Case

Kako taj izgleda? Ima jedan u Basaid ali neznam koji je, lici na onog sto ima Paor ali izgleda veci.
 
savoris je napisao(la):
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
vukao ih je bez problema i po sojistu u 3 stepenu i u most gde je uspon bar 25posto i isao je trecom briznom i punim gasom i nije gubio obrtaje ni malo niti je uopste zadimio,i vukao je 3 prikolice u uspon i na poljskom putu i na asfaltu bez problema,
jel kome ovo upalo u oko 25% hahahahhaahhahah
koja odvala :haha:
da da pogresio je verovatno :D 25% je veoma veliki uspon!! ima tu jedno brdo kod mene 10 posto i bogami izgleda opako!! mislim kad se vozi uz i niz!!
 
12% uzbrdice moj ferac s praznom đubretarom nemože 3-ćom da ga **greška, kako god probam ugasi se i bog, uspon je dug pa zalet neigra ulogu...
25% joni nikad nije ni vidio, a bome ni ja asfaltiranog puta, samo baljezga...
Uvjek sam napetiji niz brdo nego uz, lako se popet, al spustit, i danas smo u šumi imali skijanje iako je put suh ko barut i ide se pod šperom dolje al kad izgubi grip moš ga karat..
 
@petarHR
ovo u vezi uspona gde sam isao sa punim prikolicama sam malo preterao nisam isao u uspon 25 posto nego nekih 8 do 10 posto i tu je kejs lako vukao 3 prikolice ukupne mase preko 12t u 3brzini i kretao se oko 18km/h.
ja sam se najpre dobro zaleteo u uspon koji je dug oko 50 60m a visok oko 5m(to je nadvoznjak kojim se ide na most pa procenite sam koliko posto ima uspona) i kad se zaletis na ravnom s punim prikolicama traktor ni ne oseti teret kad vuce u uspon jer ima velike obrtaje,a kesju sam uvek drzao pun gas kad je isao u uspon i drzao je uvek preko 2000obr i nije ih gubio ni malo niti je dimio,vukao je bez problema.
to je bilo dobro testiranje sta moze kejs jx95 i dobro se pokazao u tome! :ppozdrav:

@paorpaor
to je taj model koji si dao linkove,ti traktor su gotovo nepoderivi i dugotrajni i kao sto je i tvoj,samo na ovima je malo veci motor i jaci menjac sa vise brzina,cak i zvuk imaju isti,ali ovi kejsevi 1455xl su jedni od najboljih kejsovih traktora iz 90tih godina
ovako izgleda
(ovo je neki malo nasminkan i nabudzen)
CASE IH 1455XL
28wmo2r.jpg


oni su svi MADE IN GERMANY :D
evo jos par slika i video o ovim traktorima

2349ea.jpg


2eb8fgz.jpg


pogledajte samo kako taj vuce punu prikolicu od bar 20t u uspon :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=buoMoWply9k[/youtube]

a ovo je jedan prelep i modifikovan tractorpuller CASE 1455XL
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kuCXujrBtwM[/youtube]
 
Ovi Kejsovi stvarno lepo izgledaju, i onaj što vuče prikolicu uzbrdo dosta lako to radi, s obzirom kojom brzinom ide.
A ja ne verujem da tvoj Kejs, iako je nov, nije ni malo zadimo sa tri pune prikolice u usponu od 8-10%. Pa ukupna masa tih prikolica je bila barem 15-16 tona.
Vidi se da ti matematika nije jača strana. 5 metara od 50-60 metara je 8-10%. Malo je puteva koji imaju uzdužni nagib terena veći od 7-8%.
 
Rus je rusko govno koje je samo hrpa gvozdja u kojem ti ispadnu bubrezi i koji je ocito paorsko (ne svih bogu hvala) bozanstvo jer za bolji nemaju para. I predlozio bi da se napravi spomenik rusu i da se svi njegovi obozvaoci klanjaju. Kakav je to traktor kad posle 1000 rs procuri na sve strane u koji mesto osiguraca stavljaju eksere,felne farbaju nakon sto montiraju gume...
To sto odredjeni soj ljudi misli da je rus najbolji traktor na svetu ja to postujem,ali ih molim da drugima ne sole pamet i stavljaju rusa u temu kejs jer mu ovde zaista nije mesto. Spram kejsa rus cak nije ni traktor,to je poluproizvod koji samo lici na traktor. Imate temu rusa pa ga tamo dizite do nebesa. Ja sigurno necu porediti rusa ni sa jednim traktorom jer porediti babe i zabe nema smisla.
Sto se tice 1455xl traktora mogu reci da je to jako,jako cenjen traktor na zapadu i uz 1056,1255 i John Deere 3650 kao i 4755 sigurno jedan od najboljih traktora ikad napravljenih.
I odgovorno tvrdim da su traktori valjali do pre desetak godina,bilo koja marka,a da sad vise rade na sminki nego na samoj masini. Ipak se vise isplati da industrija rezervnih delova nesto radi nego da stoji.


