Case

Oranje mog druga... :D :D :ppozdrav:
mwti79.jpg

5yrwxz.jpg

xpr8d1.jpg
 
mjenjaci hidrashift kakvi su to mjenjaci jel se da to popravljati i imali djelova za case srbija ,bosna(Republika Srpska)
 
Napišite koji je to model traktora?Delova ima u Srbiji, a za Bosnu (Republiku Srpsku) Vam ne mogu reći to bi ipak Vi trebali da znate. :cao:
 
dobro model je 1390 ili 1394,pitam zato sto taj traktor gledam da kupim al nesto ovaj sto sam gledao mjenjac zeza nakak se cuje u brzim brzinama a u sporim i u rikvercu nista sve normalno. pozzz
 
Hydrashift mjenjači kod CASE/David Brown traktora su veoma, veoma teški za održavanja - dijelova nema čak ni u Engleskoj gdje su se ti mjenjači proizvodili. Detaljno sam se raspitivao o tome, vjeruj mi.
 
Znaci bolje zaobici ovaj traktor iako je privlacan ovako.kako to da nema niko od dobavljaca djelova ovdje u ex YU.
Nesto sam se raspitivao zar ovaj traktor ne proizvodi fiat odnosno iveko al to je sve pod fijatom.pozzz mozda nisam upucen u sve al.hvala na odg pozzz
 
bojan1991b je napisao(la):
Znaci bolje zaobici ovaj traktor iako je privlacan ovako.kako to da nema niko od dobavljaca djelova ovdje u ex YU.
Nesto sam se raspitivao zar ovaj traktor ne proizvodi fiat odnosno iveko al to je sve pod fijatom.pozzz mozda nisam upucen u sve al.hvala na odg pozzz

Fiat jeste sad nadvlasnik u CASE, ali ovi stari 1394 su radjeni u Engleskoj, imaju David Brown motore (to i jeste DB traktor, samo sto je u to vrijeme CASE vec kupio DB pa su nosili ime DB/CASE), neki imaju Perkins PVP, neki imaju DB PVP. Neki modeli 1394 (stariji) imaju DB prednji most ali on se nije dobro pokazao, pa su noviji modeli imali Carraro prednji most koji je odličan (a koji nose mnogi traktori, npr Landini, Massey Ferguson i drugi) i koji ima blokadu naprijed.

Traktor DB 1394 je veoma dobar traktor, tu nema sumnje, motor im je izdrzljiv i dijelova ima u npr Njemačkoj, ali samo ako ima normalni 3x4 sinhro-mjenjač (dakle običan mehanički sinhronizovan mjenja) koji je nepoderiv. Hydrashift je udoban za raditi, ima sinhronizaciju, moguce je mijenjanje brzina pod bilo kakvim opterećenjem, ali on je konstrukciono veoma sličan automatik mjenjaču kod automobila. Ima setove lamela (čelične, bronzane i neke od nečeg sličnog azbestu?) koje uključuju i isključuju pojedine setove planetara, a to radi hidraulika (mjenjač ima svoju hidr. pumpu koja napaja taj sistem). Problem kod tog mjenjača nije puma ili zupčanici, već te lamele koje se vremenoim potroše i traktor ostane sa samo jednom brzinom - 3. sporom i rikvercom (koji je mehanički). Same lamele nije moguće naći (čak sam pisao i nekim radnjama u USA ali nemaju ni tamo) već se mijenja cijeli modul planetara (dakle cijeli mjenjač) po principu staro za novo (dajes svoj mjenjač i doplaćuješ) i dobijas drugi koji je remontovan. Nasao sam negdje u Engleskoj (u Velsu) servis koji to radi i jedan remontovan mjenjač za 1394 košta oko 1200-1500 funti (1 funta je 2,5-2,6KM).

Dakle, dobar traktor ako ga nadjes sa normalnim sinhro mjenjačem. Hydrashift izbjegavati, posebno kod većih modela (1494,1594) jer imaju gotovo isti mjenjač kao 1394 a jači su za 20-40KS, pa ga poderu kao maramicu jako brzo.
 
Poštovani Gospodine @zombi_666
Slažem se sa ovim što ste napisali oko istorije ovog traktora, ali Vas moram ispraviti oko samog Hydra-shift menjača.Na osnovu ovih menjača nastali su kasnije svi ostali Powershift menjači.Malo drugačije izgleda nego po Vašem opisu.Ovo je prvi menjač koji je mogao da promeni brzinu bez prekida toka snage.Zato je koristio prednji i zadnji planetar koji se nalazio ispred menjača.Za pokretanje jednog odnosno drugog planetara postoji ručida kojom se bira koji planetar se uključuje i to na taj način što se pomoću trake vrši kočenje jednog i drugog planetara.Povlačenje trake vrši hidraulični cilindar koji se pogoni uljem iz razvodnog ventila, a kojim upravlja ona ručica napred navedena.Tačno je da postoji pumpa koja se nalazi u menjaču za pogon ovih hidrauličnih cilindara.
Najčešći kvarovi su neredovna zamena ulja u menjaču i promena planetara pod malim brojem obrtaja motora pa zbog malog pritiska pumpe prebacivanje planetara traje duže, a samim tim i trenje traka o planetar traje duže pa dolazi do zagrevanja ulja, trošenja traka za kočenje planetara i zagrevanja diska planetara.
Tačno je da je do delova ovih planetara teško doći jer je proizvodnja samih davno prestala. :cao:
mbisgp.jpg
6odabo.jpg
k0oizn.jpg
 
