Case

Paore nemoj da si skeptican pa gde sad da propada
kad drzavni vise veruje EU i evru nego sebi :haha:
Nov traktor pruza udobnost i prestiz sto si mogao da se odvojis od 40 hiljadi ewri, :haha:
ili da komsije misle da je tako!
 
Najveca je tugo sto novog Cejsa da kupis treba da se odvajas malo duze,5-7 god. (kredit),od 40 hiljada. Retko ko ga kupi za kes. Dovoditi sebe u situaciju da ne mozes mirno da spavas samo da bi komsijama "uterao" je van svake pameti.
Ali ajde da se vratimo temi i da postavim javno pitanje, "Sta to nudi Kejs za 40000 e ? "
 
Posto ti imas polovan(1055 mislim), a nekoliko kolega sa foruma
nove najmerodavnije je da cujemo njihovo misljenje(dal mirno spavaju,dal su zadovoljni...)?
Kad si postavio pitanje mislio si ,,Sta nov Kejs od 40000ewri nudi vise od mog polovnog". :ppozdrav:
 
JXU 105 je 42000+PDV=49560 evra. Ogromne pare a traktor samo 107 konja. Da je kabina "do jaja", jeste. Juce sam na sajmu proveo u njemu nekoliko minuta, sve sam gledao, zagledao gde god sam mogao. . Slozio bih se sa NA da je JX daleko losije izrade nego JXU. Trosi evrodizel, koji je u nasoj cenjenoj dzavi skup kao suvo zlato. Jeste da on trosi manje nego Case iste snage starosti 10 godina, ali trosi evrodizel, koji je skuplje gorivo, pa kad se stavi na papir ispada da trose isto u novcima.
Tesko je biti pametan za nov traktor. Cene su im svima tu negde. Traktor zapadnoevropski od 100 konja kosta 40k+PDV +- 1000 evra. Massey 4455 je 38k+PDV, zetor 105 konja je 43 sa pdv-om, Deutz Agrofarm 100 nisam nasao na sajmu, NH 5060 je 39k+pdv...
Sta nudi Case od 40000 evra. Razlika izmedju npr Yto-a (Fiatagri serija 90) i Case-a je u udobnosti u radu i u kvalitetu izrade. E sad da li to vredi toliko?
 
Znam ja sta nudi novi traktor,ali mi nije jasno da je to toliko skupo. Uzgrad je ima 1056 xl koji kosta oko 12-ak hiljada,a i manje,a novi jx(u) 105 50 i kusur hiljada. Niko me ne moze ubediti da je duplo bolji,a ne 4x kolika je razlika u ceni.
Ima li ko podatak koliko taj isti traktor kosta u Francuskoj,ili Nemackoj ?
Verujem da bi se jako iznenadili.
 
Juce sam i ja bio na sajmu.Razocarali su me uvoznici JD-a,Kejsa i NH-a.
Oni prodaju traktore koji su namenjeni za trziste Evrope,Afrike i Azije
i sad treba da bacas graske gde se prave i za koje trziste!Cene nisu africke.
Bez kompromisa su Fend,Klas, Masej Ferguson i Valtra.
Kinezi malo vise mazu oci(YTO).Ponudom me prijatno iznenadio IMT,Mahindra i MTZ
Kad dodjes na stand ne ocekujes nista a iznenadis se zavrsnom obradom koja je duplo
bolja od Kineza.MTZ 1021 Monoblok 105 ks kosta 21602 evra+PDV sto je skoro duplo jeftinije
Kejsa i ostalih iste snage.Misim da JXU 105 ne vredi dva 1021.Isto tako JXU 105 ne vredi 3
polovna Kejsa 1055 . :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1274535110[/time]
_________________________________________________
1056
 
to vam je sve ista prica, jxu od 105 ps kosta 50 000 i kusur sa pdv-om a class moj od 102 ps 35 500 sa pdv-om i sad da vas ja pitam u cemu je toliko bolji case neg claas u istoj klasi doslovno, par konja vise ili menje sad je posve nebitno, slazem se da ovaj ima sve od opreme i da je to to ali i claas nije sigurno losiji za 15 000 tisuca eura razlike u cijeni, to je kao kad bi usporedzivali recimo tog istog claasa sa recimo yto-om, cujte neko voli nogomet neko voli kino a ja lola i baraba rakiju i vino, he he he sala mala ali je tako, ko sta voli neka izvoli ali to mora biti spreman i platiti, sto se tice euro dizela to je kod nas totalno neisplativo i nevjerujem bas da samo to smije trositi pa dije tu onda ekonomija ili na kraju krajeva zarada....
 
eto da ne ispadne da svaki cigan svojeg konja hvali kak se kod nas kaze, ali je para velika, mislim na razliku jer sa 15 000 eura se svasta jos moze kupiti.....
 
