Case

Pozdrav,ja sam novi clan.Prosto moram da komentarisem zaljubljenog Dzonija(u svoj kejs jx 95 ).Pustite decka da voli samo neka pita nekog iskusnijg(bez ljutis)kako se pdesava plug.Inace taj kejs je nasminkani Fijat,a prednji most je Kararo i po meni preskup za traktor proizveden u Trskoj.
 
bewisa je napisao(la):
Pozdrav,ja sam novi clan.Prosto moram da komentarisem zaljubljenog Dzonija(u svoj kejs jx 95 ).Pustite decka da voli samo neka pita nekog iskusnijg(bez ljutis)kako se pdesava plug.Inace taj kejs je nasminkani Fijat,a prednji most je Kararo i po meni preskup za traktor proizveden u Trskoj.
ajde mi reci sta je tacno PROIZVEDENO na tom traktoru u turskoj?
 
Skidam kapu dzoniju i zzivici .Dzoniju sto je snimao traktor u oranju i spreda i pozadi a zivici sto je merio metrom dubinu brazde. Vidi se da ste zaljubljenici u traktore :D

Edit by Branko: off-ovi premešteni u off a razgovor vezan za oranje prebačen u odgovarajuću temu.
 
ja vec imam 260 r/h na kejsa i ako nekom treba neka pomoc oko slika traktora kako izgleda neki deo kad se popravlja kejs 95 imam slike ce;og traktora zaa svaki sraf kako se kvari i kojih su dimenzija i tvrdoce.nadam se da vas nema mnogo.
 
zzivica je napisao(la):
ja vec imam 260 r/h na kejsa i ako nekom treba neka pomoc oko slika traktora kako izgleda neki deo kad se popravlja kejs 95 imam slike ce;og traktora zaa svaki sraf kako se kvari i kojih su dimenzija i tvrdoce.nadam se da vas nema mnogo.
jesi li ti to rasturao traktor da vidis od cega je sastavljen kad je tako dobar.
 
zzivica je napisao(la):
ja vec imam 260 r/h na kejsa i ako nekom treba neka pomoc oko slika traktora kako izgleda neki deo kad se popravlja kejs 95 imam slike ce;og traktora zaa svaki sraf kako se kvari i kojih su dimenzija i tvrdoce.nadam se da vas nema mnogo.
jel vec palo prvo sarafanje??
 
ljudi moji mi se svi zavaravamo pa nista od svih tih novih masina nije kao sto je bilo nekad.... ni rus ni case ni new holland ni john deere , ako neko kupuje traktor neka kupi kao sto je clan Matic kupio johana iz '70 i neke ili neki case kao PaoR PAOR ili za one sa manjim budzetom rujkana ili imt-a matorijeg i sredis ga lepo i bog da te vidi em jeftinijjeee mnnooogo em kvalitetnije ... OVo sve novo je veliko sranje
 
ne ljudi te slike mi brat fotokopiro u begesu,znas kolko ima da se sarafa,i slika jedno 300 stranica ako zatreba tu sam posto oni iz vaita to nemaju,traktor je perfekcija.kad sam orao prekjuce kad je padao sneg ja pustio grejanje na 1/3 i skino se u kratku majcu i samo sam se sav oznoio,a kad se odvije vise od pola znaci sauna,kabina je hermeticki zatvorena,ceo dan orem i neumorim se.cini mi se da se ti traktori tesko kvare.ali sto je tih svaka mu cast jer se jos nisam navikao na tu tisinu posto sam vozio 577 a velika je razlika.
 
Napravio si tek 260rs,a pricas kako mislis da se tesko kvari... meni je mali imt od prosle jeseni kad sam stavio novu sajlu na sat nagurao 335rs i ni k...a mu ne fali, radi sve poslove!Tvoj case dobar traktor,cak odlican i u to nema sumnje,ali kada mu budes nagurao par hiljada sati,bice mu kao i svakom drugom traktoru potreban remont!
 
zzivica je napisao(la):
ne ljudi te slike mi brat fotokopiro u begesu,znas kolko ima da se sarafa,i slika jedno 300 stranica ako zatreba tu sam posto oni iz vaita to nemaju,traktor je perfekcija.kad sam orao prekjuce kad je padao sneg ja pustio grejanje na 1/3 i skino se u kratku majcu i samo sam se sav oznoio,a kad se odvije vise od pola znaci suna,kabina je hermeticki zatvorena,ceo dan orem i neumorim se.cini mi se da se ti traktori tesko kvare.ali sto je tih svaka mu cast jer se jos nisam navikao na tu tisinu posto sam vozio 577 a velika je razlika.
sigurno da oni nemaju pričaj te priče nekom drugom.meni su u roku od 2 dana poslali kompletno uputstvo za silažni potinger
 
zzivica je napisao(la):
ne ljudi te slike mi brat fotokopiro u begesu,znas kolko ima da se sarafa,i slika jedno 300 stranica ako zatreba tu sam posto oni iz vaita to nemaju,traktor je perfekcija.kad sam orao prekjuce kad je padao sneg ja pustio grejanje na 1/3 i skino se u kratku majcu i samo sam se sav oznoio,a kad se odvije vise od pola znaci suna,kabina je hermeticki zatvorena,ceo dan orem i neumorim se.cini mi se da se ti traktori tesko kvare.ali sto je tih svaka mu cast jer se jos nisam navikao na tu tisinu posto sam vozio 577 a velika je razlika.

Niti jedna kabina nije hermetički zatvorena. U svaku može ući i ulazi prašina pa kaki god traktor bio. A grijanje danas u svakom radi odlično (pa i u rusu). Npr. u mom malom NH moraš pazit kolko ćeš grijanje odvrnit jer u suprotnom nemoš živit unutra kolko grije. Kabina je mala, tunel u kabini prenosi toplinu od mjenjača i diferencijala + grijanje=pakao. ::namigivanje::

Što se tiče tišine u kabini, da upravu si, traktor je zaista tih pogotovo u odnosu na IMT-577 (sindrom glava=bubanj :udri:). Neznam jesi radio sa nekim ili vozio neki drugi traktor, no ima puno tiših, udobniji i komfornijih traktora od JX-a. Šta bi tek rekao za mog NH T-5060 koji je tiši od JX-a, pa JD-5820 koji je tiši i od mog NH itd...?
 
uputstvo je jedno i ja ga imam a delovi traktora su drugo.sve je to ladna voda za kejsa,vozio sam ih ali kejs je tisi i od auta u kabini.
 
i reci mi jel znas koji su se motori ugradjivali u stare case international-e 1056 i 1455xl?
jel su to njihovi sopstveni proizvodi ili su neke poznate marke motor
www.TractorData.com
motori su original USA
 
Nazad
Vrh