jesenas preleteo preko lezeceg pandura isao oko 30 km/c u zadnjoj ulici u kumanusa kamionkom punom kukuruza,da sam vukao zmajevku nesto bi pokrjao.kad je zadnji deo traktora odskocio od pandura pa ga prikolica zanela a ja poceo da kocim pa mi kroz glavu proslo da se tako nece dobro zaustaviti jer imam dobre sanse da se prevrnem jer se traktor iskosio onda dao gas i teraj,posle sam hteo da odem u mesnu zajednicu pa svima po....ali super sam prosao pa nisam imao vremena,idioti.
Post je spojen: [time]1296684331[/time]
_________________________________________________
malo vas je ko se razume u kejsa ali nema sta da se razume citaj kao sto sam napisao,i pisi kao sto si smislio.
 
Nisam razumeo baš najbolje šta ti je prošlo kroz glavu:
1. Da su MZ idioti ili
2. Da si mogao da se prevrneš
ili...
 
e moj kejs nece da vuce obican dizel iz rezervoara,samo euro dizel.do cega je ako nije do nafte?
Post je spojen: [time]среда, 02. фебруар 2011. 16:17:35 CST[/time]
_________________________________________________
pa bio je prvo postavljen ispred MZ pa ga premestili u zadnju ulicu a ja nisam znao,i koji moj tu da ga stave.uspem d2 i samo pocne vazduh da uvlaci a naftu ne,a odakle mu vazduha nemam pojima kad je sistem dobro zatvoren a kad kompresorom duvam vazduh kroz dovod nigde nepusta vazduh a na eurodizel sve normalno,mozda je oziveo pa bira sta mu se svidi a?
 
ali sta ako,stavim prst na celo.misim i nista mi nepada na pamet osim vrtoglavice i gluposti.ddaa pa to cete videti samo kod nas,lezeci na kraju sela,pa to treba da slikam za smesne slike osvojicu bar nagradu osim slupanog traktora,ali imam kasko osiguranje pa mirno spavam a mirno se i vozam jer sam jesenas mogao upasti u kanal i svog ga razlupati,ali sreca je bila na mojoj strani i stao sam na ivicu pomenutog kanala.
 
Zivice da kejsu nije malko ladno?
Da nije malko povuko vlagu,pa ima kijavicu?
Daj mu jedan fervex...!
 
da orem njivu prvi put koju sam uzeo u arendu i na jedan kraj kanalcina duboka 4m, i naviko ja da nasiroko izlazim iz njive,al sta se tad desilo pa se ja poplasio kao da sam vido duha,napicio muziku,dok udara bas ja se zagledo nazad i digo plug i slucajno stao na kvacilo i okrecem glavu a zaboravio da je ispred kanal i mahinalno pustio kvacilo a traktor 1 metar od kanala kad oces kao ladan tus kad sam doso sebi i skonto da sam negde odlutao u mislima,sstao na kvacilo takvom brzinom kao da me struja prodrmala,i ja ni sekund nisam stao okrecem ga i razmisljam koji moj da zaboravim kanal ispred,ali imam reflekse sa voznje auta kao pregrejan osigurac i tako ja dok orem misim sam bog me spasio bede i onog kanala i tako mi je posle bilo milo oranje jer nisam razlupo kejsa.stao,podigo plug,gledam nazad i odjednom pustam kvacilo i okrecem se napred i kad imam sta da vidim idem pravo u kanal sa svom masinom,uuuuuuuuuuuuuu kociiiiiiii.
 
Nazad
Vrh