Case

Bice pre da je jxu 95 41900 evra sa PDV-om.
JXU 95 se sklapa na istoj traci kao i Stayer compakt 95,
a imaju slicnu cenu.NH 5060 se sklapa u Italiji
Sta reci osim ,,Nemci su Nemci" :D
 
kubota ima dobar motor,ali mu je kabina losije odredjena nego kod case,pa se zato dvoumim sta da uzmem.
kubota je jeftinija 36500 eura +PDV
Post je spojen: [time]1274353908[/time]
_________________________________________________
bewis
sta po tvojem misljenju bi trebao da uzmem?
 
@ gabricn
Tvoj je Talijan ili Austrijanac.Verovatno tvoj ima manje opreme od ovog sa sajma. :ppozdrav:
@ ivansu
Vredi Austrijanac svaki cent vise od Turcina. :D
Za nas preskupo, ali svako ima svoju logiku.
Ali ako kupujes Case onda kupi Case a ne Turk Traktor.Bez uvrede :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1274355243[/time]
_________________________________________________

Kubota je ok ali bojm se kad ti zatreba neki deo
da se prodavci nece smeskati kao kad ti prodaju traktor. :sta:
 
Steyr Kompakt je klasa ispod JXU, po velicini, ali po kvalitetu je verovatno bolji. Steyr Kompakt=New Holland T4000 Deluxe=Case Quantum C
Mislim da se Steyr kompletno pravi u St. Valentin, Austrija. Ipak je to premium brand CNH grupacije.
Dok se JXU i T5000 prave u Italiji.
http://www.tractordata.com/farm-tractors/001/6/3/1631-caseih-jx1100u.html (Factory: Jesi, Italy)
Case Maxxum i Maxxum Multricontroller se prave u Austriji u fabrici Stajera.
Dok se Case Puma i NH T7000 prave u Basildon, Engleska i St. Valentin, Austrija.
Takve su i cene.
Najjeftiniji je iz Turske, pa Italija, Austrija, Engleska.
:ppozdrav:
 
Lalo tvoja logika je zdrava ekonomska,ali ima i ova:
,,Ako treba sa traktorom da radis 30 godina neuporedivo bolje je da traktor ima klimu,automatizovan menjac,pneumatsko sediste,da je buka kao u autu...
I naravno da je sve to proizvela neka cenjena svetska fabrika traktora." :ppozdrav:

Post je spojen: [time]1274359283[/time]
_________________________________________________
@bojcetic
Pogledaj prethodnu stranu,slike i komentare NA :ppozdrav:
 
To vam i pricam, 1523 je model sa novom kabinom, menjac 24/12 powershift, Bosch EHR hidraulika, klima, radni kompjuter... 160 KS!
 
Mislis da je MTZ cenjena marka traktora u Americi i zapadnoj Evropi,
a Case,JD,MF,Fendt,NH,Claas su cenjeni u celom svetu
Ako izuzmemo racunicu hoces da kazes da bi radije posedovao MTZ
nego ostale navedene! :bravo:
 
Moj savet je Kubota m108. Nije tako poznato ime ali sa kvalitetom sigurno nezaostaje, a to da kabina nije 5+ nego samo 5 to jeste ali i Kubota ima klimu, reverser kod volana, multipower na menjacu, comon rail motor... Plus u tvom kraju ih ima kolko sam cuo dosta. Vozio sam Kubotu m7040 i m8540 oba traktora su me odusevila, a m108 moze biti samo bolji. Menjac doduse neide bas kao u autu (malo ide teze) ali verovatno kad bi se malo razradio, isao bi bolje, multi power radi odlicno, a kod promene smera kretanja nema trzaja... Za delove je pricao prodavac da ima ogromno skladiste ovde u Evropi (neznam tacno u kojoj drzavi) tako da netreba cekati dok stigne iz japana. Nadam se da sam nesto pomogao, i srecno sa kupovinom. :ppozdrav:
 
@lala
Ako kupujes traktor da ga ti teras pristalica sam da treba platiti vise da bi imao dobre uslove rada. Bolju kabinu, manju buku...
Ako se traktor kupuje a terace ga radnik koji radi za dnevnicu MTZ je izbor broj 1.
 
Samo sam rekao da ima i drugacije razmisljanje.Moje misljenje je slicno vasem.
I ja bi pre kupio traktor kao Lala(1221)koji moze da trosi lozu iz Bn(he he) a ne preskupi eurodizel.
Po cenama poljoprivrednih proizvoda koje se najavljuju za ovu godinu nema logike kupiti bilo koju novu masinu.Ali ko ima dobro sredjen zivot(kuca,dobar auto,puno zemlje...) a stari traktor pa
logicno je da razmislja da kupi neki mnogo bolji traktor nego sto ima.Meni su samo kvarni
uvoznici poput VAIT-a sto kad ih pitas gde je proizveden traktor oni kazu nema to veze :zli:
E pa nije svejedno :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1274363433[/time]
_________________________________________________
@bojcetic

Ramisljas gazdinski :haha:,ali iskreno tako je :D
 
Evo par slika sa 77. Sajma :D
2hsb6m1.jpg

2j1mljc.jpg
 
bewisa je napisao(la):
@ gabricn
Tvoj je Talijan ili Austrijanac.Verovatno tvoj ima manje opreme od ovog sa sajma. :ppozdrav:
@ ivansu
Vredi Austrijanac svaki cent vise od Turcina. :D
Za nas preskupo, ali svako ima svoju logiku.
Ali ako kupujes Case onda kupi Case a ne Turk Traktor.Bez uvrede :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1274322843[/time]
_________________________________________________

Kubota je ok ali bojm se kad ti zatreba neki deo
da se prodavci nece smeskati kao kad ti prodaju traktor. :sta:
U pravu si,sad sam se setio da je taj na sajmu imao drugaciju hidrauliku,kontam da je to EHR :sta:
Sto se tice kubote,jedina zamerka mi je na kabinu :ppozdrav:
 
Gospodo vi se gadjate nekim ogromnim ciframa. Izgeda ja ne radim istu poljoprivredu kao i "vi".
Dati za traktor 40-50 hiljada evra,pa mislim,ge je tu logika :sta:
Ma sve da je Kejsova mama pa ne vredi toliko parta. Solidan polovni traktor i bog te veselio :veseljak::
 
Veruj mi i ja,ali posto ovo nije ta tema nego Case mene interesuje sta to pruza novi Case jx(u) 95,105 kad kosta 40-ak hiljada valute koja polako propada ( i vraca nam nasu omiljenu,dakako Marku :osmeh: )
 
Nazad
Vrh