Edit by Branko: deo postova koji nemaju veze sa temom Case prebačen u Off.
 
u potpunosti se slazem sa tobom paore :ppozdrav:
i reci mi jel znas koji su se motori ugradjivali u stare case international-e 1056 i 1455xl?
jel su to njihovi sopstveni proizvodi ili su neke poznate marke motora?

ovaj traktor case 1455xl je najpopularniji u holandiji i najpoznatiji je tractorpuller tamo CASE 1455XL
pogledajte kako je snazan i kako vuce a ovaj case 1455xl nije modifikovan nego je standardni traktor koji se jako jako dobro pokazao i kao orac i kao tractorpuller.
neunistiva masina
i u tractorpulling takmicenju
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vSRMFuNKixQ[/youtube]
i u oranju
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lzpS0QXfjkg[/youtube]
i u transportu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RdIX9S81j_0[/youtube]
 
Samo jedna informacija, premda nije Case već NH no sve je to gotovo isto. Pošto je u ovom mom manjem NH isti motor kao u zzivicinom i Johnyevom Case rekao bih nešto o potrošnji. Vozio sam jabuke na istovar u 85 km (jedan smjer) udaljenu tvornicu i mališa je trošio oko 10-11 l na sat pri gasu 2200-2300 o/min, a brzina oko 34-35 km/h (sat nelaže jer je na tri načina baždaren). Bruto teret je bio 20360 kg, a neto 14940 kg. Ta potoršnja je prosjek jer sam tamo išao pun, a nazad prazan što će reći da je pod teretom trošio i više od tog prosjeka. Stoga mogu reći da ipak nije tako mali potrošač kako se priča. Dok vuče manji teret i dok ga se vozi do 1800-1900 o/min onda troši pristojno, no poslije toga se dizne otvaraju samo tako, pogotovo ako je pod dobrim tertom.

Evo i slike kompozicije.

 
To je ipak malo malo konja za taj teret pri toj brzini. Da mu je oko 110 konja imao bi manju potrosnju jer bi ga vozio na 1700-1900 obrtaja. Kod mene je to provereno.
 
Čuj 92 ks je pristojno za taj teret. Moj već New Holland T-5060 ima 4,5 l motor i 106 ks i manje troši od ovoga jer je razlika u krajnjoj brzini i broju okretaja motora i veličini točkova, dok MTZ-892 u transportu troši manje od oba NH. Neželim potaknit raspravu MTZ-NH samo želim reć da Iveco motori oće suknit, dobri su radnici, rado se vrte, al vole i popit. :cao:
 
i moj case jx 95 isto toliko trosi oko 10lit po satu na 2000obr,kad radi ore i radi teze poslove i kad vuce pune prikolice dok kad ide bez opterecenja(prazan traktor) trosi svega 5 6 lit na sat isto pri 2000obr ali kad se ide punim gasom koji se vrti i do 2700 onda zna malo vise trositi ali samo po ravnom putu i asfaltu idem pri max obrtajima i tu ide oko 35km/h.
ivekov motor u njemu je jako dobar,rado se vrti ima snage i nije veliki potrosac.

@paor ,interesuje me koje motore ima case 1056 i 1455xl?dali su ti motori njihov sopstevni proizvod ili i oni ugradjuju neke poznate motore poput iveka cumminsa i sl.??
:bravo: :bravo: :bravo: :ppozdrav:
 
danas sam sa kejsom vukao dve kamionske prikolice pune kukuruza,prikolice su teske 8 tona i kukuruz 25 tona i ukupno je vukao 32 tone tereta ali poenta svega toga da nisam video dim na auspuhu,vukao sam jednu prreko njive i lepo vuce,ja na gas on vuce a nedimi jako lepo.nisam imao aparat da slikam.jako sam zadovoljan sa traktorem,celim putem od melenaca do kumana 10 km sam se cudio posto ostali traktori kao sto je rus nema sansi da nedimi,rus dimi i sa dve zmajeve a sta da sam mu zakacio dve kamionske ta pregrejo bi se za cas.
 
zzivica je napisao(la):
danas sam sa kejsom vukao dve kamionske prikolice pune kukuruza,prikolice su teske 8 tona i kukuruz 25 tona i ukupno je vukao 32 tone tereta ali poenta svega toga da nisam video dim na auspuhu,vukao sam jednu prreko njive i lepo vuce,ja na gas on vuce a nedimi jako lepo.nisam imao aparat da slikam.jako sam zadovoljan sa traktorem,celim putem od melenaca do kumana 10 km sam se cudio posto ostali traktori kao sto je rus nema sansi da nedimi,rus dimi i sa dve zmajeve a sta da sam mu zakacio dve kamionske ta pregrejo bi se za cas.
Pa naravno iz kabine ne mozes da vidis dim,zato pitaj komsiju!
 
danas je kejs usao u 190 r/h. tako sam ga vostio sa tanjiracom druga brza na 2300 o/min i nema dima a tanjiraca odradila posteno.zemlja je letela na sve strane,prvi prohod.
 
Nazad
Vrh