bojcetic je napisao(la):
Case je vlasnistvo Fiata, tako da su motori 100% Fiat. Motor 3.9l je Turk traktor po licenci Fiat-a.

od ove godine će u sve case traktore ugrađivati iveco motore čak i u steigera i mislim da su rekli da će ih proizvoditi po euro IV normi

Barbu je napisao(la):
Postavi neke slike ako imaš od tog CASE
Post je spojen: [time]1294636744[/time]
_________________________________________________
Ja sam pitao u Vait i rekli su da imaju CASEJX95 koji se sklapaju u Tursku cena je 30000 evra a imaju i sto se sklapaju u Italiu su 32500 evra , cene su bez PDV . Pa sad treba da idem u Vait da vidim koje su razlike između turaka i taljana .

Post je spojen: [time]1294662390[/time]
_________________________________________________
Naj verovatnije ću uzeti taj Tailjanski , sta vi predlažete ? :sta:
šta taj traktor ima od opreme jel mu oprema za 30km/h ili 40 jel ima zračnu instalaciju da li kabina ima klima uređaj jel ima napred 4 ili 2 reflektora u čemu je razlika talijan ili turčin kad je sve pod jednom firmom možda je u st veit-u u austriji isti traktor sastavio turčin jel to turski traktor onda ne vjerujem da ima razlike u sastavljanju već samo razlika u plačanju radne snage, a dijelovi su isti
stvar je da je traktor sam po sebi napravljen super i da se svaki može naručiti onakav kakav vama odgovara jer nismo svi isti nekome se možda ne sviđa mjenjač koji dolazi u serijskoj opremi ili su mu preširoke gume ...
 
ja sam prosle nedelje doterao italijana 95 ima motor od 4.5l automatske kopce na polugama i na toplingu,mnogo lepsu istrument tablu menjac koi ide 40km a razlika je jako velika naspram turcina,i jako bitna stvar nista nije doplacivano od dodatne opreme jer je sve bilo na njemu ,toje model za 2011 tier3 motor, sad ga razradjujem postavicu slike za koi dan :cao:
 
duja je napisao(la):
ja sam prosle nedelje doterao italijana 95 ima motor od 4.5l automatske kopce na polugama i na toplingu,mnogo lepsu istrument tablu menjac koi ide 40km a razlika je jako velika naspram turcina,i jako bitna stvar nista nije doplacivano od dodatne opreme jer je sve bilo na njemu ,toje model za 2011 tier3 motor, sad ga razradjujem postavicu slike za koi dan :cao:


Ako mozes napisi sta sve ima od opreme a slike mozes postaviti u temu cestitke za ponove pa da ti svi lepo cestitamo :cao:
 
od opreme ima kompresor klimu reverzer cd aparat,dodatni rezervar sa desne strane,automatske kopce na polugama i na toplingu vuca za prikolicu donja vuca ,rupicasta poteznica ida nezaboravim zadnji brisac ceo enterijer je kvalitetnije uradjen :ppozdrav:
 
da daj slike.cestitam i da si ti meni zadovoljan sa traktorem i videces da si pravu odluku doneo za kupovinu traktora,najvise dobijes od ulozenog,moj italijan od 95ks ima 3,9 l zapreminu motora i manju potrosnju od tvog.
 
traktor je kostao 41064 evra sa pdvom a sto se tice potrosnje videcemo ali mislim da zivica gresi jer njegov motor moras stalno terati u vece obrtaje da bi postigao vecu snagu ovom je sasvim dovoljno do 1800 obrtaja a pritom su mu i zadnje gume vece 38 coli :ppozdrav:
 
jel si oprao traktor? :haha:
Post je spojen: [time]1296653717[/time]
_________________________________________________
duja je napisao(la):
traktor je kostao 41064 evra sa pdvom a sto se tice potrosnje videcemo ali mislim da zivica gresi jer njegov motor moras stalno terati u vece obrtaje da bi postigao vecu snagu ovom je sasvim dovoljno do 1800 obrtaja a pritom su mu i zadnje gume vece 38 coli :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1296678951[/time]
_________________________________________________
Na kojim obrtajima mu je najveći obrtni moment?
 
sutra posle bacanja vestaka ali ice u auto perionicu . najveci obrtni moment po katalogu je na 1900 obrtaja :bravo:
 
Nazad
Vrh