Ako je nov traktor 40000 evra, a polovan iste snage oko 15000 e, znači razlika je 25000 evra. Za te pare može svašta da se remontuje na starom, npr 12 generalnih popravki (možda i više). To jedan čovek ne može da doživi.
 
Ne znam koju opremu ima Case , a Claas nema, pa je toliko skuplji. Samo to ako moze neko , ko je bio na sajmu da mi kaze. A sto se tice polovnih traktora (po mojoj proceni i iskustvu), skuplji su traktori do 100ks nego od 100ks na gore. :cao:
 
uvijek i jesu bili skuplji do 100 ps nego ovi od 100 pa nagore, jer traktor do 100 ps radi gotovo sve a oni iznad samo su za velike poslove da ih sad ne nabrajam i zato su ovi manji skuplji uvijek bili i uvijek ce i biti.... cak ovi iznad 150 pos ponekad su i jeftiniji neg ovi do 100 a isto su godiste... to je moje mosljenje i nadam se da ga dijelite samnom dijelomicno....
 
Kao prvo stvarno mislim da je 50000 puno za traktor od 100 i kusur konja ali tako je kako je.
E sad neko je naveo od clanova da je class 102ks jeftiniji od case 106ks za 15000 evra to jedino moze da znaci da ima nekih vecih razlika u ta dva traktora i da nisu ista klasa.Bio sam na class-ovom standu i raspitivao se za traktor koji je u istoj klasi sa jxu 105 i cena je bila skoro pa ista tako da ne mogu da se slozim da dobijes isti traktor i isto opremljen za 15000 evra manje :nono: .
Razlozi zbog kojih ljudi kupuju traktore od 40-50000 evra verovatno su ti da imaju vise poverenja u zapadne traktore,misle da su pouzdaniji,komfor pri radu,bolji servisi,bolja ili duza garancija.Mislim neko mozda i kupi da bi pokazao komsijama ali ne znam za takve slucajeve,ja znam da nisam zbog toga kupio ::namigivanje::
 
zorancile je napisao(la):
Ako je nov traktor 40000 evra, a polovan iste snage oko 15000 e, znači razlika je 25000 evra. Za te pare može svašta da se remontuje na starom, npr 12 generalnih popravki (možda i više). To jedan čovek ne može da doživi.
Post je spojen: [time]1274575626[/time]
_________________________________________________
da ali u novo sedi i vozi ,a polovno stalno nešto praviš.taman počneš raditi nešto se sjebe,i na kraju kad sabereš i oduzmeš opet ti treba puno para
:ppozdrav:
 
Razlog zasto NEKI iz mog kraja uzimaju nov jeste da im uvale,skoro niko ne radi svoju zemlju vec iza svakog stoji neki baja koji im daje drzavnu zemlju,on im je i zadruga..umrezeni su kao creva pa cim neko malo ojaca oni mu uvale neku novu masinu a onaj se napali da kupi i da sve komsije misle kako je doslovno njegova i kako je zaradio.
Ma kejs je i mene razorcarao,mozda ce zvucati glupo ali kad uporedim JX95 i Rusa 892 pa oni su isti po meni,zapravo dajem + za rusa,a ni 577 ne zaostaje puno za JX,strasno me razocarao JX u poredjenju sa JXU :udri:
 
North ARMY je napisao(la):
Razlog zasto NEKI iz mog kraja uzimaju nov jeste da im uvale,skoro niko ne radi svoju zemlju vec iza svakog stoji neki baja koji im daje drzavnu zemlju,on im je i zadruga..umrezeni su kao creva pa cim neko malo ojaca oni mu uvale neku novu masinu a onaj se napali da kupi i da sve komsije misle kako je doslovno njegova i kako je zaradio.

slazem se u potpunosti sa tobom, a case ko case meni se svidja samo sto je ona kineska verzija ili cija vec bruka, da bude izlozena pored svih onih pravih caseovih i stayerovih traktora :ppozdrav:
 
Ma to je VELIKA sprdnja i sramota za Case.Da kupujem pre bih uzeo kineza,imt ili rusa,oni bar gutaju i lozak,jeftiniji su 10 000e a i delovi su im jeftiniji.
 
Nazad
Vrh